Loading...
Kombi Markalarımız2020-12-11T11:55:52+00:00

 TR KOMBİ TÜM SERVİS VE ONARIMLAR İÇİN 1 YIL GARANTİ HİZMETİ SUNAR

Viessmann Kombi Servisi

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber artık evlerimiz de daha modern hale geldi. Kombiler de son yıllarda teknolojiyle birlikte evlerimizin vazgeçilmez eşyalarından biri oldu. Ancak her teknolojik ürün gibi kombiler de çeşitli arızalar baş gösterebilir. Bu nedenle müşterilerin de kombilerin nasıl kullanılacağı ve arıza durumunda neler yapılması gerektiğini bilmeleri gerekmektedir. Bu yazımızda sahip olduğunuz Viessmann kombinizdeki arıza kodunun ne anlama geldiğini sizler için derledik.

Viessmann Kombi Arıza Kodları

Vitopend 100

A0 Arıza Kodu : Brülör blokajında gaz bağlantısının basınç sistemi düşmüş. Gazla alakalı olarak arıza mevcut. Cihaz bu kodda ateşleme yapmayabilir. Sağlıklı verim sağlamayabilir. Vitopend 100 kombi servisiyle görüşünüz. Teknik servis ile irtibata geçip sorunu çözümleyiniz.

Vitopend 100 Kombi Kodları, Vitopend 100 Hata Kodları

Vitopend 100 Arıza Kodlarının Anlamları

F2 Arıza Kodu : Brülör hata veriyor buna bağlı olarak da limit termostat atmış olabilir. Bu esnada tüketicinin müdahale edebileceği herhangi bir durum söz konusu olmamaktadır. Viessmann kombi servisi ile irtibata geçiniz.

F2/F3 Arıza Kodu : Brülör çalışır durumdayken cihaz alev almış durumda. Ateşleme elektrotlarında ya da iyonizasyonda sorun olabilir. Net çözüm için servis tarafından müdahale gerekir.

F4 Arıza Kodu : Cihaz ateşleme işlemini gerçekleştiriyor ama alevi algılayamadığından sönme yapıyor ve cihazın çalışması duruyor. İyonizasyonda, gaz valfinde, ateşleme elektrotlarında ya da ana kartta sorun olabilir. Servis tarafından görülmesi gerekir.

F30 Arıza Kodu : Peteklere ısı gitmesinde etmen olan ntc sensöründe hasar oluşmuş. Kaloriferlerden sıcaklık alınmayabilir. Servis ile görüşerek sorunun çözümü hakkında detaylı bilgi alınız.

F38 Arıza Kodu : Kaloriferlere sıcaklık veren ntc de temassızlık mevcut. Temassızlık söz konusu olduğu için elektronik kart sensörü göremiyor ve otomatik olarak petekler ısınmıyor. Sensörde ki temassızlığın giderilmesi için servis ile görüşünüz.

F51 Arıza Kodu : Sıcak suyun gelmesinde etkili olan ntc sensöründe ya arıza oluşmuş ya da kısa devre oluşmuş. Bu yüzden de kombi sıcak su akıtmıyor. Sorunun çözümü için viessmann kombi servisini arayınız.

B0/B8 Arıza Kodu : Baca sistemi ile alakalı olan baca gazı sensörünün temassızlık yaşadığını veya sensörde kısa devre meydana geldiğini belli eden arıza kodudur. Ntc sensör elektronik kart tarafından algılanmıyor. Viessmann kombi servisinden destek alınız.

Vitopend 111

Göstergede ; ” Bar” ve ” Psı”  yanıp sönerse; Kombi ekranında bu yazılar yanıp sönüyor ise bu gaz bağlantı basıncının düşük olduğunu gösterir. Bu durumda tüketici olarak müdahale etmeniz gereken bir işlem olmamaktadır.

10/18 Arıza Kodu : Kombinin dış hava sıcaklık sensöründe kısa devre ya da temassızlık oluştuğunu belirten arıza kodudur. Dış hava sıcaklığını ölçme ve karta bildirme görevinde olan sensörde sorun olduğu için sensör değişimi gereklidir. Bu konuda gerekli yardımları viessmann kombi servisinden almalısınız.

30/38 Arıza Kodu : Cihazın kazan ısı sensörü kısa devre yaptığında ya da temassızlık söz konusu olduğunda kombi bu uyarı kodlarını vermektedir. Bu durumda petekler ısı sağlamaz ve sensör değişimi gerekebilir. Viessmann kombi servisini aramalı ve konu hakkında yardım almalısınız.

50/58 Arıza Kodu : Boyler ısı sensöründe kısa devre olması ya da temassızlık olması sebebiyle sıcak suyun hazırlanamadığını belirten arıza kodudur. Böyle bir durumda gereken yardımları viessmann kombi servisinden almalısınız.

51/59 Arıza Kodu : Sıcak su sensöründe kesinti olduğunda ya da kısa devre oluştuğunda vitopend 111 kombi ekranında bu uyarı kodları gözükmektedir. Bu durumda kombi sıcak su sağlamaz ve sensörün değişimi gerekebilir. Viessmann kombi servisini aramalı ve yardım talebinde bulunmalısınız.

OC Arıza Kodu : Kombiye girişi olan voltajlarda düşüklük olduğunu belirten koddur. Bu kod ekranda belirdiği sürece cihazdan verim alınmayabilir. Voltajlar yükseldiğinde cihaz da düzelecektir. Fakat bu sorun sık sık yaşanırsa kombinin beynine zarar verebilir. Servis tarafından kombi regülatörü takılıp voltaj problemine son verilmelidir.

Vitopend 111 Kombi Kodları, Vitopend 111 Hata Kodları

Vitopend 111 Arıza Kodlarının Anlamları

OE Arıza Kodu : Özellikle bacalı kombilerde baca çekişi kontrolünün devreye girdiğini belirten hata kodudur. Böyle bir durumda tüketici olarak bir süre kadar beklenmelidir. Göstergede hala aynı sorun beliriyorsa baca ile alakalı sorun yaşanıyor diyebiliriz.

B0/B8 Arıza Kodu : Baca gazı sensörü hissedilmediğinde ya da kısa devre yaptığında kombi ekranında beliren arıza kodudur. Böyle bir durumda cihaza müdahele etmemeli viessmann kombi servisini arayarak yardım almalısınız.

F2 Arıza Kodu : Aşırı ısı termostatının devreye girip cihazı geçici süreliğine bloke ettiğini gösteren koddur. Kombiye reset atıp kısa bir süre bekleyiniz. Düzelmediği takdirde servis tarafından müdahale gerekir. Servisi arayınız.

F3 Arıza Kodu : Brülörün devreye giriş sırasında ateşleme sistemi alev uyarısı vermeye başlamış durumda. Cihaza birkaç kez reset atınız. Düzelmiyor ise servise başvurup kombiyi kontrol etmelerini isteyiniz.

F4 Arıza Kodu : Kombinin ateşlemeyi olması gerektiği yaptığı ancak alevi algılamadığını için verim sağlamadığı durumlarda kombi ekranında bu uyarı belirmektedir. Böyle bir durumda ateşleme elektrotlarında, gaz valfinde ya da iyonizasyonda sorun yaşandığını söyleyebiliriz.

F5 Arıza Kodu : Brülör çalışma durumunda iken prosestat açılmıyor veya ateşleme seviyesi hız yüküne geldiği zamanda prosestat kapanmıyor. F5 arızasında cihazın servis tarafından kontrol edilmesi gerekir. Teknik servis çağırınız.

F6 Arıza Kodu : Baca çekiş kontrolü bir gün yani 24 saat içinde on defa devreye girme işlemini tamamlamış. Bu sorun devam ettiği takdirde baca çekimini gerçekleştiremiyor olabilir. Servis ile görüşünüz.

F8 Arıza Kodu : Gaz valfinin olağandan daha geç kapandığını belirten koddur. Tüketicinin müdahalesi söz konusu olamaz. Servis tarafından teşhis gerekir.

F9 Arıza Kodu : Brülörün arızaya geçtiğini belirten F9 arıza kodunda hız geri bildirimi olmadığı için brülör hata verir. Bu esnada viessmann kombi servisini arayarak servis talebinde bulununuz. Sizin müdahale edebileceğiniz bir durum söz konusu değildir.

FC Arıza Kodu : Modül ventilinin kumanda panelinde arıza mevcut anlamına geldiği gibi elektronik kartta da sorun olabilir. Viessmann kombi servisinden destek alınız.

Vitodens 100

0b Arıza Kodu : Vitodens 100 kombi ekranında bu arıza kodu belirdiyse ısıtma debisinin suyu düşük diyebiliriz. Eşanjör hava yaptıysa ya da su akış sensörü arızalandıysa kombi bu arızayı verebilir. Bu durumda viessmann kombi servisini aramalısınız.

OC Arıza Kodu : Şebeke geriliminin düşük yani daireye gelen voltajın düşük durumda olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda sizlere regülatör kullanımı önermekteyiz.

10/18 Arıza Kodu : Dış hava sıcaklık sensöründe temassızlık ya da kısa devre gibi durumlar olduğunda kombi ekranında bu arıza kodları belirmektedir. Bu durumda viessmann kombi servisini aramalı ve yardım almalısınız.

30/38 Arıza Kodu : Kazan ısı sensöründe temassızlık ya da kısa devre olduğunda Vitodens 100 kombi bu hata kodunu vermektedir. Bu tüketici olarak yapabileceğiniz bir işlem yoktur çünkü sensör değişimi gerekmektedir. Böyle bir durumda sizin direkt olarak viessmann kombi servisini aramanız gerekmektedir.

50/58 Arıza Kodu : Vitodens 100 kombinin kullanım suyu sensöründe ya temassızlığın ya da kısa devrenin meydana geldiğini belirten hata kodudur. Bu durumda kombiden sıcak su alamazsınız ya da sorun yaşarsınız. Çözüm için viessmann servisini aramanız gerekmektedir.

51/59 Arıza Kodu : Kombinin çıkış sıcaklık ntc sinde ya temassızlığın ya da kısa devrenin oluştuğunu belirten hata kodudur. Bu durumda teknik destek ve yardım için viessmann kombi servisine ulaşmanız gerekmektedir.

A9 Arıza Kodu : Oda termostatı ile bağlantı kurulamadığının yani iletişime geçilemediğini belirten hata kodudur. Bu durumda tüketici olarak yapılabilecek bir işlem yoktur. Servisin görmesi gerektiği için viessmann kombi servisini aramanız gerekmektedir.

Vitodens 100 Arıza Kodları, Vitodens 100 Kombi Kodları

Vitodens 100 Hata Kodları Nelerdir

E4 Arıza Kodu : Cihaz ekranında beliren E4 arıza hatası besleme gerilimi sorunu anlamındadır. Bu durumda şebeke adaptöründe sorun var diyebiliriz. Viessmann kombi servisiyle görüşmeli ve yardım almalısınız.

E6 Arıza Kodu : Vitodens 100 kombide beliren E6 arıza uyarısı kombinin kalorifer devresi su basıncının düşük olduğunu göstermektedir. Kombiye ihtiyacı olan suyu 1,5 bar değerinde basarsanız sorun çözümlenecek ve kombi yeniden çalışmaya başlayacaktır.

B5/E5/F0 Arıza Kodu : Vitodens 100 kombide dahili iç hatanın olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda cihaz resetlenmelidir. Resetten sonra cihaz da düzelme olmaz ise hangi parçada sorun olduğu konusunda bilgiler almak ve sorunu çözümlemek adına viessmann kombi servisini aramanız gerekmektedir.

F2 Arıza Kodu : Vitodens 100 kombi ekranında bu arıza kodu belirdiyse cihaz fazla ısınma seviyesini geçmiş bu nedenle de kendini otomatik olarak kilitlemiş demektir. Bu durumda bir süre kadar cihazın çalışmasını bekleyin. Cihaz normale dönmez ve yine aynı uyarıyı vermeye devam ederse mutlaka viessmann kombi servisini arayınız.

F3 Arıza Kodu : Brülörün çalıştığını ve alev sinyalinin olduğunu bildiren arıza kodudur. Bu durumda tüketici olarak cihazı birkaç kez resetlemeniz gerekmektedir. Sorunun hala devam ettiği durumlarda viessmann kombi servisini aramanız gerekmektedir.

F4 Arıza Kodu : Kombinin ateşlemeyi başarılı bir şekilde yaptığını ancak alevi algılamaması sebebiyle yeniden söndüğünü belirten hata kodudur. Bu durumda cihaza birkaç kez reset atmalısınız. Cihaz düzelmezse ateşleme elektrotlarında, iyonizasyonda, gaz valfinde ya da kartta sorun var diyebiliriz. Bu gibi durumlarda viessmann kombi servisini aramalısınız.

F5 Arıza Kodu : Hava prosestatında sorun olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda hava akımında aksamalar olur. Sorunun çözüme ulaşması için viessmann kombi servisini aramanız gerekmektedir.

F7 Arıza Kodu : Su basınç sensöründe arıza meydana geldiğini belirten hata kodudur. Su basınç sensörü değişimi gerekebileceği için cihaza müdahale etmemeli ve servis yardımı almalısınız.

F8 Arıza Kodu : Vitodens 100 kombinin gaz valfinin kapanmayı geç yaptığını belirten hata kodudur.

F9 Arıza Kodu : Brülörün devreye girmesi sırasında fan motorunun devrinin düşmesi ya da brülörün beklenen verimi sağlamaması durumlarda kombi bu arıza kodunu vermektedir. Bu durumda sorunun çözümlenmesi için teknik servis yardımı almanız gerekmektedir.

FA Arıza Kodu : Fan motorunun sürekli çalıştığını durması gerekirken durmadığını belirten hata kodudur. Bu durumda fanın rulmanları dağılmış ya da motorunda teknik bir sorun oluşmuş diyebiliriz. Bu durumda tüketici olarak yapmanız gereken şey viessmann kombi servisini aramak ve yardım almaktır.

Fd Arıza Kodu : Kombide elektronik kart sorunu olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Böyle bir durumda sizin müdahaleniz gerekmez. Elektronik kartla alakalı tamir ya da değişim işlemi gerekeceği için viessmann kombi servisini aramalı ve yardım almalısınız.

F2 Arıza Kodu : Kombi içindeki tüm parçaların bağlı durumda olduğu elektronik kartta sorun olduğunda ya da elektronik kart devreye girmediğini kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Bu durumda cihazın fişi takılı değilde diyebiliriz. Fişini kontrol edin. Fiş takılı ve hiçbir sorun yok ise elektronik kartta arıza olabilir.

Vitodens 200

OF Arıza Kodu : Viessmann vitodens 200 kombi ekranında bu arıza kodu belirdiği zaman kombinin bakıma ihtiyacı var demektir. Bu durumda kombi bakım talebinde bulunmak adına Vitodens 200 kombi servisini aramalısınız.

10/18 Arıza Kodu : Dış hava sıcaklığının kontrolünü yapan dış hava sensöründe kısa devre ya da temassızlık olduğunda kombi ekranında bu arıza kodu belirmektedir. Sensör değişimi gerekeceği için viessmann kombi servisini arayarak yardım almalısınız.

20/28 Arıza Kodu : Kontrol işleminin gidiş ısı sensörü olmaksızın devam ettiğini belirten hata kodudur. Bu durumda sıcaklık sensöründe temassızlık ya da kısa devre de olabilir. Sizin viessmann kombi servisini aramanız gerekmektedir.

30/38 Arıza Kodu : Vitodens 200 kombinin kazanının sıcaklık sensöründe temassızlık ya da kısa devre olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda sensörün değişimi gerekmektedir. Sorunun hem teşhisi hem de çözümü için viessmann kombi servisini aramalısınız.

Vitodens 200 Kombi Kodları, Vitodens 200 Hata Kodları

Vitodens 200 Arıza Kodlarının Açıklamaları

40 Arıza Kodu : Kombinin ısıtma devresinin sıcaklık sensöründe kısa devre olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda sensör değişimi gerekebilir diyebiliriz. Böyle bir durumda cihaza müdahale etmemeli viessmann kombi servisini arayarak yardım talebinde bulunmalısınız.

48 Arıza Kodu :  Viessmann vitodens 200 kombi 48 arıza kodunu veriyorsa karışım vanalı ısı devresinde gidiş ısı sensöründe ya temassızlık ya da kopma var demektir. Bu durumda sizin direkt olarak viessmann kombi servisini aramanız gerekmektedir.

50/51/58 Arıza Kodu : Vitodens 200 kombinin sıcaklık, besleme ya da konfor sensöründe ya kısa devre ya da temassızlık olduğunda kombi ekranında bu uyarı kodları belirmektedir. Böyle bir durumda sensör değişimi gerekebilir. Bunun içinde viessmann kombi servisini aramalı yardım almalısınız.

59 Arıza Kodu : Sıcaklık çıkış sensöründe temassızlık meydana geldiğini belirten hata kodudur. Böyle bir durumda sensörün değişimi ile sorun çözümlenebilir. Yalnız öncesinde cihaza müdahale etmemeli viessmann kombi servisini aramalısınız.

93/9B Arıza Kodu: Vitodens 200 kombide sensörlerde kısa devre ya da temassızlık yaşandığı zaman ekranda beliren arıza kodudur. Tüketici olarak viessmann kombi servisini aramalı sensör değişimi için yardım talebinde bulunmalısınız.

A7 Arıza Kodu : Vitodens 200 kombide kullanım ünitesinde problem olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda kontrol işletme arızası söz konusudur. Sorunun çözümlenmesi için viessmann teknik servisini aramalısınız.

B1 Arıza Kodu : Viessmann kombide brülör işletmesi blokaj sorunu olduğunu belirten uyarı kodudur. Tüketici böyle bir durumda kombiye müdahale etmemeli viessmann kombi servisini aramalıdır.

B7 Arıza Kodu : Viessmann vitodens 200 kombide B7 arıza kodu belirir ise kazan kodlama fişi takılı değildir. Bunun yanı sıra arıza ya da yanlış takılma söz konusu olduğunda da cihaz bu uyarı kodunu verebilir. Konu hakkında yardım almak için viessmann kombi servisini aramalısınız.

Ba Arıza Kodu : Karışım vanası sıcaklık devresinin bağlantı setinde kopukluk olduğunda Vitodens 200 kombi bu uyarı kodunu vermektedir. Servis çağırmanız gereken bir durum olduğu için viessmann teknik servisini aramalı ve yardım almalısınız.

Bc/Bd Arıza Kodu : Vitodens 200 kombinin oda termostatı ile bağlantı kuramadığını belirten arıza kodudur. Yani oda termostatı ile kombi arasında iletişim sorunu var diyebiliriz. Sorunu bir an önce çözümlenmesi için viessmann kombi servisiyle görüşmeniz gerekmektedir.

Be Arıza Kodu : Oda termostatı bağlantısı yanlış yapıldığında ya da kodlama hatası olduğunda Vitodens 200 kombi ekranında Be uyarı kodu belirmektedir. Bu durumda oda termostatı vitotrol ile iletişimini sağlayamıyor diyebiliriz. Viessmann kombi servisiyle görüşmeli oda termostatını kontrol ettirmelisiniz.

Bf/CF Arıza Kodu : İletişim modülünün yanlış bağlandığını belirten hata kodudur. Bu durumda yapabileceğiniz tek şey viessmann kombi servisinden yardım almaktır.

C2 Arıza Kodu : Viessmann vitodens 200 kombinin güneş enerjisi sensörü ile iletişime geçemediğini belirten uyarı kodudur. Bu durumda sensörün arızalı olduğunu ve değişime ihtiyaç duyduğunu söyleyebiliriz. Viessmann kombi servisini arayarak yardım isteyiniz.

C6/C7 Arıza Kodu : Kombide mevcut olan ve kombinin devirdaim işlemini yapan pompasında sorun olduğunu ya da iletişim hatası olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda cihaza müdahale etmeden viessmann teknik servisini aramalısınız.

Cd Arıza Kodu : Vitocom 100 de bilgi alışverişinin olmadığını yani iletişim sorununun yaşandığını belirten hata kodudur. Bu sorunun çözümü için viessmann kombi servisini aramalısınız.

CE Arıza Kodu : Vitodens 200 kombide harici ek bağlantı modülünde iletişim kopukluğu yaşandığı anlamına gelen arıza kodudur. Bu durum sebebiyle modülden bilgi alınamaz.

Da/Db Arıza Kodu : Oda sıcaklık sensöründe kısa devrenin olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kontrol işletmesi oda sıcaklığından bağımsız durumda diyebiliriz. Servisin müdahale etmesi gereken bir durumdur.

Dd/De Arıza Kodu: Vitodens 200 kombide oda sıcaklığından bağımsız durumda olan kontrol devresinin sıcaklık sensöründe temassızlık söz konusu olduğunu belirten hata kodudur. Problemin ortadan kalkması için viessmann kombi servisini aramanız gerekmektedir.

E4 Arıza Kodu : Viessmann vitodens 200 kombide besleme gerilimi problemi olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda voltajlarla alakalı sorunda olabilir. Bu durumun tespit edilmesi ve çözümlenmesi için viessmann kombi servisini arayınız.

B4/B5/E5/F0/FF Arıza Kodu: Kombi iç hata sorunu yaşattığında kombi ekranında bu hata kodlarından biri yer almaktadır. Aynı anlama gelen bu hata kodlarından biri kombi ekranında belirir ise viessmann kombi servisini arayınız.

F2 Arıza Kodu : Kombinin maksimum sıcaklık sınırlayıcısının aşınmış durumda olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda tüketici olarak bir süre kadar sorunun düzelmesini beklemelisiniz. Sorun düzelmez şayet devam ederse direkt olarak viessmann teknik servisini aramalısınız.

F3 Arıza Kodu : Brülörün devreye girip çalıştığını aynı zamanda alev sinyalini verdiği durumlarda kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Bu durumda bir süre kadar bekleyin cihazın kendiliğinden düzelme olasılığı vardır.

F4 Arıza Kodu : Vitodens 200 kombinin ateşleme sonrası alevi algılamadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda kombiyi kapatıp yeniden açın yani kombiye reset atın. Sorunun düzelmemesi gibi durumlarda iyonizasyonunda, gaz valfinde ya da elektrotlarında sorun olabileceğini söyleyebiliriz. Böyle bir durumda viessmann kombi servisini aramanız yardım istemeniz gerekmektedir.

F5 Arıza Kodu : Brülör devreye girip çalıştığı zaman hava prosestatı açılmıyor ya da ateşleme hızına ulaştığı zaman kapanmıyor ise kombi bu uyarı kodunu vermektedir. Bu durumda sorunun çözüme ulaşması açısından viessmann kombi servisini aramalısınız.

F6 Arıza Kodu : Brülörün devreye girip çalışmasından sonra Gaz basınç şalterinin açılmaması ya da alev oluştuktan sonra kapanmaması gibi durumlarda kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Böyle bir durumla karşılaştıysanız viessmann kombi servisini arayarak yardım talep ediniz.

F8 Arıza Kodu : Vitodens 200 kombi ekranında bu arıza kodu belirdiyse yakıt vanasının geç kapandığını söyleyebiliriz. Böyle bir durumda sorun teknik destek ile çözüme ulaşabilir. Teknik destek ile çözümlenmez ise bu durumda viessmann kombi servisini aramalısınız.

F9/FA Arıza Kodu : Brülörün devreye girmesi ile fan devrinin düşük konuma ulaştığını belirten arıza kodudur. Bu durumda viessmann servisini aramalı yardım almalısınız.

FC Arıza Kodu : Modülasyon ventili kumanda sorunu olduğunda Vitodens 200 kombi ekranında bu uyarı kodu belirir.

Fd Arıza Kodu : Brülörün beyninde sorun olduğunda Vitodens 200 kombi bu uyarı kodunu vermektedir. Bu durumda yardımları alabileceğiniz viessmann teknik servisini aramalısınız.

FE Arıza Kodu : Cihaza yakın bir yerde güçlü bir elektro manyetik alanın olduğu ya da kazanın kodlama fişinde sorun olduğu durumlarda bunun yanı sıra Ana kartın arızalı olduğu durumlarda kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Viessmann kombi servisini arayarak sorunun hem tespiti hemde çözümlenmesini sağlayabilirsiniz.

Vitodens 222

OF Arıza Kodu: Vitodens 222 kombi bu arıza kodunu veriyor ise kombinin periyodik bakıma ihtiyacı var demektir. Bakım konusunda yardım almak için viessmann kombi servisini aramalısınız.

10/18 Arıza Kodu : Dış havanın ısısını kontrol etme aynı zamanda kombiye bildirme görevinde olan hava sensöründe temassızlık ya da kısa devre sorunu olduğunda ekranda bu uyarı kodu belirir. Bu durumda viessmann kombi servisini arayarak yardım alınız.

20/28 Arıza Kodu : Sistemin gidiş ısı sensöründe temassızlığın ya da kısa devrenin yaşandığı durumlarda kombi ekranında bu arıza kodları yer almaktadır. Gidiş ısı sensörü olmaksızın kontrol işleminin gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

30/38 Arıza Kodu : Cihazın kazanının ısı sensöründe temassızlık ya da kısa devre yaşandığını belirten hata kodudur. Bu durumda viessmann servisi ile iletişime geçmelisiniz.

40/48 Arıza Kodu: Karışım vanalı ısıtma devresinin gidiş ısı sensöründe ya temassızlık ya da kısa devre olduğunda kombi ekranında bu arıza kodları görünmektedir. Bu durumda sorunun çözümlenmesi açısından viessmann teknik servisinden yardım almanız gerekmektedir.

50/58 Arıza Kodu: Vitodens 222 kombinin ekranında bu arıza kodları belirdiyse, boylerin ısı sensöründe kısa devrenin ya da temassızlığın oluştuğu anlamına gelmektedir. Bu durumda tüketici olarak cihaza müdahale etmemeli viessmann kombi servisiyle görüşmelisiniz.

51/59 Arıza Kodu : Çıkış sıcaklık sensöründe arıza olması sebebiyle sıcak suyun hazır olmadığını belirten uyarı kodudur. Bu durumda temassızlık ya da kısa devre sorunu var diyebiliriz.

A7 Arıza Kodu : Vitodens 222 kombinin kontrol kullanım ünitesinde problem olduğunu belirten arıza kodudur. Böyle bir durumda tüketici müdahalesi gerekmez. Viessmann kombi servisini aramalı ve yardım almalısınız.

A8 Arıza Kodu : Kombinin devirdaimini sağlayan pompasında sorun olduğunda ya da en düşük debi değerlerine erişemediğinde kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Sorunun ortadan kalkması açısından viessmann kombi servisini arayıp yardım almalısınız.

Vitodens 222 Kombi Kodları, Vitodens 222 Hata Kodları

Vitodens 222 Arıza Kodları Nelerdir

A9 Arıza Kodu : Karışım vanalı ısıtma devresi devredeyken brülör alt sıcaklık kuvvetinde çalışmaktadır. Sadece bir karışım vanasız sıcaklık devresi devredeyken bu durumda brülör kilitli bloke konumuna gelmektedir. Bu durumda pompa kilitlenmiş ve görevini yapmıyor olabilir.

B0 Arıza Kodu : Baca gazındaki sıcaklığı ölçme görevinde olan sensörde kısa devre olduğunda kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Bu durumda sensörün değişimi gerekebileceği için viessmann kombi servisini aramalısınız.

B1/B5 Arıza Kodu : Teslimat işlevine göre kullanım ünitesinde iletişim aksaklık ya da dahili arıza olduğunda kombi ekranında bu arıza kodlarından biri belirmektedir. Bu durumla alakalı yardımları viessmann kombi servisinden almalısınız.

B4 Arıza Kodu : Kombinin sıfır derece dış hava ısısını göre dahili hata meydana geldiğini belirten hata kodudur. Böyle bir durumda direkt olarak viessmann kombi servisini aramalı sorunun çözümünü sağlamalısınız.

B7 Arıza Kodu : Vitodens 222 kombi ekranında bu uyarı kodu belirir ise kazanın kodlama fişinde problem oluştuğunu anlayabiliriz.

B8 Arıza Kodu : Baca gazı ısı sensöründe temassızlık oluştuğunda kombi ekranında beliren arıza kodudur. Bu durumda sensör değişimi için viessmann kombi servisiyle iletişime geçmelisiniz.

Ba Arıza Kodu: Vitodens 222 kombi bu uyarı kodunu veriyor ise karışım vanalı ısı devresinin M2 si ek bağlantı setinde iletişim sorunu yaşanıyor demektir. Konu hakkında gereken yardımları almak için viessmann kombi servisini aramalısınız.

Bc Arıza Kodu : Kombinin ısıtma devresi 1 Aynı zamanda 2 deki uzaktan kumanda oda termostatı ile iletişim sorunu yaşadığında kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Bu durumun çözümlenmesi için mutlaka viessmann kombi servisini aramalısınız.

Be Arıza Kodu: Oda termostatı ile iletişime geçilmediğini belirten hata kodudur. Bu durumda termostat ayarlarının yapılması açısından viessmann teknik servisini aramalısınız.

Bf Arıza Kodu: Lon iletişim modülünde hata olduğunu belirten hata kodudur. Sorunun çözümlenmesi için viessmann kombi servisini aramalısınız.

C4 Arıza Kodu: Vitodens 222 kombi bu uyarı kodunu veriyor ise open term ek bağlantı orantısı sağlayan modül ile iletişim sorunu yaşanıyor demektir. Viessmann servisi ile görüşmeli bu konuda yardım almalısınız.

C5 Arıza Kodu : Kombinin sirkülasyonunu sağlayan pompasında sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda sizin direkt olarak viessmann servisini aramanız yardım istemeniz gerekmektedir.

C6 Arıza Kodu : Sıcaklık devresi 1 Aynı zamanda 2 deki devir kontrolü harici sıcaklık devresi devirdaim pompası iletişim sorunu yaşıyor demektir. Bu durumda viessmann kombi servisini arayarak konu hakkında yardımlar alınız.

Cd Arıza Kodu : Vitocom 100 de iletişim sorunu yaşandığı zaman kombi ekranında bu hata kodu belirmektedir. Bu durumda viessmann servisini arayarak yardım almalısınız.

CE Arıza Kodu: Harici ek bağlantı sağlama görevi olan modül ile iletişim kesildiğinde kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Bu durumda viessmann servisini arayıp yardım almalısınız.

Da Arıza Kodu : Kontrol işletme devresinin oda sıcaklığından bağımsız bir şekilde devreye girmesi sayesinde beliren hata kodudur. Bu durumda karışım vanasız sıcaklık devresi 1 ya da 2 nin sıcaklık sensöründe kısa devre oluşmuş diyebiliriz. Sizin direkt olarak viessmann servisini aramanız gerekmektedir.

Dd Arıza Kodu: Oda sıcaklığından bağımsız ısıtma devresi 1 ya da 2 nin sıcaklık sensörlerinde kesinti olduğunu belirten hata kodudur. Bu konuda gereken yardımları viessmann kombi servisinden alabilirsiniz.

E4 Arıza Kodu: Vitodens 222 kombide E4 uyarı kodu belirir ise 24 volt besleme gerilimi sorunu yaşanıyor demektir. Bu durumda cihazın kontrolü için viessmann kombi servisini aramanız gerekmektedir.

E5 Arıza Kodu: Vitodens 222 kombi alev güçlendirici sorunu olduğunda bu uyarı kodunu verir. Bu durumda kombi alev almıyor demektir. Bu durumda yapılması gereken viessmann servisini aramak ve yardım almaktır.

E8 Arıza Kodu: İyon akımının yeterli mesafede olmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda kombi ateşleme işlemini yapamayabilir. Cihaza müdahale etmemeli viessmann servisini aramalısınız.

E9/EC/EA Arıza Kodu: Kalibrasyon esnasında iyon akımı yeterli mesafede değilse kombi arızaya geçiyor demektir. Bu durumda tüketici olarak müdahale edebileceğiniz bir işlem söz konusu değildir. Sorunu önce tespiti sonra çözümü için servis çağırmanız gerekmektedir.

Ed/F0 Arıza Kodu: Brülörün arızaya geçmesi sebebiyle dahili iç hatanın meydana geldiğini belirten hata kodudur. Arızanın sebebini bulmak ve çözüme ulaştırmak için viessmann kombi servisini aramanız gerekmektedir.

E4 Arıza Kodu : Kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise brülör devreye giriyor fakat alev alma sinyali zayıf kalıyor demektir. Bu durumda kombi verim sağlamayabilir. Viessmann kombi servisinin görmesi sorunu tespit edip müdahale etmesi gerekir.

EF Arıza Kodu: Alevin oluşmasından sonra düzelebilir bir arıza kodudur. Sorun düzelmez devam ederse viessmann kombi servisinden yardım almalısınız.

F1 Arıza Kodu : Baca gazının emniyet termostatını aştığı durumlarda kombi ekranında beliren koddur. Bu durumda brülör arızaya geçmiş diyebiliriz. Viessmann servisini yardım için aramalısınız.

F2 Arıza Kodu : Sıcaklığı sıfırlama görevinde olan sensörün atmış durumda olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur.Servisin görüp müdahale etmesi gerekmektedir.

F3 Arıza Kodu : Brülörün çalışmak için devreye girmesi ile birlikte alev sinyalinin de devreye girdiğini belirten hata kodudur. Bu durumda sorunu çözümletmek açısından viessmann kombi servisini aramanız gerekmektedir.

F8 Arıza Kodu: Vitodens 222 kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise yakıt vanasının geç kapandığını söyleyebiliriz. Bu durumda tüketici cihaza müdahale etmemeli viessmann kombi servisini arayıp yardım istemelisiniz.

F9 Arıza Kodu : Brülörün devreye girmesinden sonra fanın devrinin düşük kaldığını ve bunu karşılamadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda direkt olarak viessmann servisi ile görüşmeniz gerekmektedir.

FA Arıza Kodu : Fanın görevini tamamlaması sonrasında durmaması yani çalışmasına devam etmesi durumunda kombi ekranında beliren hata kodudur. Konu hakkında bilgi ve yardım için viessmann servisini aramalısınız.

FC Arıza Kodu : Gaz valfinde ya da modülasyon valfinde sorun olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda baca gazı hattı kapamış da diyebiliriz. Viessmann kombi servisini aramalı konu hakkında yardım almalısınız.

Fd Arıza Kodu : Vitodens 222 kombi ekranında bu uyarı kodu belirir ise brülör beyninde problem olduğunu anlayabiliriz. Bu durumda cihaz çalışmayabilir yani verimli olmayabilir. Bu nedenle de sorunun kalkması açısından viessmann kombi servisini aramanız gerekmektedir.

FE Arıza Kodu: Brülörün arızaya geçtiğini ya da bloke olduğu durumlarda Vitodens 222 kombi ekranında beliren arıza kodudur. Bu durumda kodlama fişi arızalı ya da devre kartı hasar görmüş diyebiliriz. Viessmann teknik servisi ile görüşmeli bu konuda yardımlar almalısınız.

FF Arıza Kodu : Dahili hata oluştuğunda ya da reset tuşu kilitlediğinde Vitodens 222 kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Bu durumda tüketici olarak bir süre sorunun düzelmesi için beklemeniz gerekmektedir. Sorun hâlâ devam ederse mutlaka teknik servis ile görüşüp yardım alınız.

Vaillant Kombi Servisi

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber artık evlerimiz de daha modern hale geldi. Kombiler de son yıllarda teknolojiyle birlikte evlerimizin vazgeçilmez eşyalarından biri oldu. Ancak her teknolojik ürün gibi kombiler de çeşitli arızalar baş gösterebilir. Bu nedenle müşterilerin de kombilerin nasıl kullanılacağı ve arıza durumunda neler yapılması gerektiğini bilmeleri gerekmektedir. Bu yazımızda sahip olduğunuz Vaillant kombinizdeki arıza kodunun ne anlama geldiğini sizler için derledik.

Vaillant Kombi Arıza Hata Kodları

VAİLLANT KOMBİ Ecotec VU 466 ve Ecotec VU 656  ARIZA KODLARI

F00 Arıza Hata Kodu : Kombinin kalorifer tesisatına gönderdiği suyu ölçen, sensör de arıza oluşmuş. NTC sensör hasar görmüş, kablolarında veya bağlantılarında kopukluk meydana gelmiş olabilir. Kombi Servisini arayınız.

F01 Arıza Hata Kodu : Cihazın kalorifer tesisatına gönderdiği dönüş suyunu ölçen NTC sensörünün bağlantısında hata meydana gelmiş. Servis görmesi gereken bir durum söz konusudur. Kombi Servisini arayınız.

F02/F91 Arıza Hata Kodu : Boyler doldurma sensörünün bağlantıların da sorun olduğunu bildiren arıza kodudur. Sensörlerde sorun meydana gelmiş, kablolarında kopma, Turbolux boyler kartında hata olabilir. Cihaz arızaya geçecektir. Kombi Servisini arayınız.

F03/F91 Arıza Hata Kodu : Boyler sensör bağlantıların da kopma meydana gelmiş. Kablosunda, sensörlerde, boyler kartında bağlantı hatası veya hasar meydana gelmiş olabilir. Kombi Servisini arayınız.

F10 Arıza Hata Kodu : F 00 Arıza Hata Kodu ile benzer anlamı taşıyan F 10 arıza kodun da kombinin kaloriferlere giden suyu, ölçmek için kullanılan sensörde kısa devre meydana gelmiş. Sizlerin müdahale edeceği bir durum söz konusu olmadığından Kombi Servisini arayınız.

F11 Arıza Hata Kodu : Kombinin kalorifer tesisatına gönderdiği dönüş suyunun ölçülmesini sağlayan sensör de kısa devre meydana gelmiş ve görevini gerçekleştiremiyor. Kombi Servisini arayınız.

F13 Arıza Hata Kodu : Boyler sensörü arızalı, kablo demetin de şase kontağı kısa devre yapmış veya bağlantı soketlerin de nemin meydana geldiğini gösteren koddur. Kombi Servisini arayınız.

F13/F91 Arıza Hata Kodu : Boylerin içerisinde ki sıcaklığın değerini ölçüp, elektronik karta bildirmekle görevli olan boyler sensörünün bağlantıları kısa devre yapmış durumda. Değişmesi gerekiyor. Kombi Servisini arayınız.

F20 Arıza Hata Kodu : Kalorifer gidiş suyu sıcaklığının aşırı olduğunu belirten arıza kodudur. Limit sensör de arıza, toprak bağlantısında hata ve ateşleme kablosu sorun olabilir. Kombi Servisini arayınız.

F22/F23/F24 Arıza Hata Kodu : Kalorifer gidiş suyu sıcaklığının aşırı olduğunu belirten arıza kodudur. Limit sensör de arıza, toprak bağlantısında hata ve ateşleme kablosu sorun olabilir. Kombi Servisini arayınız.

F25 Arıza Hata Kodu : Termo kompakt modül bağlantı yerlerinde kopukluk yahut kısa devre mevcut. Termo kompakt kablolarını kontrol ediniz. Kombi Servisini arayınız.

F27 Arıza Hata Kodu : Kombide sahte alev olduğunu bildiren arıza kodudur. Yani cihaza gaz gelmiyor ve ateşleme işlemini tam bir şekilde gerçekleştiremiyor. İyonizasyon arızası veya gaz ventili kaçırıyor olabilir. Kombi Servisini arayınız.

F28 Arıza Hata Kodu : Kombide ateşleme yapmadığını ve normal olarak da alev oluşmadığını bildiren Arıza Hata Kodu F28’dir. Cihaz da F28 arızası belirir ise kombiye birkaç defa reset atma işlemini uygulayınız. Düzelmiyor ise gaz armatürün de sorun olabilir. Kombi Servisini arayınız.

F29 Arıza Hata Kodu : Kombi çalışır durumda iken birden alevin söndüğü anlamına gelen F 29 Arıza Hata Kodu cihaza gelen gazın yetersiz olduğunu veya topraklama hatası olduğunu bildiren koddur. Cihazdan herhangi bir şekilde verim almanız söz konusu değildir. Kombi Servisini arayınız.

F32 Arıza Hata Kodu : Kombiler de atık gazı dış ortama atmaya yarayan ve temiz havayı iç ortama alan fan motorunun sıkıştığı veya yanlış takıldığını gösteren arıza kodudur. Veya holl sensörün, elektronik kartın ve kablo demetinin de arızalı olabileceği anlamına gelmektedir.

F49 Arıza Hata Kodu : Cihazda yaşanılan voltaj düşüklüğü yaşandığını gösteren koddur. Elektrikçi çağırarak elektrikleri kontrol ettirin. Eğer düşükse regülatör kullanmanız gerekmektedir. Fakat sorun elektrikle alakalı değilse Kombi Servisini arayınız.

F61/F62 Arıza Hata Kodu : Gaz armatürünün veya elektronik kartın arızalı olduğu anlamına gelen F 62 arıza kodunda cihazdan verim almanız olası değildir. Kombi Servisini arayınız.

F63 Arıza Hata Kodu : Cihazınız da mikro işlemci sorunu mevcut. Yani kombi elektronik kart arızası veriyor. Bu arızayı aldığınız andan itibaren cihaz hiçbir şekilde çalışmaz elektrik gelmez. Kombi Servisini arayınız.

F64/F72 Arıza Hata Kodu : Kombinin tesisat kaloriferlerinin dönüş ve gidiş suyunu kontrol eden sensörlerde veya tüm parçaların bağlı olduğu elektronik kartta arıza meydana gelmiş. Kombi Servisini arayınız.

F65 Arıza Hata Kodu : Elektronik sisteme ısının oldukça yüksek geldiğini belirten arıza kodudur. Yani sistem dış etkenlerden ısınmış durumda ve kart arızalı olabilir. Kombi Servisini arayınız.

F67 Arıza Hata Kodu : F 67 Arıza Hata Kodu elektronik kartınız arızalı olduğunu bildirir. Yani cihazınız da herhangi bir çalışma söz konusu olamaz. Kombi Servisini arayınız.

F70 Arıza Hata Kodu : Bu Arıza Hata Kodu cihazınız da ekran kartı veya ana kart değişimi yapıldıktan sonra çıkıyorsa servis ayarları yapılmamış demektir. Bu ayarların yapılması gerekiyor. Fakat iki parça değişimi de olmadıysa kendiliğinden yapıyor ise elektronik kart arızalı. Kombi Servisini arayınız.

F71 Arıza Hata Kodu : Kombinin kaloriferlerin içine yolladığı suyun değerini ölçmek için kullanılan sensör daima aynı değeri gösteriyor demektir. Yani değerler değişse dahi sensör bunu algılayamıyor ve bu sebeple de sabitlenip kalıyor. Buda sensörün arızalı olduğu anlamına gelmektedir. Kombi Servisini arayınız.

F73/F74 Arıza Hata Kodu : Su basınç sensöründe bağlantı kopukluğu, kısa devre veya sensörünün arızalı olduğunu bildiren koddur. Kendiniz her hangi bir müdahale de bulunmadan servis çağırınız.Su basınç sensöründe bağlantı kopukluğu, kısa devre veya sensörünün arızalı olduğunu bildiren koddur. Kendiniz her hangi bir müdahale de bulunmadan servis çağırınız.Su basınç sensöründe bağlantı kopukluğu, kısa devre veya sensörünün arızalı olduğunu bildiren koddur. Kendiniz her hangi bir müdahale de bulunmadan Kombi Servisini arayınız.

F75 Arıza Hata Kodu : Pompa çalışır durumdayken yeterli basınç oluşamıyor yani basınç sensmründe veya pompa da arıza meydana gelmiş olabilir. Aynı zamanda sistem hava da yapmış olabilir. Nedenini anlamak ve arızayı tamir ettirebilmek için Kombi Servisini arayınız.

F76 Arıza Hata Kodu : Isı eşanjörünün aşırı ısınma problemi bildirmekte olan arıza kodudur. Eşanjör çok fazla ısınmış, sigortası atmış veya kablo bağlantılarında sorun meydana gelmiş olabilir. Servisimizi arayarak teknik servis isteğin de bulunup, uzman teknisyenlerimizden yardım alabilirsiniz.

F77 Arıza Hata Kodu : Yoğuşma suyu pompa sorunu olarak geçen F 77 arıza kodu, yoğuşma suyu pompasının arızalı olduğunu veya kablo bağlantısının yanlış olduğunu göstermektedir. Bu durumda cihaza kendiniz müdahale etmeyiniz ve teknik servisi arayarak yardım talebin de bulununuz.

F80/91 Arıza Hata Kodu : actoSTOR bağlantı giriş sensörün de kısa devre veya arıza meydana geldiğini gösteren bu kodlar, aynı zamanda bağlantılar da veya kablo demetin de de hasar meydana geldiğini belirtmektedir. Kombi Servisini arayınız.

F81 Arıza Hata Kodu : Maksimum doldurma süresinin aşıldığını gösteren arıza kodudur. Yani boyler sensörü ve doldurma sensörü doğru bir biçimde takılmamış olabilir. Yahut pompa arızalı yada sistemde hava olabilir. Kombi Servisini arayınız.

F90 Arıza Hata Kodu : Cihazın arka tarafına bağlı olan Actostor modülünde yer alan sensölerle modülün bağlantısı kesilmiş. Hangi sensörün bağlantısının koptuğunu anlamak ve sorunu gidermek içinde servis çağırıp cihazı göstermeniz gerekmektedir.

F91 Arıza Hata Kodu : Kombinin arka tarafında olan Actostor modülünde bulunan sensörler arıza meydana gelmiş. Sensörlerin kontrolü yapıldıktan sonra arızalı olan sensörün değişmesi gerekmektedir. Kombi Servisini arayınız.

VAİLLANT KOMBİ VUW PLUS KOMBİ ARIZA KODLARI

F00 Arıza Hata Kodu : Bu Arıza Hata Kodu kalorifer gidiş ntc’sinde sorun olduğunu belirtmektedir. Ya sensörler hasar görmüş yada bağlantıların da hata meydana gelmiş olabilir. Bu durumda iken peteklerden verim alabilmeniz söz konusu değildir. Kombi Servisini arayınız.

F01 Arıza Hata Kodu : Tesisat dönüş sensörünün arızalı olduğunu bildiren hata kodudur.
Bu kodda tesisat ile ilgili problem yaşanır. Yani peteklerden yeterli düzeyde ısı alınamaz veya hiç ısınmaz.
Değişimi gerekmektedir. Kombi Servisini arayınız.

F05 Arıza Hata Kodu (sadece atmo) : Bacalı tip kombiler de atık gaz sisteminde mevcut olan gazın doğru bir şekilde dış ortama
gönderilmesinin kontrolünü sağlayan ptc’de arıza var veya bağlantısı kopuk demektir. Kombi Servisini arayınız.

F06 Arıza Hata Kodu (sadece atmo) : Bacalı olan kombilerde hava sisteminde bulunan temiz havanın iç ortama doğru şekilde
gönderilmesinin kontrolünü sağlayan ptc bağlantısında kopukluk var.Kombi Servisini arayınız.

F10 Arıza Hata Kodu : Kombinin kalorifer tesisatına gönderdiği suyu ölçen ntc sensörün de arıza meydana gelmiş.
Sensörlerin bağlantılarında veya kablosunda kopukluk olabileceği gibi direkt olarak sensör de hasar görmüş olabilir.
Kombi Servisini arayınız.

F11 Arıza Hata Kodu : Cihazın tesisata gönderdiği dönüş suyunun ölçülmesini sağlayan sensör kısa devre yapmış.
Tüketicinin müdahale edeceği bir durum söz konusu olmadığından Kombi Servisini arayınız.

F15 Arıza Hata Kodu (atmo): Bacalı kombi çeşitlerinde atık gaz sisteminde olan gazın düzgün şekilde dışarı yollanmasının kontrolünü gerçekleştiren ptc sensörün de kısa devre meydana gelmiş ve sensör görevini yapamıyor. Kombi Servisini arayınız.

F16 Arıza Hata Kodu (atmo): Bacalı kombilerde hava sisteminde olan temiz havanın iç ortama düzgün olarak gönderilmesinin kontrolünü yapan ptc denilen sensörde kısa devre oluşmuş. Kombi Servisini arayınız.

F20 Arıza Hata Kodu : Cihaz en yüksek sıcaklık derecesine ulaşmak üzere bu sebeple bloke olmuş. Yani aşırı ısınma limit termostat arızası vermekte. Kombi Servisini arayınız.

F22 Arıza Hata Kodu : Bu Arıza Hata Kodu iki anlam taşımaktadır. Birincisi cihazda ki suyun bittiğini göstermektedir. Bu durumda kombinin su basıncını kontrol etmeniz gerekiyor. Basınç düşmüş ise suyu 1,5 seviyesine yükseltmeniz gerekmektedir. Fakat basınç istenilen değerde ise kombide kuru yanma sorunu mevcuttur. Yani cihazın pompasın da yahut pompaya gidiş kablolarında arıza veya kopma meydana gelmiş olabilir. Kombi Servisini arayınız.

F27 Arıza Hata Kodu : Gaz armatürünün kapalı olduğunun fakat iyonizasyon sinyalinin alev bildirdiği arıza kodudur. F27 Arıza Hata Kodu gaz ana magnetinin sorunlu olduğu veya elektronik sistemler de aksama meydana geldiğinin göstergesidir. Bu kod ile karşı karşıya kaldığınız zaman müdahale de bulunmadan Kombi Servisini arayınız.

F28 Arıza Hata Kodu : Kombi de alev oluşmuyor anlamına gelen F28 arıza kodun da yapmanız gereken tek işlem cihaza 3 defa olmak şartı ile reset atmaktır. Reset işleminden sonra kombiniz düzelmez ise cihaza gaz girişi yetersiz kalıyor, gaz armatürünün ayarları bozulmuş veya arızalanmış, cihazda hatalı topranma, iyonizasyonda kopukluk veya ateşleme trafosun da sorun olabilir. Kombi Servisini arayınız.

F29 Arıza Hata Kodu : Kombide çalışma sırasın da alev sönmekte olduğunu bildiren vuw plus F29 Arıza Hata Kodu gaz girişinin kesik olduğunu gösteren koddur. Yani kombiye gelen gaz yetersiz durumda veya atık gaz resirkülasyonu sorunlu. Kombi Servisini arayınız.

F36 Arıza Hata Kodu : Atık gaz sensörleri atık gazın yayılmaya başladığını tespit eden Arıza Hata Kodu anlamına gelmektedir. Baca görevini yapmıyor yani çekiş işlemini gerçekleştirmiyor yada atık gaz sensörlerinde kopma meydana gelmiş. Sizlerin müdahale edeceği bir durum söz konusu değildir. Kombi Servisini arayınız.

F42/F43 Arıza Hata Kodu : Kombinin kablo demetinin kısa devreli olduğunu bildiren F42 ve F43 Arıza Hata Kodu ayrı ayrı gösterge de belirse de aynı anlamı taşımaktadır. Yani kablo demetine hasar gelmiş veya kopmuş olabilir. Kombi Servisini arayınız.

F60/69 Arıza Hata Kodu : Tamir edilemeyen elektronik kart arızası olduğunu bildiren koddur. Yani cihazın tüm parçaların bağlı olduğu elektronik kartta arıza meydana gelmiş. Kombi Servisini arayınız.

VAİLLANT Ecotec VU 466 ve Ecotec VU 656 KOMBİ ARIZA KODLARI

F00 Arıza Hata Kodu : Kombinin kalorifer tesisatına yolladığı suyu ölçen, sensörde arıza oluşmuş. NTC sensör hasar görmüş, kablolarında veya bağlantılarında kopukluk meydana gelmiş olabilir. Kombi Servisini arayınız.

F01 Arıza Hata Kodu : Cihazın kalorifer tesisatına gönderdiği dönüş suyunu ölçen ntc sensörünün bağlantısında hata meydana gelmiş. Servisin görmesi gereken bir durum söz konusudur. Kombi Servisini arayınız.

F02/F91 Arıza Hata Kodu : Boyler doldurma sensörünün bağlantıların da sorun olduğunu bildiren arıza kodudur. Sensörlerde sorun meydana gelmiş, kablolarında kopma, Turbolux boyler kartında hata olabilir. Cihaz arızaya geçecektir. Kombi Servisini arayınız.

F03/F91 Arıza Hata Kodu : Boyler sensör bağlantıların da kopma meydana gelmiş. Kablosunda, sensörlerde, boyler kartında bağlantı hatası veya hasar meydana gelmiş olabilir. Kombi Servisini arayınız.

F10 Arıza Hata Kodu : F00 Arıza Hata Kodu ile benzer anlamı taşıyan F10 arıza kodun da kombinin kaloriferlere giden suyu, ölçmek için kullanılan sensörde kısa devre meydana gelmiş. Sizlerin müdahale edeceği bir durum söz konusu olmadığından Kombi Servisini arayınız.

F11 Arıza Hata Kodu : Kombinin kalorifer tesisatına yolladığı dönüş suyunun ölçülmesini sağlayan sensör de kısa devre meydana gelmiş ve görevini gerçekleştiremiyor. Kombi Servisini arayınız.

F13 Arıza Hata Kodu : Boyler sensörü arızalı, kablo demetin de şase kontağı kısa devre yapmış veya bağlantı soketlerin de nemin meydana geldiğini gösteren koddur. Kombi Servisini arayınız.

F13/F91 Arıza Hata Kodu : Boylerin içerisinde ki sıcaklığın değerini ölçüp, elektronik karta bildirmekle görevli olan boyler sensörünün bağlantıları kısa devre yapmış durumda. Değişmesi gerekiyor. Kombi Servisini arayınız.

F20 Arıza Hata Kodu : Kalorifer gidiş suyu sıcaklığının aşırı olduğunu belirten arıza kodudur. Limit sensör de arıza, toprak bağlantısında hata ve ateşleme kablosu sorun olabilir. Kombi Servisini arayınız.

F22/F23/F24 Arıza Hata Kodu : Kalorifer gidiş suyu sıcaklığının aşırı olduğunu belirten arıza kodudur. Limit sensör de arıza, toprak bağlantısında hata ve ateşleme kablosu sorun olabilir. Kombi Servisini arayınız.

F25 Arıza Hata Kodu : Termo kompakt modül bağlantı yerlerinde kopukluk yahut kısa devre mevcut. Termo kompakt kablolarını kontrol ediniz. Kombi Servisini arayınız.

F27 Arıza Hata Kodu : Kombide sahte alev olduğunu bildiren arıza kodudur. Yani cihaza gaz gelmiyor ve ateşleme işlemini tam bir şekilde gerçekleştiremiyor. İyonizasyon arızası veya gaz ventili kaçırıyor olabilir. Kombi Servisini arayınız.

F28 Arıza Hata Kodu : Kombide ateşleme yapmadığını ve normal olarak da alev oluşmadığını bildiren Arıza Hata Kodu F28’dir. Cihaz da F28 arızası belirir ise kombiye birkaç defa reset atma işlemini uygulayınız. Düzelmiyor ise gaz armatürün de sorun olabilir. Kombi Servisini arayınız.

F29 Arıza Hata Kodu : Kombi çalışır durumda iken birden alevin söndüğü anlamına gelen F29 Arıza Hata Kodu cihaza gelen gazın yetersiz olduğunu veya topraklama hatası olduğunu bildiren koddur. Cihazdan herhangi bir şekilde verim almanız söz konusu değildir. Kombi Servisini arayınız.

F32 Arıza Hata Kodu : Kombiler de atık gazı dış ortama atmaya yarayan ve temiz havayı iç ortama alan fan motorunun sıkıştığı veya yanlış takıldığını gösteren arıza kodudur. Veya holl sensörün, elektronik kartın ve kablo demetinin de arızalı olabileceği anlamına gelmektedir.

F49 Arıza Hata Kodu : Cihazda yaşanılan voltaj düşüklüğü yaşandığını gösteren koddur. Elektrikçi çağırarak elektrikleri kontrol ettirin. Eğer düşükse regülatör kullanmanız gerekmektedir. Fakat sorun elektrikle alakalı değilse Kombi Servisini arayınız.

F61/F62 Arıza Hata Kodu : Gaz armatürünün veya elektronik kartın arızalı olduğu anlamına gelen F62 arıza kodunda cihazdan verim almanız olası değildir. Kombi Servisini arayınız.

F63 Arıza Hata Kodu : Cihazınız da mikro işlemci sorunu mevcut. Yani kombi elektronik kart arızası veriyor. Bu arızayı aldığınız andan itibaren cihaz hiçbir şekilde çalışmaz elektrik gelmez. Kombi Servisini arayınız.

F64/F72 Arıza Hata Kodu : Kombinin tesisat kaloriferlerinin dönüş ve gidiş suyunu kontrol eden sensörlerde veya tüm parçaların bağlı olduğu elektronik kartta arıza meydana gelmiş. Kombi Servisini arayınız.

F65 Arıza Hata Kodu : Elektronik sisteme ısının oldukça yüksek geldiğini belirten arıza kodudur. Yani sistem dış etkenlerden ısınmış durumda ve kart arızalı olabilir. Kombi Servisini arayınız.

F67 Arıza Hata Kodu : F67 Arıza Hata Kodu elektronik kartınız arızalı olduğunu bildirmektedir. Yani cihazınız da herhangi bir çalışma söz konusu olamaz. Kombi Servisini arayınız.

F70 Arıza Hata Kodu : Bu Arıza Hata Kodu cihazınız da ekran kartı veya ana kart değişimi yapıldıktan sonra çıkıyorsa servis ayarları yapılmamış demektir. Bu ayarların yapılması gerekiyor. Fakat iki parça değişimi de olmadıysa kendiliğinden yapıyor ise elektronik kart arızalı. Kombi Servisini arayınız.

F71 Arıza Hata Kodu : Kombinin kaloriferlerin içine yolladığı suyun değerini ölçmek için kullanılan sensör daima aynı değeri gösteriyor demektir. Yani değerler değişse dahi sensör bunu algılayamıyor ve bu sebeple de sabitlenip kalıyor. Buda sensörün arızalı olduğu anlamına gelmektedir. Kombi Servisini arayınız.

F73/F74 Arıza Hata Kodu : Su basınç sensöründe bağlantı kopukluğu, kısa devre veya sensörünün arızalı olduğunu bildiren koddur. Kendiniz her hangi bir müdahale de bulunmadan servis çağırınız.Su basınç sensöründe bağlantı kopukluğu, kısa devre veya sensörünün arızalı olduğunu bildiren koddur. Kendiniz her hangi bir müdahale de bulunmadan servis çağırınız.Su basınç sensöründe bağlantı kopukluğu, kısa devre veya sensörünün arızalı olduğunu bildiren koddur. Kendiniz her hangi bir müdahale de bulunmadan Kombi Servisini arayınız.

F75 Arıza Hata Kodu : Pompa çalışır durumdayken yeterli basınç oluşamıyor yani basınç sensmründe veya pompa da arıza meydana gelmiş olabilir. Aynı zamanda sistem hava da yapmış olabilir. Nedenini anlamak ve arızayı tamir ettirebilmek için Kombi Servisini arayınız.

F76 Arıza Hata Kodu : Isı eşanjörünün aşırı ısınma problemi bildirmekte olan arıza kodudur. Eşanjör çok fazla ısınmış, sigortası atmış veya kablo bağlantılarında sorun meydana gelmiş olabilir. Servisimizi arayarak teknik servis isteğin de bulunup, uzman teknisyenlerimizden yardım alabilirsiniz.

F77 Arıza Hata Kodu : Yoğuşma suyu pompa sorunu olarak geçen F77 arıza kodu, yoğuşma suyu pompasının arızalı olduğunu veya kablo bağlantısının yanlış olduğunu göstermektedir. Bu durumda cihaza kendiniz müdahale etmeyiniz ve teknik servisi arayarak yardım talebin de bulununuz.

F80/91 Arıza Hata Kodu : actoSTOR bağlantı giriş sensörün de kısa devre veya arıza meydana geldiğini gösteren bu kodlar, aynı zamanda bağlantılar da veya kablo demetin de de hasar meydana geldiğini belirtmektedir. Kombi Servisini arayınız.

F81 Arıza Hata Kodu : Maksimum doldurma süresinin aşıldığını gösteren arıza kodudur. Yani boyler sensörü ve doldurma sensörü doğru bir biçimde takılmamış olabilir. Yahut pompa arızalı yada sistemde hava olabilir. Kombi Servisini arayınız.

F90 Arıza Hata Kodu : Cihazın arka tarafına bağlı olan Actostor modülünde yer alan sensölerle modülün bağlantısı kesilmiş. Hangi sensörün bağlantısının koptuğunu anlamak ve sorunu gidermek içinde servis çağırıp cihazı göstermeniz gerekmektedir.

F91 Arıza Hata Kodu : Kombinin arka tarafında olan Actostor modülünde bulunan sensörler arıza meydana gelmiş. Sensörlerin kontrolü yapıldıktan sonra arızalı olan sensörün değişmesi gerekmektedir. Kombi Servisini arayınız.

VAİLLANT VUW PLUS KOMBİ ARIZA KODLARI

F00 Arıza Hata Kodu : Bu Arıza Hata Kodu kalorifer gidiş ntc’sinde sorun olduğunu belirtmektedir. Ya sensörler hasar görmüş yada bağlantıların da hata meydana gelmiş olabilir. Bu durumda iken peteklerden verim alabilmeniz söz konusu değildir. Kombi Servisini arayınız.

F01 Arıza Hata Kodu : Tesisat dönüş sensörünün arızalı olduğunu bildiren hata kodudur.
Bu kodda tesisat ile ilgili problem yaşanır. Yani peteklerden yeterli düzeyde ısı alınamaz veya hiç ısınmaz.
Değişimi gerekmektedir. Kombi Servisini arayınız.

F05 Arıza Hata Kodu (sadece atmo) : Bacalı tip kombiler de atık gaz sisteminde mevcut olan gazın doğru bir şekilde dış ortama
gönderilmesinin kontrolünü sağlayan ptc’de arıza var veya bağlantısı kopuk demektir. Kombi Servisini arayınız.

F06 Arıza Hata Kodu (sadece atmo) : Bacalı olan kombilerde hava sisteminde bulunan temiz havanın iç ortama doğru şekilde
gönderilmesinin kontrolünü sağlayan ptc bağlantısında kopukluk var.Kombi Servisini arayınız.

F10 Arıza Hata Kodu : Kombinin kalorifer tesisatına gönderdiği suyu ölçen ntc sensörün de arıza meydana gelmiş.
Sensörlerin bağlantılarında veya kablosunda kopukluk olabileceği gibi direkt olarak sensör de hasar görmüş olabilir.
Kombi Servisini arayınız.

F11 Arıza Hata Kodu : Cihazın tesisata gönderdiği dönüş suyunun ölçülmesini sağlayan sensör kısa devre yapmış.
Tüketicinin müdahale edeceği bir durum söz konusu olmadığından Kombi Servisini arayınız.

F15 Arıza Hata Kodu (atmo): Bacalı kombi çeşitlerinde atık gaz sisteminde olan gazın düzgün şekilde dışarı yollanmasının kontrolünü gerçekleştiren ptc sensörün de kısa devre meydana gelmiş ve sensör görevini yapamıyor. Kombi Servisini arayınız.

F16 Arıza Hata Kodu (atmo): Bacalı kombilerde hava sisteminde olan temiz havanın iç ortama düzgün olarak gönderilmesinin kontrolünü yapan ptc denilen sensörde kısa devre oluşmuş. Kombi Servisini arayınız.

F20 Arıza Hata Kodu : Cihaz en yüksek sıcaklık derecesine ulaşmak üzere bu sebeple bloke olmuş. Yani aşırı ısınma limit termostat arızası vermekte. Kombi Servisini arayınız.

F22 Arıza Hata Kodu : Bu Arıza Hata Kodu iki anlam taşımaktadır. Birincisi cihazda ki suyun bittiğini göstermektedir. Bu durumda kombinin su basıncını kontrol etmeniz gerekiyor. Basınç düşmüş ise suyu 1,5 seviyesine yükseltmeniz gerekmektedir. Fakat basınç istenilen değerde ise kombide kuru yanma sorunu mevcuttur. Yani cihazın pompasın da yahut pompaya gidiş kablolarında arıza veya kopma meydana gelmiş olabilir. Kombi Servisini arayınız.

F27 Arıza Hata Kodu : Gaz armatürünün kapalı olduğunun fakat iyonizasyon sinyalinin alev bildirdiği arıza kodudur. F27 Arıza Hata Kodu gaz ana magnetinin sorunlu olduğu veya elektronik sistemler de aksama meydana geldiğinin göstergesidir. Bu kod ile karşı karşıya kaldığınız zaman müdahale de bulunmadan Kombi Servisini arayınız.

F28 Arıza Hata Kodu : Kombi de alev oluşmuyor anlamına gelen F28 arıza kodun da yapmanız gereken tek işlem cihaza 3 defa olmak şartı ile reset atmaktır. Reset işleminden sonra kombiniz düzelmez ise cihaza gaz girişi yetersiz kalıyor, gaz armatürünün ayarları bozulmuş veya arızalanmış, cihazda hatalı topranma, iyonizasyonda kopukluk veya ateşleme trafosun da sorun olabilir. Kombi Servisini arayınız.

F29 Arıza Hata Kodu : Kombinin çalışma sırasın da alev sönmekte olduğunu bildiren vuw plus F29 Arıza Hata Kodu gaz girişinin kesik olduğunu gösteren koddur. Yani kombiye gelen gaz yetersiz durumda veya atık gaz resirkülasyonu sorunlu. Kombi Servisini arayınız.

F36 Arıza Hata Kodu : Atık gaz sensörleri atık gazın yayılmaya başladığını tespit eden Arıza Hata Kodu anlamına gelmektedir. Baca görevini yapmıyor yani çekiş işlemini gerçekleştirmiyor yada atık gaz sensörlerinde kopma meydana gelmiş. Sizlerin müdahale edeceği bir durum söz konusu değildir. Kombi Servisini arayınız.

F42/F43 Arıza Hata Kodu : Kombinin kablo demetinin kısa devreli olduğunu bildiren F42 ve F43 Arıza Hata Kodu ayrı ayrı gösterge de belirse de aynı anlamı taşımaktadır. Yani kablo demetine hasar gelmiş veya kopmuş olabilir. Kombi Servisini arayınız.

F60/69 Arıza Hata Kodu : Tamir edilemeyen elektronik kart arızası olduğunu bildiren koddur. Yani cihazın tüm parçaların bağlı olduğu elektronik kartta arıza meydana gelmiş.

Termoteknik Kombi Servisi

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber artık evlerimiz de daha modern hale geldi. Kombiler de son yıllarda teknolojiyle birlikte evlerimizin vazgeçilmez eşyalarından biri oldu. Ancak her teknolojik ürün gibi kombiler de çeşitli arızalar baş gösterebilir. Bu nedenle müşterilerin de kombilerin nasıl kullanılacağı ve arıza durumunda neler yapılması gerektiğini bilmeleri gerekmektedir. Bu yazımızda sahip olduğunuz Termoteknik kombinizdeki arıza kodunun ne anlama geldiğini sizler için derledik.

TERMOTEKNİK KOMBİ ARIZA KODLARI

Termoteknik Logic Kombi Arızaları

Logic F-6 Arıza Kodu: Dış Sensor Hatası Cihazı resetleyin. Düzelme olmaz ise Yetkili Servis ile bağlantıya geçin.

Logic F-7 Arıza Kodu: Düşük Ana Voltaj Elektrik kurumuna ya da uzman bir elektrikçiyle başvurun. Voltaj dalgalanmalarının sık olduğu yerlerde regülatör kullanınız.

Logic  F-9 Arıza Kodu: Anakart Hatası Cihazı resetleyin. Düzelme olmaz ise Yetkili Servis ile bağlantıya geçin.

Logic L-5 Arıza Kodu: Kombi 15 Dakikada Yeniden Başlıyor 1.. Sigortayı kapatıp / açın. 2. Cihazı resetleyin. Düzelme olmaz ise Yetkili Servis ile bağlantıya geçin.

Logic L6 Arıza Kodu: Yanlış Alev Sinyali Cihazı resetleyin. Düzelme olmaz ise Yetkili Servis ile bağlantıya geçin.

Logic C-0 Arıza Kodu: BCC Etkinleştirme Hatası Cihazı resetleyin. Düzelme olmaz ise Yetkili Servis ile bağlantıya geçin.

Logic C-2 Arıza Kodu: BCC Hatası

Logic F-1 Arıza Kodu: Düşük Su Basıncı Çözüm 1. Sistem basıncının 1 ve 1.5 bar arasında olduğunu Düşük Su Basıncı Aşırı Isınma manometreden kontrol edin

Logic L-1 Arıza Kodu: Aşırı ısınma hatası. Petek vanalarını kontrol edin. Düzelme olmaz ise yetkili termoteknik servisi arayınız.

Logic F-2 Arıza Kodu: Alev Kaybı Ateşleme Yok 1. Gaz vanalarının açık olduğunu kontrol edin.

Logic L-2 Arıza Kodu: Ateşleme Yok. 5 defa peş peşe hata verir ve çalışma yok ise servisi arayın.

Logic F-3 Arıza Kodu: Fan Hatası Cihazı resetleyin. Düzelme olmaz ise Yetkili Servis ile bağlantıya geçin.

Logic F-4 Arıza Kodu: Gidiş Termistörü Cihazı resetleyin. Düzelme olmaz ise Yetkili Servis ile bağlantıya geçin

Logic F-5 Arıza Kodu: Dönüş Termistörü Cihazı resetleyin. Düzelme olmaz ise Yetkili Servis ile bağlantıya geçin.

Termoteknik Termoplus Kombi Hataları

A01 Arıza Kodu: Ateşleme gerçekleşmemiştir. gaz kesikliği ya da elektornik kart arızası olma ihtimali yüksektir. Önce resetleme yapınız, sonra Termoteknik servisi arayınız.

A03 Arıza Kodu: Termoteknik kombi emniyet termostatı arızasıdır. Termoteknik servisi arayınız.

E03 Arıza Kodu: Termoteknik kombi hava prostatı arızasıdır. Termoteknik servisi arayınız.

E05 Arıza Kodu: Termoteknik kombi kalorifer çıkış suyu ntc sensörü arızasıdır. Termoteknik servisi arayınız.

E06 Arıza Kodu: Termoteknik kombi kullanım suyu sensör hatası uyarısıdır. Termoteknik servisi arayınız.

E10 Arıza Kodu: Termoteknik kombi düşük su basınç uyarı ikazıdır.

E26 Arıza Kodu: Termoteknik kombi aşırı ısınma hatasıdır. Termoteknik servisimizi arayınız

Termoslim Kombi Arıza Kodları 

E2 Arıza Kodu:  Kombi ateşleme arızası ile ilgili arıza kodudur. Ekranda bu hata belirdiğinde reset tuşuna 3.sn basılı tutunuz. Gaz vanalarını kontrol ediniz. 3 defa art arda denemeniz sonuç vermiyorsa, termoteknik yetkili servisi arayınız.

E5 Arıza Kodu: Termoteknik kombi için fan devresi ve hava prostat arızaları ile ilgili hata kodu ekranda yanıp sönmeye başlar. Bu durum da reset tuşuna basılı tutmanız pek bir fayda etmez. Ara ara ekranda belirebildiği gibi, sürekli olarak da kalabilir.

Ferroli Kombi Servisi

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber artık evlerimiz de daha modern hale geldi. Kombiler de son yıllarda teknolojiyle birlikte evlerimizin vazgeçilmez eşyalarından biri oldu. Ancak her teknolojik ürün gibi kombiler de çeşitli arızalar baş gösterebilir. Bu nedenle müşterilerin de kombilerin nasıl kullanılacağı ve arıza durumunda neler yapılması gerektiğini bilmeleri gerekmektedir. Bu yazımızda sahip olduğunuz Ferroli kombinizdeki arıza kodunun ne anlama geldiğini sizler için derledik.

Ferroli Kombi Arıza Kodları

Ferroli Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Kombi sorunlarının etkili biçimde çözüme ulaşması için sorunların tanınması kritik öneme sahiptir. Söz gelimi Ferroli kombi arıza kodları teknik açıdan bazı hasarların karşılığıdır. Tanımlanamayan hasarlar olması durumunda gelişigüzel uygulamalardan kesinlikle kaçınınız. En kısa sürede teknik servisten yardım isteyiniz.

Ferroli Kombi Arıza Kodları

Ferroli F12 arıza kodu

sıhhi su sensöründe arıza demektir. Bu durumun olası nedenleri sensör hasarı, kablo tesisatında kısa devre olması, kablolarda kopukluk yaşanması olabilir.  Sorunun çözümü için kablo tesisatı kontrol edilmeli, sensör değişmelidir.

Ferroli A01 arıza kodu

farklı sorunların habercisi olabilir: Birinci olarak gaz kesik olabilir ve gaz saati üzerindeki kesici korumaya geçmiş olabilir. Bu durumda gaz saati üzerindeki gaz kesici bobinde yer alan başlığın kendinize yönelik çekilmesi gerekir. İkinci olarak ateşleme hatasına işaret olabilir çakmak ve iyonizasyon hatası olması nedeniyle servisten yardım alınmalıdır. Üçüncü olarak da kombi içindeki gaz valfi için gösterge anlamına gelir. Arızalı olan gaz valfi için gereken destek alınmalıdır. Gaz ayarı çok düşük olabileceği için talepler servise iletilebilir.

Ferroli A02 arıza kodu

kombi brülörü kapalı konumda olması ve kart arıza hallerinde kendini gösteren bir sorundur. Eğer kartta sorun varsa, bunun tamir ettirilmesi veya mümkünse değiştirilmesi gerekir. Şayet birinci nedenden dolayı bir sorun varsa, iyonizasyon alev varmış gibi bilgi verir ve servisten yardım talep etmeniz gerekir.

Ferroli A03 arıza kodu

ekranda görünürse, bu durumda sorunun olası sebepleri değerlendirilir: Birinci neden, ısıtma sensörünün hata göstermesi olabilir ve bu sensörün kontrol edilmesi gerekir. İkinci olarak sistemde su devir daimî sirkülasyon pompasında sorun yaşanabilir. Pompa kontrol edilmelidir. Son olarak kalorifer tesisatında hava olması nedeniyle arıza oluşabilir. Sistem havası boşaltılmalı, yardım talep edilmelidir.

Ferroli A06 arıza kodu,

ateşlenme sonrasında alev yetersizliği sorununa işaret eder. 4 dakikada 6 kez olması sorundur. Bu durumun birkaç nedeni bulunmaktadır. Birinci olarak iyonizasyon elektrotu arızası nedeniyle sorun yaşanabilir.  Bu durumda iyonizasyon elektrolit pozisyonunun değişmesi gerekmektedir. Önce kontrol edilir ve gerekirse değiştirilir.  İkinci neden düzensiz alev olmasıdır. Bu durumda brülörün kontrol edilmesi gerekmektedir. Üçüncü neden de hava ve duman kanalarının tıkalı olmasıdır. Bacada duman çıkışı kanallarının ve ilgili hava giriş terminallerinin tıkanıklığı giderilmelidir.

Ferroli A41 arıza kodu

göründüğü zaman ilk yapılması gereken uygulama kombinin resetlenmesidir. Bu kod, ısıtma sensörü ana eşanjör üstündeki sensörün yerinden oynaması, arızalanması, iletki sıvısının bitmesiyle ilgilidir. Resetleme sonrasında çözülmeyen sorunlarda servisi arayınız.

Ferroli A51 arıza kodu

görüldüğünde uygunsuz yanma ortamı için haber verir. Bu durumun nedenleri, bacanın yerinden oynaması, uç kısmındaki bölümün kırılması, kombi fanının yeterli oksijeni dışarıdan alamamasıdır. Bu durumda kombi resetleme işlemi yapılır. Daha sonra kombi bacası kontrol edilir ve eğer çözülmemişse yardım istenmelidir.

Ferroli D1 ve D2 arıza kodu

göstergeleri, arızadan ziyade kombinin devreye girme sürelerinde görülen harf ve rakamlardır. Bunlar bekleme süresince yanmaya devam eder.  Bu noktada bazı açıklamalardan bahsetmek gerek:

*       1, sıcak su ısı ayarı

*       3, ısıtma sistemi ısı ayarı

*       5, gösterge

*       6, resetleme tuşu, yaz kış mod seçimi, sıcaklık akışı menüsüdür.

*       7, Eco-Comfort modu seçimi ile cihaz açma kapama göstergesidir.

*       9, su çalışması göstergesi

*       10, yaz modu gösterimidir

*       11, çoklu fonksiyon gösterimi anlamına gelir: Koruma fonksiyonu boyunca yanıp sönmeye devam eder.

*       12, kombi ekonomik modu işaret eder.

*       13, ısıtma fonksiyon gösterimidir

*       15, açık brülör ile güç gösterimidir. Alev koruma işlevi devam ederken yanıp sönmesi normaldir.

Ferroli F4 arıza kodu

görünmesi halinde kombiye reset atmanız gerekir. Biraz bekledikten sonra yine arıza veriyorsa bu durumda hava akış sisteminin çalışmadığının işaretidir. Bu durumun nedenleri ise, fan çalışmaması, kart arızası, fan motoru arızasıdır. Tamir edilmeli, gerekirse yenisi ile değişimi sağlanmalıdır.

Ferroli F5 arıza kodu

görülürse, bu durumda yine önce resetleme işlemi yapılır. Daha sonra sorun düzelmezse, prostestat çekmiyor olabilir, fan arızalı olabilir. Bu arızalardan birisi değilse ana kartta sorun var demektir. Kombi kablo tesisatı hataları ve baca ebatları hataları bu kodun gösterdiği arıza çeşitleridir. Servisten yardım istenmelidir.

Ferroli F11 arıza kodu

varsa, sıcak su sensörü arızası söz konusudur. Sensörde hasar, kablo tesisatında kısa devre, kablolarda kopukluk görülebilir. Bu durumda kablo tesisatını kontrol etmek ve sensörü değiştirmek gerekir.

Ferroli F3 

arıza kodu görülmesi halinde, ana eşanjör üzerindeki limit ve emniyet termostatı sorunu var demektir. Sirkülasyonu sağlayan pompada düzensiz çalışma sorunu görülebilir, elektronik kart arızası sorunu halinde değişim önerilir.

Ferroli F34 arıza kodu,

besleme gerilimindeki soruna işaret eder. Normal besleme gerilimi düzeyi 170V olmalıdır.  Elektrik şebekesi sorun olduğunda elektrik voltajı ölçülmeli,220 V geliyorsa kombi elektronik kart sorunu için servis yardımı talep edilmelidir. Ancak servis öncesinde başka bir prize de takılarak aynı durumun yaşanıp yaşanmadığına bakılmalıdır. Yine aynı sorun görülürse servis aranmalıdır.

Ferroli F37 arıza kodu

görülmesi halinde kombi sorunu su basıncıyla ilgilidir. Kombideki su basıncının 1 barın altında olduğunu gösterir. Bu sorunun çözümü için kombiye su basılması gerekir. Altında yer alan su doldurma musluğu açılarak su ilave edilmesi gerekir. İsteğe göre yardım istenebilir.

Ferroli F43 arıza kodu,

eşanjör korumasının devreye girmesi demektir. Bu durumu olası nedenleri şu şekildedir:

1-     Şebeke suyunun kesik olması, kombi vanasının kapalı olması

2-     Sistemde hava olması

3-     Eşanjörde kireçlenmeye bağlı olarak su akışının normalden daha faz olmasıdır.

Sorunun çözümü için öncelikle sıcak su çeşmesi açılmalıdır. Su tazyiki bu arızanın oluşmasında büyük bir etkendir. Burada sıcak su bölümünün nasıl aktığına bakılır, eğer çok akıyorsa ya da tersine hiç akmıyorsa soğuk su bölümü kontrol edilir.  Eğer soğuk su bölümü normalse ve sıcak su kısmı az akıyıorsa kireçlenme sorunu söz konusudur. Sistemde hava olması hallerinde de bu havanın boşaltılması için servisten yardım istenir.

Ferroli F07 arıza kodu,

alev ısısının yüksek olduğunu gösterir. Bacanın kısmen tıkalı olması halinde gaz tahliye çıkış yerlerindeki randıman kontrolü yapılır. Alev sensörü konumunun doğru çalışıp çalışmadığına bakılır. Bunun yanında başka bir olası sorun kablo tesisat bağlantısı kaynaklı olabilir. Bu durumun nedeni, X5 konektörü üstünde yer alan köprünün bağlı olmaması, özellikle 4-5 terminallerinde kopukluk olmasıdır. Kablo tesisat kontrollerinin yapılması gerekir. Kombi servisi yardımı talep edilebilir.

ECA Kombi Servisi

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber artık evlerimiz de daha modern hale geldi. Kombiler de son yıllarda teknolojiyle birlikte evlerimizin vazgeçilmez eşyalarından biri oldu. Ancak her teknolojik ürün gibi kombiler de çeşitli arızalar baş gösterebilir. Bu nedenle müşterilerin de kombilerin nasıl kullanılacağı ve arıza durumunda neler yapılması gerektiğini bilmeleri gerekmektedir. Bu yazımızda sahip olduğunuz ECA kombinizdeki arıza kodunun ne anlama geldiğini sizler için derledik.

ECA Kombi Servisi Kombi Arıza Kodları

Confeo digital 

T1 Arıza Kodu : Cihazda fazla ısınma meydana gelmiş ve kombi kendini kullanıma kapamış. Bir süre beklemeniz gerekir. Belirli bir süre sonunda kombi düzelmiyor ise aşırı ısı termostat sorunu olabilir. Servisi arayınız.

T2 Arıza Kodu : Baca gazı sıcaklığında aşırı artış meydana gelmiş. Kombiye müdahale etmeden confeo digital servisiyle irtibata geçiniz.

Confeo digital kombi kodları, Confeo digital hata kodları 

Confeo digital arıza kodları

T3 Arıza Kodu : Peteklere sıcaklık gitmesinde etmen olan ntc sensöründe hata meydana geldiğini gösteren t3 arızası göstergede belirdiği zaman kaloriferlerden verim almamanız söz konusudur. Bu arızanın giderilmesi için servis ile görüşmeniz gerekir.

T5 Arıza Kodu : Kombinin sıcak su akıtmasında etmen olan birçok parça vardır. Fakat t5 hata  kodu ekranda belirdiği sırada sıcak su akmasında görev alan ntc sensöründe arıza meydana gelmiş, ve cihazın bu sebeple de sıcak su vermediğini anlayabiliriz. Yapılması gerekli olan işlemler için teknik servis ile irtibata geçiniz.

T6 Arıza Kodu : Confeo digital kombilerde t6 uyarısı baca gazı sensöründe problem yaşandığını belirten koddur. Baca gazı sensörünün devresi açık kalmış, yada sensör kısa devre yapmış olabilir. Eca kombi servisiyle irtibata geçip yardım almanız gerekir.

T7 Arıza Kodu : Prosestat kısa devre yapmış ise ekranda t7 hata kodu görünür. Hava prosestatı kombinin hava akışını sağlayan parçalardan bir tanesidir. Kombiye reset atın ve bir süre bekleyin. Düzelmez ise servis çağırmanız gerekir.

E1 Arıza Kodu :

Cihaz ateşleme denemesinden sonra cihazda alev oluşmamış ve kombi kendini kilitlemiş. Cihaza birkaç kez reset atınız. Resetten sonra düzelmiyor ise gaz grubunda, kartında veya iyonizasyonunda arıza meydana gelmiş olabilir.

E2 Arıza Kodu : Cihazın alevlenmesinde sorun var. Yanlış alevlenme yapıyor. Kombiye üst üste üç defa reset atınız. Düzelmez ise iyonizasyon, elektrot yahut alev hissedici problemli olabilir. Aynı şekilde kombinin kartınada zarar gelmiş olabilir.

E3 Arıza Kodu : Kombi çok fazla hararet yapmış ve bu sebeple de limit termostat yani aşırı ısı termostatı devreye girerek kombiyi kullanıma kapamış. Bir süre bekleyiniz. Düzelmez ise servis ile iletişime geçiniz.

E4 Arıza Kodu : E4 arıza kodu diferansiyel hava basıncında sorun olduğu anlamına gelmektedir. Hava prosestatı kontakları açık kaldığından dolayı kombide bu arıza kodu belirir. Servis tarafından sorunun çözümü için müdahale edilmesi gerekir.

E5 Arıza Kodu : Confeo digital kombilerde hava basınç anahtarı (diferansiyel) arızalı anlamına gelen koddur. Hava prosestatında kısa devre meydana gelmiş olabilir. Servisi arayarak yardım talebinde bulununuz.

D1 Arıza Kodu : Alev sisteminde sorun olduğu anlamına gelmektedir. Kombi alev alırken sorun yaşıyor demektir. Bu sayede cihazdan herhangi bir işlevi yerine getirmesi beklenemez. Eca kombi servisi çağrı merkezini arayarak sorunun çözümü hakkında yardım isteyiniz.

A1 Arıza Kodu : Kombiye girişi olan voltajlarda düşme olduğunu belirten hata kodudur. Cihaza gelen voltaj düşük olduğundan kombi bir süreliğine çalışma sergilemeyebilir. Bir süre sonra kombi eski çalışmasına geri dönecektir. Fakat bu arıza sık sık tekrarlanırsa kombi elektronik kartına yani beynine zarar verebilir. Kombi regülatörü kullanarak voltajı düzene sokabilir, cihazın arıza yapmasını önleyebilirsiniz.

P1 Arıza Kodu :

Kombinin su basıncının düşük olduğunu belirten koddur. Kullanıcı kombinin alt tarafında bulunan doldurma musluğunu açarak cihazın kalorifer devresi su basıncını 1-2 bar arasına gelene kadar su basmalıdır. Daha sonra kombi düzenli çalışmasına geri dönecektir.

Y1 Arıza Kodu : Confeo digital kombilerde gaz valfinin devreye giriş esnasında sorun yaşadığını bildiren arıza kodudur. Gaz valfi hasar görmüş ya da bağlantılarında sorun meydana gelmiş olabilir. Eca kombi servisinden yardım istemelisiniz.

C1 Arıza Kodu : Elektronik kart tüm parçalarla iletişimi kesmiş, onlara ne görev yapmasını söyleyemiyor. Bu sebeple de kombiden verim alınamıyor. Kartın bağlantıları kopmuş veya kart tamamen zarar görmüş olabilir. Servis tarafından görülmesi gerekir.

Calora 

T1 Arıza Kodu : Eca calora kombide aşırı ısınma hatasıdır. Bu durumda pompa sıkışmış veya arıza yapmış olabilir. Eca kombi servisini aramanız gerekmektedir.

T2 Arıza Kodu : Baca gazı sensörünün gereğinden fazla sıcaklık hatası verdiğini belirten hata kodudur. Bu durumda tüketici olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmamaktadır. Eca calora servisini aramalısınız.

T3 Arıza Kodu : Merkezi ısıtma sensöründe sorun olduğunda calora kombi ekranında bu hata kodu görünmektedir. Bu durumda sensör değişimi gerekmektedir. Eca kombi servisini arayarak yardım isteyiniz.

Calora kombi kodları, Calora arıza kodları nelerdir 

Calora kombi hata kodlarının anlamları 

T5 Arıza Kodu : Calora kombide T5 hata kodu, sıcak su sensöründe problem olduğunu belirtmektedir. Bu arıza kodu kombi ekranında belirdiyse cihazdan sıcak su alamazsınız. Bu durumda sensör değişimi gerekmektedir. Bunun için eca servisini aramanız gerekmektedir.

T6 Arıza Kodu : Calora kombide baca gazı sensörünün hata verdiğini belirten arıza kodudur. Baca çekişi yetersiz yada baca tıkanmış olabilir. Bu durum sebebiyle sensör arıza veriyordur. Sorunun hem tespiti hemde çözümü için eca kombi servisini aramalısınız.

T7 Arıza Kodu : Dış hava sıcaklık sensörü arıza yapıp görevini gerçekleştiremediği zaman, calora kombi ekranında bu arıza kodu görünmektedir. Tüketici olarak yapabileceğiniz işlem yoktur. Eca kombi servisine

E1 Arıza Kodu : Calora kombi ekranında E1 arıza kodu belirdiyse, cihazdan hiçbir şekilde verim alamazsınız. Çünkü bu arıza kodu kombinin ateşlemeyi yapamadığını belirtmektedir. Kombinin gaz vanalarının kapalı olup olmadığını kontrol ediniz. Açık konumda ise, kombinizi kapatıp tekrar açınız (resetleyiniz). İşlem sonrasında calora kombi ekranında hâlâ aynı uyarı var ise, ana kart, iyonizasyon, ateşleme elektrotları veya gaz grubunda sorun olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda eca kombi servisinden yardım almalısınız.

E2 Arıza Kodu :

Calora kombinin ateşleme yaptığını fakat alevi algılamadığını belirtir. Bu durumda ana kart zarar görmüş diyebiliriz. Ana kartın tamiri yada değişimi gerekmektedir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda calora kombi servisini aramalısınız.

E3 Arıza Kodu : Cihazda çok fazla ısınma sorunu olduğunda ekranda bu uyarı kodu belirmektedir. Bu durumda pompa ya sıkışmış yada arıza yapmış, filitreler pislik ile tıkanmış, yada üç yollu vana konumunu değiştiriyor diyebiliriz. Cihaza müdahele etmeden direkt olarak eca kombi servisini aramanız gerekmektedir.

E4 Arıza Kodu : Calora kombide beliren E4 arıza kodunun açıklaması hava basıncının anahtar ikazında problemin olmasıdır. Eca kombi servisiyle görüşüp bu konu hakkında yardım almanız gerekmektedir.

A1 Arıza Kodu : Cihaza gelen voltajın düşük olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda kombinin çalışmadığını söyleyebiliriz. Kombi bir süre sonra düzelebilir. Yalnız sorun sıklıkla yaşanıyor ise önerimiz regülatör cihazının kullanılmasıdır. Regülatör cihazı kullanılmazsa eğer kombinin elektronik kartında sorun olabilir.

C1 Arıza Kodu : Elektronik kartta sorun olduğu ve bilgi alınamadığını belirten hata kodudur. Bu durumda kart parçaları yönetmez. Arızalı da olabilir, bağlantılarında kopmada meydana gelmiş olabilir. Sorunun çözümlenmesi için Eca Calora servisini aramalı ve yardım talebinde bulunmalısınız.

D1 Arıza Kodu :

Calora kombinin ateşleme sonrasında alev alma sırasında arızaya geçtiğini yani alevlenme devresinde problem yaşandığını belirten hata kodudur. Sorun ya elektrotlarda yada iyonda olabilir. Bu durumda cihaza müdahele etmemeli ve calora kombi servisini aramalısınız.

P1 Arıza Kodu : Cihazın çalışması için gerekli olan suyun azaldığını yada bittiğini belirten hata kodudur. Bu durumda su basıncını göstergeden kontrol ederseniz 0.3 bar seviyesinin altında olduğunu göreceksiniz. Kombinin alt kısmında yer alan dolum vanasını açın kombi basıncında ilerleme olacaktır. Basınç değeri 1,5 barı bulduğunda dolum vanasını kapatın. Calora kombi bu işlem sonrasında ekranında yer alan  P1 arıza kodunu silecek ve çalışmaya devam edecektir.

Y1 Arıza Kodu : Calora kombinin gaz valfinde sorun olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda yani cihaz ekranında bu hata kodu yer aldığında  kombi ateşlemeyi sağlamaz. Bu nedenle de sizin Eca calora servisini aramanız yardım istemeniz gerekmektedir.

Calora Digital 

T1 Arıza Kodu : Kombinin çok fazla ısındığını belirten hata kodudur. Pompa sıkışmış veya arıza yapmış, üç yollu vana konum değiştirmiyor veya filitreler tıkalı diyebiliriz. Bu durumda cihaza müdahele etmeden calora digital kombi servisini aramalısınız.

T2 Arıza Kodu :

Baca gazı gereğinden fazla sıcaklık uyarısı verdiğinde calora digital kombi ekranında bu hata kodu belirmektedir. Vakit kaybetmeden Eca calora digital kombi servisini aramalı ve yardım istemelisiniz.

T3 Arıza Kodu : Kaloriferlerin ısınması için görevde olan sensörde sorun olduğunda, calora digital kombi ekranında bu uyarı kodu yer almaktadır. Bu süreç içerisinde petekleriniz ısıtma yapmaz. Servis müdahalesi gerektiği için Eca kombi servisini aramalısınız.

Calora Digital kombi kodları, Calora digital hata kodları 

Calora digital arıza kodlarının anlamları 

T5 Arıza Kodu : Sıcak su alınması için görev yapan sensörde sorun olduğunda, kombi ekranında bu hata kodu belirir. Bu durumda sıcak su alamazsınız. Çünkü sensör değişimi gerekmektedir. Eca servisini aramalı ve yardım istemelisiniz.

T6 Arıza Kodu : Calora digital kombi ekranında T6 arıza kodu var ise, baca gazı sensöründe problem olabilir ya da baca tıkalı ise kombi bu uyarıyı verebilir. Sorunun nedeni bacadan kaynaklı olduğu için vakit kaybetmeden Eca kombi servisini aramanız gerekmektedir.

T7 Arıza Kodu :

Calora digital kombi ekranında T7 arıza kodu varsa dış hava sıcaklık problemi anlamına gelir. Bu durumda tüketici müdahalesi olmaz. Eca kombi servisinden yardım almalısınız.

E1 Arıza Kodu : Calora digital kombinin ateşlemeyi başarı ile yapmadığını belirten uyarı kodudur. Bu durumda kombinin iyonizasyonunda, ateşleme elektrotlarında, gaz valfinde veya elektronik kartında sorun olabilir.

E2 Arıza Kodu : E2 arıza kodu calora digital kombinin alev aldığı zaman yanlış alev uyarısı verdiğini anlatmaktadır. Böyle bir durumda kombiden verim beklenilmez yani kombi çalışmaz. Elektronik kartta sorun olabilir. Sorunun çözümü için Eca kombi servisiyle görüşmelisiniz.

E3 Arıza Kodu : Bu uyarı kodu kombi ekranında belirdiyse, aşırı sıcaklık kitlenmesi olmuş demektir. Kısacası cihaz kendini bloke etmiş çevrim dışı olmuştur. Bu durumda üç yollu vana konum değiştirmiyor, pompa arızalı yada filitrelerde tıkanma söz konusu olabilir. Eca kombi servisini aramalı, bu konuda teknik destek ve yardım almalısınız.

E4 Arıza Kodu :

Calora digital kombide hava basınç anahtar problemi olduğunu belirten hata kodudur. Böyle bir durumda cihaza müdahele etmemeli ve servisimize başvurmalısınız.

A1 Arıza Kodu : Cihaza gelen voltajın yeterli seviyede değilde düşük olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda cihaz verim sağlamaz. Belirli bir süre sonra çalışabilir. Yalnız bu durum sıklıkla yaşanıyor ise cihazın elektronik parçaları zarar görebilir. Bunun için ise önerimiz voltaj düzenleme görevi olan regülatör cihazı kullanmanızdır. Regülatör hakkında bilgi ve yardım için Eca kombi servisini arayabilirsiniz.

C1 Arıza Kodu : Calora digital kombi ekranında C1 arıza kodu varsa, elektronik karttan bilgi alınamıyor aynı zamanda kart parçaları yönetmiyor diyebiliriz. Bu durumda ya kart arızalanmıştır yada bağlantılarında sorun vardır. Eca kombi servisiyle görüşmeli bu konuda yardım istemelisiniz.

D1 Arıza Kodu :

Kombinin alevleme sırasından devreden çıkarak verim sağlamadığını belirten uyarı kodudur. Böyle bir durumda tüketici olarak cihaza müdahele etmemelisiniz. Sorun iyonizasyonla alakalı yada elektrotlarla alakalı olabilir. Eca servisini aramalısınız.

P1 Arıza Kodu : Calora digital kombinin çalışması için gerekli olan suyun yetersiz olduğunu belirten uyarı kodudur. Kombi ekranında bu uyarı kodu belirdiğinde basınç göstergesinin 0.3 barın altında olduğunu görürsünüz. Kombiye su basmak için cihaz altında yer alan doldurma musluğunu açın ve kombi basıncı 1.5 bar seviyesine gelene kadar musluğu kapatmayınız. Kombi basıncı istenilen değere ulaştığında kombi çalışmaya devam edecek ve ekrandaki P1 uyarı kodu silinecektir.

Y1 Arıza Kodu : Gaz valfinin devreye girme esnasında  hata verdiğini ve ateşleme işlemini kestiğini belirten hata kodudur. Bu durumda gaz valfinde sorun var ve değişimi gerekmektedir diyebiliriz. Cihaza müdahele etmemeniz gereken bir durum olduğu için direkt Eca kombi servisiyle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Fortius 

Baca gazı arızası 

T6 Arıza Kodu : Baca gazı sensöründe sorun olduğunda yada bacada tıkanma olduğunda Fortius kombi ekranında T6 hata kodu belirmektedir. Bu durumda yardım için Eca kombi servisini aramalısınız.

T2 Arıza Kodu : Baca gazının aşırı ısındığı durumlarda Fortius kombi ekranında T2 arıza uyarısı belirmektedir. Bu durumda kombi bir süreliğine bloke olmuş yani  çalışmasını durdurmuş olabilir. Bu durumda tüketici olarak Eca kombi servisini aramalı ve yardım almalısınız.

Fortius kombi kodları, Fortius arıza kodlarının anlamları 

Fortius kombi hata kodları 

E4 Arıza Kodu : Fan motorunun çalışma esnasında yolladığı basınç sonucu prosestatın kontakları kapatmaması sebebiyle Fortius kombi ekranında E4 uyarı kodu görünmektedir. Bu durumda prosestatta sorun var ve değişimi gerekiyor diyebiliriz. Eca Fortius kombi servisini aramalısınız.

E5 Arıza Kodu : Fortius kombi ekranında bu arıza kodu görünüyorsa hava prosestatında sorun var demektir. Cihazın hava akımının kontrolünü yapan bu parçada sorun olduğunda kombi bu uyarı kodunu vermektedir. Eca kombi servisine ulaşarak yardım almalısınız.

Sıcaklık 

E3 Arıza Kodu : Cihazda aşırı ısınma sebebiyle limit termostatın devreye girerek kombiyi kapattığını belirten hata kodudur. Bu arıza kodu kombi ekranında belirdiyse aşırı ısınmadan kaynaklı limit termostatın cihazı kilitlediğini söyleyebiliriz. Bir süre kadar beklemelisiniz. Cihaz kendi kendine düzelip çalışacaktır. Sorun düzelmez ve devam ederse Eca servisini aramalısınız.

T1 Arıza Kodu :

Fortius kombi ekranında bu arıza kodu var ise kombi aşırı ısınma ikazı veriyordur. Bu durumda cihazın çok ısındığını söyleyebiliriz. Bir süre bekleyin, sorunun düzelmediği durumlarda Eca Fortius kombi servisini arayınız.

T3 Arıza Kodu : Kalorifer tesisatını ısıtma görevinde olan sensörde sorun olduğunu bildiren hata kodudur. Bu durumda petekleriniz çalışmaz. Sensör değişimi gerekmektedir. Bunun için de Eca kombi servisini aramalısınız.

T5 Arıza Kodu : Kombide sıcak su için çalışan parçalardan biri olan sıcak su sensöründe arıza olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda sensörün değişmesi ile sıcak su problemi ortadan kalkacaktır. Bu durumda yardım ve destek için Eca Fortius kombi servisini aramalısınız.

T7 Arıza Kodu : Fortius kombide bu uyarı kodu belirir ise bu dış hava sensörünün arızalı olduğu anlamına gelmektedir. Tüketici olarak cihaza müdahele etmemeli ve bir an önce Eca Fortius kombi servisini aramalısınız.

Alev Denetimi Problemi 

E1 Arıza Kodu : Cihazın ateşleme işleminden sonra alev oluşturmadığını alevin söndüğünü belirten uyarı kodudur. Bu şekilde Fortius kombiden sıcak su alınamaz aynı zamanda petekler ısı sağlamaz. Sorunun hem teşhisi hemde çözümü için Eca kombi servisini arayınız.

E2 Arıza Kodu : Fortius kombide yanlış alev ikazı olduğunu bildiren uyarı kodudur. Bu durumda kombi elektronik kart arızası sebebi ile bu hata kodunu veriyor diyebiliriz. Eca kombi servisini aramalı ve bu konuda yardım almalısınız.

D1 Arıza Kodu : Fortius kombi alev alma sırasında alev alma sisteminde hata uyarısı veriyor. Cihaz bu durumda alev sağlamadığı için verimli olmaz. İyonizasyonda, gaz valfinde yada elektrotlarda sorun olabilir. Bu durumda Eca kombi servisini aramalı ve yardım talebinde bulunmalısınız.

Elektriksel Arıza

C1 Arıza Kodu : Fortius kombide önemli olan ve tüm parçaların bağlı durumda olduğu ana karttan bilgi alınamadığını belirten hata kodudur. Bu durumda kart arızalı diyebiliriz. Eca Fortius kombi servisini yardım için aramalısınız.

A1 Arıza Kodu : Kombiye ulaşan voltajın olması gereken değerin altında olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda cihaz belirli süre kadar kullanım dışı olabilir. Bu konuda sizlere önerimiz voltajı düzenlemeye yarayan regülatör kullanmanızdır. Regülatör cihazı sayesinde voltaj sorunlarına son verebilir bu durumu bir daha yaşamayabilirsiniz. Bunun içinde Eca kombi servisini arayarak bilgi ve yardımları alabilirsiniz.

Su Basıncı Hatası 

P1 Arıza Kodu : Kombide bulunan su miktarının olması gereken bar seviyesinden az olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda kombinin alt bölümünde bulunan doldurma musluğu ile cihaza su basmalı basınç değerini 1.5 bara getirmelisiniz. İşlem sonrasında cihaz hemen ateşleme yapacak ve çalışacaktır. Sonrasında ise ekrandaki P1 uyarı kodu silinecektir.

Gaz Valfi Arızası 

Y1 Arıza Kodu : Fortius kombide gaz armatürünün devreden çıkması ve kombinin çalışmasını etkilediğini belirten hata kodudur. Gaz armatüründe sorun olabileceği için cihaza müdahele etmemeli ve Eca kombi servisinden yardım talebinde bulunmalısınız.

Fortius Plus 

T6 Arıza Kodu : Baca gazı sensörünün kısa devre yapması ya da açık kalması durumunda kombi ekranında yer alan arıza kodudur. Kullanıcı olarak müdahale edebileceğiniz bir durum yoktur. Eca kombi servisini aramalı ve yardım istemelisiniz.

T2 Arıza Kodu : Baca gazı sensörü aşırı ısındığında Fortius Plus kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Kombiye bir süre müdahele etmeden bekleyin. Sorunun düzelmediği durumlarda ise mutlaka Eca kombi servisini arayın.

E4 Arıza Kodu : Hava prosestatı ile alakalı bir sorun olduğunda Fortius Plus kombi e4 uyarı kodunu vermektedir. Hava prosestatı kontakları açık yada kısa devre yapmış olabilir. Bu durumda direkt olarak Eca kombi servisini aramalısınız.

Fortius plus kombi kodları, fortius plus hata kodları 

fortius plus arıza kodlarının anlamları 

E3 Arıza Kodu : Kombide aşırı ısınma meydana geldiğini belirten hata kodudur. Bu durumda limit termostatı cihaza zarar vermemesi açısından hemen devreye girer ve cihazın çalışmasını durdurarak cihazı kilitler. Yaklaşık olarak bir saat kadar beklemelisiniz.

T1 Arıza Kodu : Fortius Plus kombide elektronik limit aşırı ısınmadan dolayı cihazın zarar görmemesi için cihazı devre dışı bırakmış demektir. Bir süre kadar beklemeniz gerekmektedir. Cihaz kendi kendine düzelebilir.

T3 Arıza Kodu :

Kalorifer sistemini ısıtan sensörde sorun olduğunu bildiren hata kodudur. Petekler bu şekilde yeterli ısıda olmaz yani ısıtma yapmaz. Bu sorunun çözümlenmesi için sensörün değişmesi gerekmektedir.

T5 Arıza Kodu :Bu durumda kombiden sıcak su alınamaz. Sıcak su sensörü ya arızalanmış yada kireçlenme olmuş diyebiliriz.  Bu durumda sensör değişimi gerekebileceği için Fortius Plus servisini aramalı konuyla alakalı olarak yardım istemelisiniz.

T7 Arıza Kodu : Dış hava sıcaklık sensöründe sorun olduğunda fortius plus kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir.

E1 Arıza Kodu : Kombinin ateşleme yaptığını fakat alev algılamadığını bildiren arıza kodudur. Bu durumda cihazdan verim alamazsınız. Sorunun sebebi elektronik kart, iyonizasyon yada elektrotlar olabilir.

E2 Arıza Kodu :

Kombinin ateşlemeyi sağladığını, alevi algıladığını fakat yanlış alev ikazı verdiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda elektronik kart zarar görmüş, bu yüzden hata verdiğini söyleyebiliriz.

D1 Arıza Kodu : Fortius Plus kombinin alev alma sisteminde sorun olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda ateşleme elektrotları, hissedici yada iyonizasyonda problem olduğunu söyleyebiliriz.

C1 Arıza Kodu : Fortius Plus kombinin elektronik kartından bilgi alınamadığını belirten hata kodudur. Bu durumda kart arızalanmış, kilitlenmiş yada bağlantılarında kopma meydana gelmiş diyebiliriz.

A1 Arıza Kodu : Fortius Plus kombide a1 uyarı kodu voltaj problemidir. Cihaza gelen voltajlar düşük olduğunda kombi bu uyarı kodunu verir. Bu durumda cihaza müdahaleniz söz konusu olmaz. Sorun düzelmez ise yapmanız gereken regülatör cihazı almak ve kullanmaktır. Sorun bu şekilde sık sık yaşanırsa ve siz regülatör cihazı kullanmazsanız kombinin elektronik kartı yanabilir.

 

 

Demirdöküm Kombi Servisi

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber artık evlerimiz de daha modern hale geldi. Kombiler de son yıllarda teknolojiyle birlikte evlerimizin vazgeçilmez eşyalarından biri oldu. Ancak her teknolojik ürün gibi kombiler de çeşitli arızalar baş gösterebilir. Bu nedenle müşterilerin de kombilerin nasıl kullanılacağı ve arıza durumunda neler yapılması gerektiğini bilmeleri gerekmektedir. Bu yazımızda sahip olduğunuz Demirdöküm kombinizdeki arıza kodunun ne anlama geldiğini sizler için derledik.

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Aden 

F0 Arıza Kodu : Kombinin su basıncının düşük olduğunu belirten hata kodudur. Bu kod ekrana geldiği zaman kombiye 1 ile 2 bar arasına kadar su basarak sorunu çözebilirsiniz.

Aden Kombi Kodları, Aden Arıza Kodları Nelerdir 

Aden Kombi Hata Kodlarının Anlamları 

F1 Arıza Kodu :

Aşırı ısınma termostatında arıza olduğunu belirten koddur. Kombi bu hatayı verdiği sürece, cihaz bu hatayı verdiği sürece cihaz  herhangi bir verim sağlamaz. Bu termostatın değişimi gerekmektedir. Servis çağırarak yardım almanız gerekmektedir.

F2 Arıza Kodu :

Sıcak su akmasında etkili olan parçalardan ntc sensöründe arıza meydana geldiğini gösteren koddur. Bu kod cihaz göstergesinde olduğu sürece kombi sıcak su akıtmaz veya akıtmasında sorunlar yaşar. Demirdöküm servisinden yardım almalısınız.

F4 Arıza Kodu :

Cihazın alev almasında arıza yaşandığını gösteren hata uyarısıdır. Yani kombi ateşleme yaptıktan sonra alev almıyor ve devreye girmiyor. Gaz grubunda, iyonizasyonda, elektrotlarda veya elektronik kartında sorun olabilir. Demirdöküm servisinden destek alınız.

F5 /F6 Arıza Kodu :

Kombinin hava akım sırasında arıza meydana getirdiğini böylelikle cihazın F5 uyarısı verdiğini göstermektedir. Kombinin baca sensöründe veya hava prosestatında sorun olabilir. Servis çağırarak kombiye müdahale ettiriniz.

OC Arıza Kodu :

Hava prosestatının bağlı duruma geçtiğini gösteren kodun açıklamasıdır. Cihazın ekranında bu kod varsa kombiye reset atınız. Düzelmez ise demirdöküm servisi tarafından kombiye müdahale ettiriniz.

CC Arıza Kodu :

Prosestatın yada baca sensörünün iptale alındığını gösteren arıza kodudur. Demirdöküm servisini arayarak sorunun çözümü için yardım alınız.

Atron 

F1 Arıza Kodu :

Atron kombide aşırı ısınma meydana geldiğini belirten hata kodudur. Bu durumda limit termostatında sorun var diyebiliriz. Parçanın değişimi için demirdöküm servisinden yardım almanız gerekmektedir.

F2 Arıza Kodu :

Sıcak su sensöründe arıza olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda sıcak su ntc sensöründe sorun olduğu için cihaz sıcak su vermez. Sorunun çözümlenmesi için sensörün değişmesi gerekmektedir. Bunun için atron kombi servisini aramalısınız.

Atron kombi kodları, Atron hata  kodları 

Atron arıza kodları nelerdir 

F3 Arıza Kodu :

Kombinin tesisata gönderdiği suyun sıcaklığını ölçme görevinde olan sensöründe bağlantı sorunu yaşanıyor demektir. Bu durumda tüketici olarak müdahale edebileceğiniz herhangi bir durum bulunmamaktadır.

F4 Arıza Kodu :

Cihazın ateşleme yapmadığını belirten bu arıza kodunda, kombi ateşlemeyi sağlamadığı için verimli olmaz. Gaz grubunda veya iyonizasyonda sorun var diyebiliriz.

F5 Arıza Kodu :

Hava akışının sağlanmadığını gösteren arıza kodudur. Hava prosestatında sorun var diyebiliriz. Prosestat değişimi gerekeceği için atron kombi servisini aramalısınız.

F6 Arıza Kodu :

Kombinin tesisata gönderdiği suyun dönüş sıcaklığını ölçmeye yarayan sensörde arıza olduğunu belirten hata kodudur. Bu sorunun çözümlenmesi için atron kombi servisi ile görüşmeniz gerekmektedir.

F7 Arıza Kodu :

Kombi ekranında F7 arıza kodu görünürse bu gaz armatüründe sorun olduğunu göstermektedir. Gaz armatüründe sorun olduğu için cihaz ateşleme yapamaz dolayısıyla kombi verim sağlamaz. Sorunun çözümü için demirdöküm kombi servisini aramalısınız.

F8 Arıza Kodu :

Cihazın tesisat devresine gönderdiği suyun sıcaklığını ölçme görevinde olan sensöründe aşırı ısınma meydana geldiğini belirten hata kodudur. Bu durumda sensör değişimi gerekebilir. Cihaza müdahele etmemeli, direkt demirdöküm atron kombi servisini arayarak yardım almalısınız.

 F09 Arıza Kodu:

Hava prosestatında kısa devre olduğunu belirten koddur. Bu durumda hava prosestatı arızalı olduğu için hava akışı sağlamıyor diyebiliriz. Parça değişimi ile sorun çözülecektir. Bunun için atron kombi servisini aramalısınız.

F10 Arıza Kodu :

Atron kombinin kalorifer devresi su basıncının 0.3 bar seviyesinin altında olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda kombinize su doldurma musluğu ile 1,5 bar seviyesine kadar su basmalısınız. Sonrasında kombinize reset atınız. Çalışmaya başlayacaktır.

F11 Arıza Kodu :

Atron kombide bu uyarı kodu belirdi ise cihazda su akışı sağlanmıyor diyebiliriz. Yani su dolaşımı olmuyor demektir. Sorunun çözümü için demirdöküm atron kombi servisini aramalısınız.

F12 Arıza Kodu :

Kombiye gelen voltajın 165 volt değerinin altında olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda cihazı kullanmamalı, voltaj düzenleyici regülatör taktırdıktan sonra cihazı kullanmalısınız. Aksi takdirde, cihazın elektronik parçaları ciddi hasar görür.

F13 Arıza Kodu :

Atron kombide, kalorifer gidiş ve dönüş sensörlerinin arasındaki sıcaklık farkında problem olduğunu belirten hata kodudur. Demirdöküm servisini aramalısınız.

İsofast

F01/F04 Arıza Kodu :

İsofast kombinin ateşleme başarısızlığı yaptığını belirten hata kodudur. Cihazın ateşlemeyi yapmaması sebebiyle kombiden verim alınamaz. İyonizasyonda sorun var diyebiliriz. Sorunun çözümlenmesi için isofast kombi servisini aramalısınız. 

F02 Arıza Kodu :

İsofast kombi ekranında bu arıza kodu görünürse, bu hava akışının sağlanmadığı anlamına gelir. Bunun nedeni hava prosestatının arızalı olmasıdır. Demirdöküm kombi servisini aramalısınız.

F03 Arıza Kodu :

Kombi ekranında bu uyarı kodu belirdiyse, cihaz 2 saat 40 dakika içinde sorunu yaşattırıyor ise prosestatta sorun var demektir. Sorunun çözümü için demirdöküm kombi servisini aramalısınız.

F05 Arıza Kodu :

Kombide sıkça karşılaşılan F05 arıza kodunun açıklaması aşırı ısınmadır. Kısacası cihazın aşırı ısınma termostatı olan limit termostatın hasar görmesi sebebiyle cihaz arızaya geçiyor diyebiliriz. Bu konuda yardımları demirdöküm isofast servisinden alabilirsiniz.

İsofast kombi kodları, İsofast hata kodları 

İsofast arıza kodları nelerdir 

F06 Arıza Kodu :

Kalorifer devresi sensöründe sorun olduğunu bildiren arıza kodudur. Bu durumda peteklerin ısınmasını sağlayan sensör arızalı diyebiliriz. Sensör değişimi gerektiği için demirdöküm servisini aramalısınız.

F07 Arıza Kodu :

Kombinin sıcak su devresi için çalışan sensöründe sorun olduğunu bildiren hata kodudur. Bu durumda sensör arızalı olduğu için kombiden sıcak su alamazsınız. Sorunun çözümlenmesi için demirdöküm isofast servisine ulaşmalısınız.

F08 Arıza Kodu :

İsofast kombi ekranında bu arıza kodu belirdiyse, kalorifer sensörleri arızalı demektir. Yalnız önemli olan hangi sensörün arıza yaptığını bulabilmektir. Kombi bu hata kodunu veriyorsa, birden çok sensörde sorun olabilir. Bu durumda, hem arıza tespiti hemde müdahalesi için, demirdöküm kombi servisini aramalı yardım almalısınız.

F09 Arıza Kodu :

Sıcak su sensörünün arızalı olduğu, dolayısıyla kombide sıcak su sorununun yaşandığı arıza kodudur. Sıcak su sensörünün değişimi gerektiği için isofast kombi servisinden yardım istemelisiniz.

F10 Arıza Kodu :

Kombinin kalorifer devresine gönderdiği suyun dönüş sıcaklığını kontrol eden sensörde hata oluştuğunu ve bu sebeple de sensörün görevini gerçekleştiremediğini belirten hata kodudur. Böyle bir durumda demirdöküm isofast servisinden yardım almalısınız.

F11 Arıza Kodu :

İsofast kombinin ana kartından sinyal alınamadığını belirten hata kodudur. Kombi bu durumda çalışmaz. Sorunun çözümlenmesi için demirdöküm servisini aramalısınız.

F12 Arıza Kodu :

Ekran kartından sinyal alınamadığı zaman, İsofast kombi ekranında bu arıza kodu belirir. Bu durumda ekran kartının tamiri yada değişimi gerekmektedir. Bu durumda gereken yardımları demirdöküm isofast servisinden almalısınız.

F13 Arıza Kodu :

İsofast kombinizin ekranında bu hata kodu belirdiyse, ana kartta sorun var demektir. Böyle bir durumda kart teknik bir sorun sebebiyle arızalanmıştır. Değişimi yada tamiri gerekebilir. Bu durumda isofast kombi çalışmaz. Sorunun çözüme ulaşması için demirdöküm teknik servisini arayınız.

F14 Arıza Kodu :

Cihazın kalorifer su sıcaklığının 95 C den fazla olduğunu belirten hata kodudur. Derecede kendiliğinden yükselme oluyorsa, cihaza müdahale etmemeli, demirdöküm servisinden yardım almalısınız.

F15 Arıza Kodu :

Cihazın gaz mekanizmasında üç yollu vanaya ait step motorda arıza olduğunu bildiren hata  kodudur. Bu durumda step motor değişimi gerekebilir. Tüketici olarak cihaza müdahele etmemeli, demirdöküm kombi servisini aramalısınız.

F16 Arıza Kodu :

Brülörün sönmesine rağmen hala ateşlemenin devam ettiğini belirten hata kodudur. Bu durumda isofast kombide iyonizasyon sorunu yaşanıyor diyebiliriz. Konu hakkındaki yardımları demirdöküm servisinden almalısınız.

F17 Arıza Kodu :

İsofast kombiye gelen voltajın 170 V tan aşağıda olduğunu belirten hata kodudur. Cihaz bu sorunu sürekli olarak yaşattırıyor ise bu durumda cihazda bulunan parçalar zarar görüp yanabilir. Voltaj düzenleyici olarak bilinen regülatör cihazını kullanmanız gerekmektedir.

F18 Arıza Kodu :

Ekran kartında sorun olduğunu bildiren arıza kodudur. Ekran kartı değişimi yapıldıysa büyük ihtimalle ayarları yapılmamış demektir. Ekran kartına herhangi bir müdahale gerçekleşmediyse  bu durumda arızalı diyebiliriz. Değişimi yada tamiri gerekeceği için isofast kombi servisi ile iletişime geçmelisiniz.

F19 Arıza Kodu :

İsofast kombinin kalorifer devresi sensörünün bağlı olmadığını belirten hata kodudur. Bu durumda petekleriniz ya az ısınır ya hiç ısınmaz. Sensör kopukluğunun çözümlenebilmesi adına servisin müdahalesi gerekmektedir.

F20 Arıza Kodu :

İsofast kombide yer alan ana kart ile ekran kartının uyumlu olmadığını bildiren hata kodudur. Kombiye müdahale edilip ana kart ve ekran kartı değiştirilmiş ise ayarları yapılmamış olabilir. Cihaza müdahele edilmedi ve parça değişimi yapılmadıysa elektronik kart arızalı diyebiliriz. Demirdöküm isofast servisini aramalısınız.

F21 Arıza Kodu :

İsofast kombinin tesisata gönderdiği suyun dolaşımında sorun olduğu, aynı zamanda cihazın dolaşımı sağlamadığı durumlarda kombi ekranında beliren hata kodudur. Bu durumda cihaza müdahele etmeyin, ve demirdöküm kombi servisini arayarak yardım isteyiniz.

F23 Arıza Kodu :

İsofast kombide tesisat daha doğrusu kalorifer devresi su sıcaklığının 50 C den daha hızlı yükseldiğini belirten hata kodudur. Bu durumda tüketici olarak cihaza reset atmalısınız. Sorun reset işleminden sonra da devam ediyorsa, demirdöküm kombi servisini aramalısınız.

Millenium Plus 

F1/F4 Arıza Kodu :

Millenium Plus kombide hem F1 hemde F4 arıza kodu ateşleme başarısızlığını belirtmektedir. Kombi ateşlemeyi sağlamadığından dolayı randıman almanız imkansızdır. Bu durumda önce cihaza reset atmalısınız. Sorun çözümlenmiyor ise gaz valfinde yada iyonizasyonda sorun olabilir. Demirdöküm kombi servisini arayarak yardım almalısınız.

F2 Arıza Kodu :

Millenium Plus kombide hava başarısızlığı var anlamındadır. Bu durumda kombi kendini otomatik olarak resetleyecektir. Sorun reset sonrasında da devam ederse fan motorunda, bacada ya da hava prosestatında sorun olabilir. Bu durumda cihaza müdahele edemezsiniz, millenium plus servisini aramalısınız.

F3 Arıza Kodu :

Millenium Plus kombinin fan motorundan aldığı artı basınç ile ana karta atık gaz da problem olup olmadığını aktaran parçada yani hava prosestatında sorun meydana geldiğini belirten arıza kodudur. Bu durumda hava prosestatının tamiri mümkün olmadığı için değişimi gerekmektedir. Sorunun çözüme ulaşması için demirdöküm teknik servisini aramalısınız.

F5 Arıza Kodu :

Kombide aşırı ısınma termostatının daha doğrusu limit termostatın arıza yaptığını belirten hata kodudur. Kombi ekranında F5 arıza kodu yer aldı ise, sensör zarar görmüş veya değişime ihtiyaç duyuyor diyebiliriz. Bu konuda gereken yardımları almak adına demirdöküm kombi servisini aramalısınız.

Millenium Plus Kombi Kodları, Millenium Plus Hata Kodları 

Millenium Plus Arıza Kodlarının Anlamları 

F6 Arıza Kodu :

Millenium Plus kombide sıcak su sensörünün arıza yaptığını bildiren hata kodudur. Bu durumda sıcak su sensöründe sorun olması sebebiyle kombi sıcak su vermez. Sıcak su sorunu yaşamakta olan tüketicinin, çözüm için millenium plus servisini araması gerekmektedir.

F9 Arıza Kodu :

Millenium Plus kombide kalorifer devresi sensöründe sorun olduğunu bildiren arıza kodudur. Bu durumda kombi peteklere ısı göndermez. Problemin çözümlenmesi için demirdöküm kombi servisini aramalısınız.

F11 Arıza Kodu :

Kombide bulunan tüm parçaların bağlı olduğu ve yönetildiği elektronik kartta sorun olduğu zaman veya sinyal alınamadığı zaman kombi ekranında bu hata kodu görünür. Kombi bu durumda kesinlikle çalışma sergilemez. Bu durumda kartın tamiri yada değişimi gerekir diyebiliriz. Demirdöküm kombi servisini aramalı, konu hakkında yardım almalısınız.

F12 Arıza Kodu :

Millenium Plus kombinin ekran kartında sorun olduğunu bildiren hata kodudur. Ekran kartında sorun olduğunda, kartın tamiri yada değişimi gerekmektedir. Bu durumda demirdöküm kombi servisini aramalısınız.

F13 Arıza Kodu :

Millenium Plus kombinin ana kartında sorun olduğunu bildiren hata kodudur. Ana kartta sorun olduğu için kombi çalışmaz. Bu durumda  mutlaka demirdöküm kombi servisini aramalı, kartın değişimi yada tamiri için yardım almalısınız.

F14 Arıza Kodu :

Millenium Plus kombide F14 arıza kodu var ise, kalorifer devresi sıcaklığı 95 C nin üstünde demektir. Bu durumda gereken yardımları demirdöküm kombi servisini arayarak almalısınız.

F15 Arıza Kodu :

Bu arıza kodu kombinin gaz mekanizmasında step motor sorunu yaşanıyor anlamına gelmektedir. Step motor adı verilen bu parça üç yollu vana grubuna ait olduğu için, kombi bu arıza kodunu verdiğinde sıcak su kullanımında petekleriniz de ısınabilir. Ya da gaz girişinde sorunlar olabilir. Millenium Plus servisini arayarak yardım almalısınız.

F16 Arıza Kodu :

Kombinin kapalı olmasına rağmen ateşleme yapmaya devam ettiğini bildiren arıza kodudur. Bu durumda arızalı olan kısım iyonizasyondur. Böyle bir durumda demirdöküm kombi servisini arayarak yardım isteyiniz.

F17 Arıza Kodu :

Kombiye gelen voltajın olması gereken değerden düşük olduğunu belirten hata kodudur. Sizlere bu konudaki tavsiyemiz regülatör kullanmanızdır. Regülatör sonrasında voltajlarla alakalı sorun yaşamazsınız.

F19 Arıza Kodu :

Sıcak su ntc sinin sıcak su talebinde olduğunu, ancak boru üstündeki irtibatının kesildiğini belirten hata kodudur. Bu durumda sıcak su isteği karşılanamaz. Konu hakkındaki yardımları millenium plus servisinden almalısınız.

F20 Arıza Kodu :

Millenium Plus kombinin ekran kartı ile uyum sağlamadığını belirten hata kodudur. Cihazın ekran kartı değiştirilmiş ise servis ayarları yapılmamış olabilir. Bu durumda ekran kartının ayarlarının yapılması için demirdöküm kombi servisini aramalısınız. Ekran kartı değişimi yapılmadıysa arızalı olabilir. Değişim yada tamir işlemi için yine demirdöküm kombi servisi ile görüşmeniz gerekmektedir.

F21 Arıza Kodu :

Kombinin kalorifer devresi su basıncının azaldığını gösteren uyarı kodudur. Bu durumda servis çağırmaya gerek yoktur. Kombinizin su doldurma vanasını açarak, cihaza ihtiyacı olan suyu (1,5 bar) basmanız gerekmektedir. Su basma işleminden sonra kombiyi resetleyin sorun çözümlenecektir.

F22 Arıza Kodu :

Kombide olması gerekenden (1,5 bar) daha fazla su olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda kombinizin su basıncını kontrol edin, 2.7 bar dan fazla olduğunu göreceksiniz. Kombinizin kalorifer devresi su basıncını yan üst tarafında bulunan hava alma yerini açarak düşünebilirsiniz. Petekten hava alma işlemi sonucunda kombinizin su basıncı 0 bar seviyesine düşecektir. Bu işlemden sonra kombinize tekrar 1,5 bar seviyesine kadar su bastıktan sonra sorun çözümlenecektir.

Nitron 

F1 Arıza Kodu :

Nitron kombide sıkça karşılaşılan F1 arıza kodunun açıklaması kombinin limit termostatında sorun olmasıdır. Kısacası aşırı ısınma meydana gelmiş bu nedenle kombi kendini kullanıma kapamış, yani bloke etmiştir. Bu durumda demirdöküm nitron kombi servisini aramalı, yardım talebinde bulunmalısınız.

F2 Arıza Kodu :

Kombide sıcak su bağlantılarında sorun olduğu anlamına gelen F2 arıza kodu ekranda görünürse, cihazdan sıcak su alamazsınız. Bu nedenle de sorunun çözümlenmesi için demirdöküm nitron kombi servisini aramalısınız.

Nitron kombi kodları, Nitron hata kodları 

Nitron arıza kodlarının anlamları 

F4 Arıza Kodu :

kombi ekranında F4 arıza kodu var ise, kombi ateşleme yapmıyor demektir. Bu durumda ya kombiye gaz gelmiyordur, yada iyonizasyon sorunu yaşanıyor demektir. Bunun yanısıra gaz armatüründe de sorun var diyebiliriz. Sorunun hem tespit edilmesi hemde çözümlenmesi için demirdöküm kombi servisini aramalısınız.

F5 Arıza Kodu :

Hava akışı sorunu olduğunu bildiren hata kodudur. Kısacası cihazın hava prosestatı arızalı diyebiliriz. Bu durumda cihaza müdahele etmek yerine, demirdöküm teknik servisi ile görüşmeli ve yardım almalısınız.

F6 Arıza Kodu :

Nitron kombide F6 uyarı kodu varsa, dış hava sensörü bağlantısında sorun var demektir. Bu durumda cihazın hava prosestatında yada baca sensöründe sorun var diyebiliriz. Konu hakkındaki yardımları nitron kombi servisinden almalısınız.

F7 Arıza Kodu :

Hava akışının sağlandığı sensörlerde bağlantı sorunu meydana geldiğinde, nitron kombi ekranında bu uyarı kodu belirir. Bu durumlarda cihaza müdahele edilmemeli direkt olarak demirdöküm nitron kombi servisi aranmalıdır.

F8 Arıza Kodu :

Hava akışının sağlanmadığı, yani fan motorunun görev yapmadığı durumlarda kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Bu durumun yaşanmasının sebebi, fan motorunun arıza yapmış olmasıdır. Bu durumda direkt olarak demirdöküm kombi servisini aramalı, yardım talebinde bulunmalısınız.

F9 Arıza Kodu :

Cihazda kablolama sorunu olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda kablo bağlantıları yanlış yada yerinden çıkmış olabilir. Cihaza müdahele etmeden demirdöküm nitron kombi servisini aramalısınız.

F10 Arıza Kodu :

Demirdöküm nitron kombide F10 arıza kodunun açıklaması, cihazın kalorifer devresi su basıncının olması gereken değerden az olduğudur. Yani kombinizin su basıncını kontrol ederseniz 0.3 bar seviyesinin altında olduğunu görürsünüz. Direkt olarak kombinizin alt tarafına monteli durumda olan doldurma musluğunu açın ve kombinize 1,5 bar seviyesine kadar su basınız. Kombi işlem sonrasında aynı uyarıyı veriyorsa kombiyi kapatın ve tekrar açın sorun çözümlenecektir.

F11 Arıza Kodu :

Nitron kombide sirkülasyon sorunu yaşandığını bildiren hata kodudur. Yani bu durumda kombi içindeki suyu dolaştıramıyor diyebiliriz. Böyle bir durumda demirdöküm kombi servisini aramalı ve yardım istemelisiniz.

F12 Arıza Kodu :

Nitron kombide F12 arıza kodu voltaj düşüklüğü demektir. Şebeke geriliminin 165 volt değerinin altında olduğu durumlarda kombi ekranında bu hata kodu belirir. Bu durumlarda sizlere tavsiyemiz kombinizin zarar görmemesi adına regülatör kullanmanızdır. Regülatör kullanımı sonrasında kombiniz voltajdaki dalgalanmalardan etkilenmez, ve kombi parçalarında yanma söz konusu olmaz.

Solaris 

F0 Arıza Kodu :

Kombinin kalorifer devresi su basıncının düşük olduğunu ve bu sebeple de verim sağlamadığını belirten hata kodudur. Kombinizin su seviyesini 1,5 bar seviyesine ayarladığınız takdirde, cihazın çalışmasını sürdürdüğünü göreceksiniz.

Solaris kombi kodları, Solaris hata kodları 

Solaris Arıza kodlarının anlamları 

F1 Arıza Kodu :

Solaris kombide aşırı ısınma olduğu durumlarda, içerisinde mevcut olan aşırı ısınma termostatı devreye girerek cihazı korumaya alır. Fakat kombide böyle bir arıza kodu var ise, aşırı ısınma termostatının arızalı olduğunu anlayabiliriz. Solaris kombi servisi ile görüşmeniz gerekir.

F2 Arıza Kodu :

Hemen hemen her kombide yaşanan sıcak su arızası anlamına gelen F2 arıza uyarısında, kullanıcı sıcak su alamaz. Yahut sıcak su bir saat akar, iki saat akmaz. Sürekli aynı problem yaşanır. Sensör değişimi yapılırsa problem ortadan kalkar. Servis tarafından müdahale edilmesi gerekir.

F4 Arıza Kodu :

Kombinin ateşleme işleminden sonra verim sağlaması için alev alması gerekir. Eğer kombide F4 uyarısı varsa  cihaz alev almıyor demektir. Bu durumda da kombiden verim alınması mümkün olmamaktadır. Gaz armatürü, elektronik kartta, elektrotlarda veya iyonizasyonda sorun olabilir. Servis çağırarak yardım istemeniz gerekir.

F5/F6 Arıza Kodu :

Hava akımında sorun yaşandığını belirten arıza kodlarıdır. Cihaz hava prosestatı yada baca sensörü sorunu yaşıyor demektir. Vakit kaybetmeden servis ile görüşüp yardım istemelisiniz.

OC Arıza Kodu :

Kombinin hava prosestatının veya baca sensörünün bağlı durumda kaldığını belirten hata kodudur. OC arıza kodu kombide her zaman görünen bir kod değildir. Bu kod ekrana geldiği zaman kombiye birkaç kez reset atınız. Düzelmez ise Solaris kombi servisi ile iletişime geçiniz.

CC Arıza Kodu :

Hava prosestatının veya baca sensörünün bağlılığının iptal edildiğini belirten hata kodudur. Bu parçalardan birinin dahi iptal edilmesi, kombinin verim kaybına neden olabilir. Servis ile görüşerek sorunun çözümü hakkında bilgi isteyiniz.

Themafast 

F01/F04 Arıza Kodu :

Themefast kombide görünen F01/F04 arıza kodlarının açıklaması, cihazın ateşleme yapmaması, yani kombiye gaz gelmemesidir. Bu durumda vanaların kontrolünü yapmalı, vanaları açık konuma getirmelisiniz. Vanaları açık hale getirdikten sonra kombiyi resetleyin. Hala aynı uyarı kodu varsa, gaz valfinde, iyonizasyonda, elektrotlarda yada ana kartta sorun olabilir. Themafast kombi servisini aramalısınız.

F02 Arıza Kodu :

Hava başarısızlığı sebebiyle prosestatın arıza yaptığını belirten hata kodudur. Bu durumda parça değişimi gerekeceği için, sizin demirdöküm themafast servisi ile görüşmeniz gerekmektedir. Prosestat değişimi sonrasında cihaz çalışmaya devam edecektir.

F03 Arıza Kodu :

Kombinin hava prosestatının arıza yaptığını belirten hata kodudur.Bu durumda cihaz hava akışı sağlamıyor diyebiliriz. Sorunun çözümlenmesi için themafast  kombi servisini aramalısınız.

F05 Arıza Kodu :

Themefast kombide aşırı ısınma olduğunu bildiren uyarı kodudur. Bu durumda limit termostat sensöründe sorun var ve değişimi gerekiyor diyebiliriz. Bu konuda yardım için demirdöküm kombi servisini aramalısınız.

Themafast kombi kodları, Themefast  Arıza Kodlarının Anlamları 

Themafast Kombi Kodları 

F06 Arıza Kodu :

Themefast kombide kalorifer devresi sensöründe sorun olduğunu bildiren hata kodudur. Bu durumda sensör değişimi gerekebilir. Themafast kombi servisini aramalı, yardım istemelisiniz.

F08 Arıza Kodu :

Kombide tesisat gidiş suyu sensöründe sorun olduğunda ekranda bu uyarı kodu görünmektedir. Bu durumda sensör değişimi gerekebilir. Yalnız bu uyarı kodunda, hangi sensörün değişmesi gerektiği konusunda tespit edilmeden bilgiler verilemez. Bu arızanın tespit edilmesi ve müdahale edilmesi açısından demirdöküm kombi servisiyle görüşmenizde fayda vardır.

F09 Arıza Kodu :

Kombide kalorifer devresi su basıncını ölçme görevinde olan sensörün arızalı olduğunu belirten hata kodudur. Bu parçanın değişimi için themafast kombi servisini aramalısınız.

F11 Arıza Kodu :

Themefast kombide ana kartta arıza yaşandığını gösteren hata kodudur. Bu durumda ana kartın tamiri yada değişimi gerekmektedir. Bu nedenle demirdöküm kombi servisinden yardım almalısınız.

F12 Arıza Kodu :

Themefast kombide F12 hata uyarısı belirdi ise, bu durumda ekran kartında yada kumanda panelinde sorun yaşanıyor demektir. Bu durumda themafast kombi servisini aramalı ve yardım istemelisiniz.

F13 Arıza Kodu :

Themefast kombinin elektronik kartında sorun olduğu anlamına gelen bu hata kodunda, kart tamiri veya kart değişim işlemi gerekebilir. Bu durum için servis desteği almalısınız.

F14 Arıza Kodu :

Themefast kombide sensör arızası yaşandığını belirten bu uyarı kodunda hangi sensörün değişmesi gerektiğini servis gelip tespit etmelidir.

F15 Arıza Kodu :

Kombinin üç yollu vana adını verdiğimiz parçasının step motorunda sorun olduğu anlamına gelen bu uyarı kodunda, cihaz verim sağlamaz.

F16 Arıza Kodu :

Themefast kombide bu uyarı kodu belirdi ise, gaz valfinde sorun var demektir. Bu durumda cihaz ateşleme yapmaz.  Cihazın ateşleme yapmaması sebebiyle de hem peteklerinize sıcaklık gitmez, hemde sıcak su alamazsınız. Bu durumda demirdöküm themafast servisini arayarak yardım istemelisiniz.

F17 Arıza Kodu :

Themefast kombide voltaj düşüklüğü yaşanıyor demektir. Bu durumda öncelikle bir elektrikçi çağırmanız gerekmektedir. Elektriksel bir problem söz konusu değilse, regülatör kullanmanız gerekmektedir. Bu konuda bilgi ve yardım için demirdöküm kombi servisini arayabilirsiniz.

F18 Arıza Kodu :

Cihazın ekran kartında sorun olduğunu anlayabileceğimiz hata kodudur. Bu durumda ekran kartının tamiri yada değişimi gerekmektedir. Konuyla alakalı yardımları demirdöküm kombi servisinden almalısınız.

F19 Arıza Kodu :

Sensör sıcak su isteğini karşılıyor fakat  boru üzerindeki irtibatı geçerli değil. Bu durumda sensör arızalı diyebiliriz. Cihaza müdahele etmemeli ve themafast kombi servisini aramalısınız.

F20 Arıza Kodu :

Themefast kombinin ekran kartı ile kombinin uyum sağlamadığını belirten uyarı kodudur. Cihaza önceden müdahale edilip ekran kartı değiştirilmiş ise ayarları yapılmamış olabilir. Cihaza müdahele edilmedi ise ekran kartı arızalı diyebiliriz. Bu durumda demirdöküm kombi servisini arayarak yardım talebinde bulunmalısınız.

F21 Arıza Kodu :

Themefast kombi bu uyarı kodunu veriyor ise, cihazın kalorifer devresi su basıncı olması gereken değerin altında demektir. Yani basınç 0.3 bar seviyesinin altındadır. Bu durumda kombiye altında bulunan doldurma musluğunu açarak 1,5 bar seviyesine kadar su basmanız gerekmektedir. Basınç değeri 1,5 barı gösterdiğinde musluğu kapatın ve cihaza reset atınız. Kombiniz çalışmaya devam edecektir.

F22 Arıza Kodu :

Kombinizin kalorifer devresi su basıncı olması gereken değerin üstünde olduğunda daha doğrusu 2,7 bar seviyesinin üstünde olduğunda themafast kombi bu hata kodunu verir. Yapmanız gereken işlem peteklerinizin yan tarafında bulunan hava alma müşirinden su tahliye ederek su basıncını 1,5 bar seviyesine kadar düşürünüz. Kombiniz çalışmaya devam edecektir.

Vinto

F01/F04 Arıza Kodu :

Vinto kombide her iki uyarı kodu da aynı anlamı taşır. Bu uyarı kodlarının ikiside kombide ateşleme olmadığını belirtmektedir. Bu durumda kısacası cihaza gaz gelmiyor diyebiliriz. Gaz vanalarının kontrolünü yapmalı kapalı ise açık konuma getirmelisiniz. Gaz vanaları ile alakalı hiçbir sorun yok ise cihazı kapatıp yeniden açın yani resetleyin. Sorun hala devam ediyor ise gaz armatüründe arıza olabilir. Bu sorunun çözümü için vinto kombi servisini aramalısınız.

F2 Arıza Kodu :

Hava akış sorunu olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda hava prosestatı arızalı ve değişimi gerekiyor diyebiliriz. Tüketici olarak bu durumda demirdöküm kombi servisini aramalısınız.

Vinto kombi kodları, Vinto arıza kodlarının anlamları 

Vinto kombi hata kodları

F3 Arıza Kodu :

Vinto kombi bu arıza kodunu 2saat 40 dakika içinde 3 defa tekrar ederse, bu durumda hava akışında sorun var ve prosestat arızalı diyebiliriz. Demirdöküm vinto servisi ile görüşmelisiniz.

F5 Arıza Kodu :

Cihazda aşırı ısınma olduğunu belirten uyarı kodudur. Limit termostat arızalı diyebiliriz. Demirdöküm kombi servisini çağırıp bu konuda yardım almalısınız.

F6 Arıza Kodu :

Kalorifer devresi sensöründe arıza olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda tüketici olarak yapabileceğiniz bir işlem bulunmamaktadır. Sensör değişimi gerekeceği için demirdöküm kombi servisini aramalısınız.

F9 Arıza Kodu :

Cihazın kalorifer devresi suyu sıcaklığını ölçme görevinde olan sensöründe hasar meydana geldiğini belirten hata kodudur. Bu durumda cihazı teknik servisin görmesi gerekmektedir. Demirdöküm vinto kombi servisini aramalısınız.

F11 Arıza Kodu :

Kombide bulunan tüm parçaların bağlı durumda olduğu elektronik karttan sinyal alınamadığını belirten hata kodudur. Bu durumda kart arızalanmış diyebiliriz. Elektronik kartın tamiri yada değişimi gerekeceği için demirdöküm kombi servisini arayarak yardım almalısınız.

F12 Arıza Kodu :

Ekran kartından sinyal alınamadığını belirten uyarı kodudur. Bu durumda ekran kartı hasar görmüş ve arızalanmış diyebiliriz. Cihaza müdahele etmeden demirdöküm kombi servisini aramalısınız.

F13 Arıza Kodu :

Vinto kombi ekranında F13 arıza kodu belirdiğinde bu ana kartta sorun yaşandığı anlamına gelmektedir. Bu durumda kartın tamiri yada değişimi ile sorun çözümlenebilir. Bunun için demirdöküm teknik servisinden yardım almalısınız.

F14 Arıza Kodu :

Cihazın kalorifer devresine göndermekte olduğu suyun sıcaklığının 95 C den fazla olduğunu belirten hata kodudur. Sorun bu şekilde devam ederse problem yaşayabilirsiniz. Demirdöküm kombi servisini arayarak bilgi ve yardım almalısınız.

F15 Arıza Kodu :

Gaz mekanizması sorunu yaşandığını bildiren hata kodudur. Bu durumda üç yollu vana step motor arızalı diyebiliriz. Sorunun çözümlenmesi için vinto kombi servisini arayınız.

F16 Arıza Kodu :

Kombi kapalı olduğu halde, alevin hala devam ettiği durumlarda cihaz bu uyarı kodunu vermektedir. İyonizasyonda veya gaz armatüründe sorun var diyebiliriz. Demirdöküm kombi servisini cihazın hem kontrolü hem de sorunun çözümlenmesi için çağırmalısınız.

F17 Arıza Kodu :

Daireye ulaşan voltajın düşük olduğunu belirten uyarı kodudur. Cihazın bu durumda çalıştırılmaması gerekmektedir. Çünkü parçaları zarar görebilir. Bunun için önerimiz regülatör cihazı kullanmanızdır. Regülatör cihazı sonrası voltajlar dengelenir ve kombiniz voltaj değişikliği sebebiyle zarar görmez.

F18 Arıza Kodu :

Vinto kombi ekranında bu arıza kodu görünürse ekran kartında sorun var demektir. Cihaza müdahele etmemelisiniz. Çünkü bu durumda ekran kartının tamiri yada değişimi gerekmektedir. Demirdöküm vinto kombi servisini aramalı ve yardım almalısınız.

F19 Arıza Kodu :

Kombinin sensörü sıcak su isteğinde yalnız sensör boru ile irtibat halinde değil. Bu durumda sensörün arızalı olduğunu yada kablolarında kopma meydana geldiğini söyleyebiliriz. Tüketici olarak cihaza müdahele etmemeli vinto kombi servisinden yardım almalısınız.

F20 Arıza Kodu :

F20 hata kodu vinto kombinin ekran kartı ile uyumlu olmadığını belirtmektedir. Ekran kartı değişimi önceden yapıldıysa ayarları yapılmamış ve cihaz bu nedenle uyarı kodunu veriyor olabilir. Sorun kendiliğinden yaşandı ve cihazın ekran kartı ile işlem yapılmadıysa değişimi yada tamiri gerekebilir. Teknik açıdan destek ve yardım için demirdöküm vinto kombi servisini aramalısınız.

F21 Arıza Kodu :

Kombinizin kalorifer devresi su basıncının gereğinden az olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda tüketici olarak yapmanız gereken işlem, kombinizin su basıncını dolum vanası yardımıyla 1,5 bar seviyesine kadar yükselmektir. İşlem sonrasında sorun hala devam ederse kombinize reset atınız.

F22 Arıza Kodu :

Demirdöküm vinto kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise bu kombinizin kalorifer devresi su basıncının olması gereken değerden fazla olduğunu belirtir. Yani kombi bar seviyesini kontrol ederseniz 2,7 bar’ın üzerinde olduğunu göreceksiniz. Bu durumda peteğin yan tarafında bulunan hava alma müşirinden su tahliye ederek su basıncını 1,5 bar seviyesine kadar düşürünüz. İşlem sonrası kombiniz yeniden çalışmaya başlayacaktır.

Bosch Kombi Servisi

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber artık evlerimiz de daha modern hale geldi. Kombiler de son yıllarda teknolojiyle birlikte evlerimizin vazgeçilmez eşyalarından biri oldu. Ancak her teknolojik ürün gibi kombiler de çeşitli arızalar baş gösterebilir. Bu nedenle müşterilerin de kombilerin nasıl kullanılacağı ve arıza durumunda neler yapılması gerektiğini bilmeleri gerekmektedir. Bu yazımızda sahip olduğunuz Bosch kombinizdeki arıza kodunun ne anlama geldiğini sizler için derledik.

BOSCH KOMBİ ARIZA KODLARI

Bosch Kombi A7 Arıza Kodu

Kombi cihazınızın sensörü (NTC) arızasından kaynaklanan arıza kodudur.Kullanım suyu sıcaklık sensörünü ve bağlantı kablosunu kontrol edin.Sorun devam ederse kombi servisimiz ile irtibata geçerek teknik servis hizmeti alın.

Bosch Kombi A8 Arıza Kodu

Kombi cihazınızın BUS iletişimindeki sorun sonucu ortaya çıkan arıza kodudur.Bağlantı kablosunu ve termostatı kontrol edin.Sorun devam ederse servisimiz ile irtibata geçiniz.

Bosch Kombi B1 Arıza Kodu

Kombinizin Kod anahtarı cihaz tarafından algılanmadığında ortaya çıkan arıza kodudur..Kod anahtarını yerine doğru takın, numarasını kontrol edin, gerekirse değiştirin.Bizimle irtibata geçerek kombi servis hizmeti alın.

Bosch Kombi B2 veya B3 Arıza Kodu

Büyük olasılıkla elektronik karttan kaynaklanan arıza sonucu ortaya çıkan koddur.Değişmesi veya tamiri gereklidir.Servisimiz ile irtibata geçerek teknik servis hizmeti alın.

Bosch Kombi C6 Arıza Kodu

Kombi Fan motorundaki arıza sonucu orya çıkan arıza kodudur.Değişmesi gerekmektedir.Servisimizi arayınız.

Bosch Kombi CC Arıza Kodu

Kombi tarafından Dış hava sensörü algılanamıyor olmasından kaynaklı arıza kodudur.Dış hava termostatını ve bağlantı kablosunu kontrol edin.Servisimiz ile irtibata geçerek kombi servis hizmeti alınız.

Bosch Kombi D3 Arıza Kodu

8 ve 9 köprüsü eksik veya harici sıcaklık limitörü devreye girmiş.Soket yerine oturmamış, köprü eksik, yerden ısıtma sıcaklık sınırlayıcısı devreye girmiş.Bizimle irbata geçerek teknik servis hizmeti alın.

Bosch Kombi D5 Arıza Kodu

Harici (extern) sıcaklık sensörü arızalı (Denge kabı).Harici (extern) sıcaklık sensörünü ve kablolarını kontrol edin.Bizimle irtibata geçerek teknik servis hizmeti alın.

Bosch Kombi E2 Arıza Kodu

Kombinizin gidiş suyu sıcaklık sensörü arızalı.Sıcaklık sensörünü değiştirin.Servisimiz ile irtibata geçerek teknik servis hizmeti alın.

Bosch Kombi E9 Arıza Kodu

Kombi Isı bloğundaki emniyet termostatı (STB), atık gaz emniyet sensörü veya düşük basınç emniyet şalteri devreye girmiş.Bizimle irtibata geçerek teknik servis hizmeti alın.

Bosch Kombi EA Arıza Kodu

Kombiye gaz girişinin yetersiz olması veya gaz girişi olmaması sonucunda ortaya çıkan arıza kodudur.
Gaz giriş basıncını, şebeke bağlantısını, ateşleme elektrodu ve kablosunu, iyonizasyon elektrodu ve kablosunu, atık gaz borusunu ve CO2 kontrol edin.Bizimle irtibata geçerek teknik servis hizmeti alın.

Bosch Kombi F0 Arıza Kodu

Kombi anakart arızası sonucu ortaya çıkan arıza kodudur.Kombi servisimizi arayınız.

Bosch Kombi F1 Arıza Kodu

Kombi elektronik kartı arıza sonucu ortaya çıkan arıza kodudur.Tamiri veya değişmesi hususunda servisimiz ile irtibata geçiniz.

Bosch Kombi F7 Arıza Kodu

Cihaz kapandığı halde alev algılanmaya devam ediyor.Bizimle irtibata geçerek teknik servis hizmeti alın.

Buderus Kombi Servisi

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber artık evlerimiz de daha modern hale geldi. Kombiler de son yıllarda teknolojiyle birlikte evlerimizin vazgeçilmez eşyalarından biri oldu. Ancak her teknolojik ürün gibi kombiler de çeşitli arızalar baş gösterebilir. Bu nedenle müşterilerin de kombilerin nasıl kullanılacağı ve arıza durumunda neler yapılması gerektiğini bilmeleri gerekmektedir. Bu yazımızda sahip olduğunuz Buderus kombinizdeki arıza kodunun ne anlama geldiğini sizler için derledik.

Buderus Kombi Arıza Kodları

Buderus kombi 1 Arıza Kodu:

Baca Çekişi Yok.Bacalı ise bacanızı kontrol edin, Hermatik ise kombiniz Fan Motorunuzu veya Prosostat parçasını kontrol edin.
Buderus kombi 2 Arıza Kodu:

Aşırı Isınma.Kombinin sisteminde hava var, sirkülasyon motorundan havasını alın.

Buderus kombi 3 Arıza Kodu:

Alev Oluşmuyor.Kombinize gaz gelmiyor. Gaz vanasını kontrol edin ocağınızı yakarak dairenize gaz geldiginden emin olun. Uzun süre kombi kapalı kalmış ise Reset yapın kombinize 3 defatekrarlayın.

Buderus kombi 4 Arıza Kodu:

İstenilen Sıcaklığa Geldi.Kombinizin altında varsa vanaları kontrol edin. Radyatör musluklarınızın en az 3 tanesi açık olması gerekir.Peteklerinizin havalarını alın.

Buderus kombi 5 Arıza Kodu: 

Kullanma Suyu 85 Derece.Üç yollu vananız arızalı kalorifer bölümüne su kaçırıyor.

Buderus kombi 6a Hata Kodu: 

Alev Oluşmadı (İyonizasyon Arızası).3 Defa resetleyin halen arıza devam ediyorsa Kombinizin Anakartı Arızalı.

Buderus kombi 7 Arıza Kodu:

Bacada Tıkanma Var.Kombiniz bacalı ise bacanızı kontrol edin ve 20 dakika bekledikten sonra resetleyin. Hermatik ise kombinizin Prosostat arızalı.

Buderus kombi 8 Arıza Kodu: 

Sigorta Arızası.Kombizin Anakart üzerinde bulunan sigortaları arızalı Şefaf kapaktan göreceksiniz ki içinde yedek sigortaları fabrika tarafından verilmiştir.Değiştirerek kombinizi Resetleyin.

Buderus kombi 9 Arıza Kodu: 

Computer Arızası.Kombinizin Anakart Arızalı.

Buderus kombi E Arıza Kodu: 

Gerilim Çok Düşük.Elektrik Voltajınız çok düşük Elektrikçinize ölçtürün Voltajınızı düşük ise kombinize Regülator Takın/Taktırın.

Buderus kombi – Arıza Kodu: 

Isıtma Devrede.Kombinizin herşeyi normal.Ekranda hiç birşey yok ise kombinize elektrik gelmiyordur kombiniz için kullandığınız Priz veya Sigortanızı Kontrol Edin..

Buderus Kombi Logomax arıza Kodları;

CL Arıza Kodu:

Sıcak kullanım suyu sıcaklık sensörü arızalı (Logamax UOS2-24/28K)
Çözüm: Kullanım suyu sıcaklık sensörünü ve bağlantı kablosunu kontrol edin.

SH Arıza Kodu:

EMS işletiminde kesinti
Çözüm: Bağlantı kablosunu ve termostatı kontrol edin.

CL Arıza Kodu:

Kullanım suyu sıcaklık sensörü doğru monte edilmemiş (Logamax UOS2-24/28K).
Çözüm: Montaj yerini kontrol edin, sensörü sökün ve ısı transfer macunu sürerek yeniden monte edin.

CP Arıza Kodu:

Boyler sensörü algılanmıyor.
Çözüm: Boyler sensörünü ve bağlantı kablosunu kontrol edin.

CL Arıza Kodu:

Sıcak kullanım suyu sıcaklık sensörü arızalı (Logamax UOS2-24/28K)
Çözüm: Kullanım suyu sıcaklık sensörünü ve bağlantı kablosunu kontrol edin.

SH Arıza Kodu:

EMS işletiminde kesinti
Çözüm: Bağlantı kablosunu ve termostatı kontrol edin.

CL Arıza Kodu:

Kullanım suyu sıcaklık sensörü doğru monte edilmemiş (Logamax UOS2-24/28K).
Çözüm: Montaj yerini kontrol edin, sensörü sökün ve ısı transfer macunu sürerek yeniden monte edin.

CP Arıza Kodu:

Boyler sensörü algılanmıyor.
Çözüm: Boyler sensörünü ve bağlantı kablosunu kontrol edin.

9C Arıza Kodu:

Kod anahtarı algılanmıyor.
Çözüm: Kod anahtarını yerine doğru takın, numarasını kontrol edin, ölçün, gerekirse değiştirin.

3A Arıza Kodu:

Dif. basınç şalteri işletme esnasında açıyor (Fan devir hızı sağlanamıyor).
Çözüm: Dif. basınç şalterini, atık gaz tahliyesini ve fanı kontrol edin.

QP Arıza Kodu:

Dif. basınç şalteri sükunet halinde açmıyor.
Çözüm: Dif. basınç şalterini kontrol edin.

3C Arıza Kodu:

Dif. basınç şalteri kapatmıyor.
Çözüm: Dif. basınç şalterini ve atık gaz tahliyesini kontrol edin.
– Arızası: Dış hava termostatı algılanmıyor.
Çözüm: Dış hava termostatını ve bağlantı kablosunu kontrol edin.

2E Arıza Kodu:

Isıtma tesisatı su basıncı düşük.
Çözüm: Su basıncını kontrol edin, gerekiyorsa tamamlayın. (Tavsiye Ettigimiz 1.5 ile 2.0 Arasında Olmasıdır.)

8Y Arıza Kodu:

8 – 9 köprüsü algılanmıyor.
Çözüm: Soket yerine oturmamış, köprü eksik, yerden ısıtma sıcaklık sınırlayıcısı devreye girmiş.

2P Arıza Kodu:

Isıtma devresinde ani veya çok hızlı sıcaklık yükselmesi.
Çözüm: Pompa ve by-pass hattını kontrol edin.

4Y Arıza Kodu:

Gidiş suyu sıcaklık sensörü arızalı.
Çözüm: Sıcaklık sensörünü ve bağlantı kablosunu kontrol edin.

4C Arıza Kodu:

Emniyet termostatı (STB) devreye girmiş.
Çözüm: Tesisat basıncını, sıcaklık sensörünü, pompayı, elektronik kart sigortasını kontrol edin kombinin içindeki havasını alın.

6A Arıza Kodu:

Alev algılanmıyor.
Çözüm: Gaz giriş vanası açık mı ? Gaz giriş basıncını, şebeke bağlantısını, ateşleme elektrodu ve kablosunu, iyonizasyon elektrodu ve kablosunu kontrol edin.

EC Arıza Kodu:

Dahili hata
Çözüm: Elektrik soket kontaktlarını, ateşleme kablolarının bağlantılarını kontrol edin, eger sorun devam ediyorsa elektronik kartı değiştirin.

EL Arıza Kodu:

Referans gerilimi (dahili düşük voltaj) hatalı
Çözüm: Elektronik kartı değiştirin.

6C Arıza Kodu:

Cihaz kapandığı halde alev algılanmaya devam ediyor.
Çözüm: Elektroda su gelmiş olabilir, Elektrodu kablosuyla birlikte değiştirin.

6C Arıza Kodu:

Gaz kesildiği halde alev algılanmaya devam ediyor.
Çözüm: Gaz armatürü kablo bağlantılarını ve gaz armatürünü kontrol edin, elektrod setini kontrol edin, gerekirse değiştirin.

EP Arıza Kodu:

Yanlışlıkla uzun süreli reset butonuna basılmış (30 saniyeden Fazla Basılmış).
Çözüm: Reset butonuna tekrar basın. Tekrar aynı arızaya geçerse reset butonunu kontrol edin.

3A Arıza Kodu:

Difransiyel basınç şalteri işletme esnasında açıyor (Fan Motoru devir hızı sağlanamıyor).

9C Arıza Kodu:

Kod anahtarı algılanmıyor.
Çözüm: Kod anahtarını yerine doğru takın, numarasını kontrol edin, ölçün, gerekirse değiştirin.

Çözüm: Difransiyel basınç şalterini, atık gaz tahliyesini ve fanı kontrol edin. 

QP Arıza Kodu:

Difransiyel basınç şalteri sessizlik halinde açmıyor.
Çözüm: Difransiyel Basınç şalterini kontrol edin.

3C Arıza Kodu:

Difransiyel basınç şalteri kapatmıyor.
Çözüm: Difransiyel basınç şalterini ve atık gaz tahliyesini kontrol edin.
– Arızası: Dış hava termostatı algılanmıyor.
Çözüm: Dış hava termostatını ve bağlantı kablosunu kontrol edin.

2E Arıza Kodu:

Isıtma tesisatı Bar basıncı düşük.
Çözüm:Bar basıncını kontrol edin, gerekiyorsa tamamlayın. (Önerilen 1.5 ile 2.0 Arasında Olmalıdır.)

8Y Arıza Kodu:

8 – 9 köprüsü algılanmıyor.
Çözüm: Soket yerine Yerleşmemiş , köprü Noksan, yerden ısıtma sıcaklık sınırlayıcısı devreye girmiş.

2P Arıza Kodu:

Isıtma devresinde ani veya çok hızlı sıcaklık yükselmesi.
Çözüm: Pompa ve by-pass hattını kontrol edin.

4Y Arıza Kodu:

Gidiş suyu sıcaklık NTC Sen Sörü arızalı.
Çözüm: Sıcaklık NTC sensörünü ve bağlantı kablosunu kontrol edin.

4C Arıza Kodu:

Emniyet termostatı  devreye girmiş.
Çözüm: Tesisat basıncını, Isı NTC sensörünü, pompayı, Ana kart sigortasını kontrol edin kombinin içindeki havasını Tahliye edin.

6A Arıza Kodu:

Cihaz Alev Hissetmiyor.
Çözüm: Gaz giriş vanası açık mı ? Gaz giriş Basıncını, şebeke bağlantısını, ateşleme elektrodu ve kablosunu, iyonizasyon elektrodu ve kablosunu kontrol edin.

EC Arıza Kodu:

Dahili hata
Çözüm: Elektrik soket kontaktlarını, ateşleme kablolarının bağlantılarını kontrol edin, Eğer problem devam ediyorsa Ana kartı değiştirin.

EL Arıza Kodu:

Referans gerilimi (dahili düşük voltaj) hatalı
Çözüm: Ana kartı değiştirin.

6C Arıza Kodu:

Cihaz kapandığı halde alev Hissetmeye devam ediyor.
Çözüm: Elektroda su Temas etmiş olabilir, Elektrodu kablosuyla birlikte Yenileyin.

6C Arıza Kodu:

Kombi Gaz kesildiği halde alev Hissetmeye devam ediyor.
Çözüm: Gaz armatürü kablo bağlantılarını ve gaz armatürünü kontrol edin, elektrod setini kontrol edin, gerekirse Yenileyin.

EP Arıza Kodu:

Farkında olmadan uzun süreli Reset Tuşuna basılmış (30 saniyeden Fazla Basılmış).
Çözüm: Reset butonuna Yeniden basın. Tekrar aynı arızaya geçerse reset butonunu kontrol ediniz.

 

Baymak Kombi Servisi

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber artık evlerimiz de daha modern hale geldi. Kombiler de son yıllarda teknolojiyle birlikte evlerimizin vazgeçilmez eşyalarından biri oldu. Ancak her teknolojik ürün gibi kombiler de çeşitli arızalar baş gösterebilir. Bu nedenle müşterilerin de kombilerin nasıl kullanılacağı ve arıza durumunda neler yapılması gerektiğini bilmeleri gerekmektedir. Bu yazımızda sahip olduğunuz Baymak kombinizdeki arıza kodunun ne anlama geldiğini sizler için derledik.

Baxi Luna

E01 Arıza Kodu : Baxi Luna kombide E01 uyarısı,  kombiye gaz gelmediğini belirtmektedir. Bu durumda kombinin elektronik kartında yada gaz valfinde sorun olabilir. Yapılması gereken baxi luna kombi servisine ulaşmaktır.

E02 Arıza Kodu : Cihazda aşırı ısınma söz konusu olduğunda, bu uyarı kodu ekranda belirmektedir. Kısacası termostat arızalı ise, cihaz kendini otomatik olarak bloke etmiştir. Cihaz için kullanım dışıda olmuş diyebiliriz. Bu durumda baymak servisi ile iletişime geçiniz.

E03 Arıza Kodu : Bacalı kombilerde baca emniyet sensörü bulunmaktadır. Bu sensörün görevi, cihazın baca çekişi düşük olduğu durumlarda bu ana karta aktararak emniyet için cihazı devre dışı bırakır. Hermetik kombilerde ise, baca gazı yani atık gaz devresinde tahliye  sorunu  olduğunda, aynı şekilde cihazı emniyet için devre dışı bırakır. Bu durumda servisimiz ile iletişime geçiniz.

Baxi Luna Kombi Hataları, Baxi Luna Kombi Kodları

Baxi Luna Arıza Kodlarının Anlamları

E04 Arıza Kodu : Kombide alev olup olmadığını elektronik karta aktaran iyonizasyon elektrodu sinyal alamadığında, kombi ekranında bu arıza kodu belirir. Gaz akımında, bunun yanı sıra atık gaz devresinde yada iyonizasyon elektrodunda sorun olabilir. Baymak servisini arayarak yardım istemelisiniz.

E05 Arıza Kodu : Baxi luna kombide bu arıza kodu belirir ise ; kalorifer devresi sensöründe arıza var demektir. Bu durumda petekleriniz ısınmaz. Sensörün servis tarafından değişimi yapılmalıdır. Baymak servisini arayınız.

E06 Arıza Kodu : Baxi Luna kombide bu sorun yaz-kış yaşanabilmektedir. Çünkü bu kodun anlamı kombinin sıcak su vermemesidir. Bu sorunun çözümü için kullanım sıcak su sensörünün servis tarafından değişmesi gerekmektedir. Baxi luna kombi servisini arayınız.

E10 Arıza Kodu : Kombide kalorifer devresi su basıncının 1 bar ‘ ın altına düştüğünde bu arıza kodu ekranda görünür. Sorunun çözümü için su doldurma vanası yardımıyla cihazınızın su basıncını 1,5 bar seviyesine ayarlayınız. Düzelmez ise servisimiz ile iletişime geçiniz.

E25 Arıza Kodu : Kombinin en yüksek sıcaklık seviyesine ulaştığını belirten hata kodudur. Baxi luna kombi ekranında bu arıza kodu belirir ise ; pompa sıkışmıştır, üç yollu vana konum değiştirmiyor, eşanjörler kireçlenmiş veya filitreler tıkalı olabilir. Bu durumda cihaza müdahele etmemeli, baxi luna kombi servisini aramalısınız.

E35 Arıza Kodu : Baxi luna kombide beliren bu arıza kodu, cihazda alevin oluşmadığını bildirmektedir. Bu durumda petekleriniz ısınmaz ve sıcak su da alamazsınız. Sorunun çözümü için baymak servisini arayınız.

E80 Arıza Kodu : Baxi luna kombi ekranında bu arıza kodu varsa; elektronik kartta sorun var demektir. Tüketici olarak cihaza müdahele etmemeli, baxi luna kombi servisini aramalısınız.

E97 Arıza Kodu : Elektrik voltajında problem olduğunda, baxi luna kombi ekranında bu arıza kodu belirir. Bu durumda şebekeden gelen elektrik voltaj değeri düşük veya elektronik kartta sorun var. Baymak kombi servisini arayınız.

E98/E99 Arıza Kodu : Baxi luna kombide bu arıza kodları elektronik kartta sorun olduğunu bildirmektedir. Baxi luna kombi servisini arayıp yardım talebinde bulunmalısınız.

Brötje

E10 Arıza Kodu : Ortamdaki sıcaklık değerini elektronik karta aktarma ile görevli sensörde arıza olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda tüketici olarak yapabileceğiniz bir işlem yoktur, brötje kombi servisini aramalısınız.

E25 Arıza Kodu : Kalorifer devresi sensöründe arıza olduğunu belirten E25 hata kodu brötje kombi ekranında belirdi ise petekleriniz ısınmaz. Bu durumda direkt olarak baymak servisi ile görüşmelisiniz.

Brötje Kombi kodları, Brötje Arıza Kodlarının Açıklamaları

Brötje Kombi Hata Kodları

E28 Arıza Kodu : Yalnızca bacalı kombilerde bulunan baca emniyet sensörü, ortamın aynı zamanda kombinin sıcaklığını kontrol eder ve bunu karta aktarır. Kombi ekranında bu hata kodu belirdiyse ; ya bu sensörde arıza vardır, yada bağlantılarında kopukluk var demektir. Sensörün görevini yapmadığını belirten bu arıza kodunda brötje kombi servisini aramalı ve yardım istemelisiniz.

E50 Arıza Kodu : Brötje kombi ekranında bu arıza kodu belirir ise ; sıcak su sorunu yaşanıyor demektir. Bu durumda cihazdan sıcak su alamazsınız. Sebebi ise ; sıcak su sensörünün arızalı olması ve değişime ihtiyacı olmasıdır. Böyle bir durumda cihaza müdahele etmemeli ve brötje kombi servisini arayarak yardım istemelisiniz.

E110 Arıza Kodu : Aşırı ısınma termostatı, limit termostatı (Stm) brötje kombinin içinde bulunan su aşırı ısındığında cihazı bloke eder ve devre dışı bırakır. Göstergede bu hata kodu var ise; ya aşırı ısınma termostatı arızalıdır, yada atık gaz sıcaklığını elektronik karta aktaran baca sensöründe problem var demektir. Baymak servisini çağırmalısınız.

E119 Arıza Kodu : Brötje kombinin kalorifer devresi su basıncı olması gereken değerin altındadır. Kombinin ekranında bu arıza kodu belirir ise; kombiye gerekli olan suyu vermek gerekir. Kombi basınç göstergesine bakarsanız ; bu değerin 0.3 bar seviyesinin altında olduğunu görürsünüz. Bu durumda su doldurma vanası yardımıyla cihazınızın su basıncını 1,5 bar seviyesine ayarlayınız. İşlem sonrası kombiniz çalışmaya devam edecektir.

E125 Arıza Kodu : Brötje kombi ekranında bu hata kodu var ise ; kombinin devirdaim pompası kalorifer tesisatındaki suyu çeviremiyor veya tesisatta hava oluşmuş demektir. Bu nedenle cihaz aşırı ısındığı için bu arıza kodunu vermektedir. Yapmanız gereken, cihaza müdahele etmeyip, brötje kombi servisini aramalısınız.

E130 Arıza Kodu : Brötje kombi baca sensöründe, kısacası ortam aynı zamanda kombi içindeki sıcaklığı ölçüp elektronik karta aktaran sensöründe aşırı ısınma problemi olduğunu gösterir. Sorunun ortadan kalkması için baymak kombi servisinden yardım istemelisiniz.

E133 Arıza Kodu : Kombiye gelmekte olan gaz girişinde problem olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda gaz valfinde veya elektronik kartta sorun olduğunu söyleyebiliriz. Eğer sorun gaz valfi ile alakalı ise kombiye gaz girişi olmaz. Fakat sorun ana kartla ilgili ise, gaz valfine görevini yaptırmaz.

E151 Arıza Kodu : Cihazın ekranında E151 arıza kodu belirir ise ; bu elektronik kartta sorun olduğunu gösterir. Bu durumda cihaza reset işlemi yapınız. Bir süre bekleyiniz. Düzelmez ise servisimiz ile iletişime geçiniz.

E156 Arıza Kodu : Dairedeki elektrik voltajının düşük olduğunu belirten hata kodudur. Voltaj değeri 220 volt olana kadar cihaza müdahele etmeyin. Bu durumda baymak brötje kombi servisini arayın ve voltaj düzenleyici regülatör talep ediniz. Bu gibi  durumlarda regülatör taktırmazsanız kombinizin elektronik parçaları ciddi hasar görür. Bu konuyla ilgili  detaylı bilgi almak için servisimiz ile iletişime geçiniz.

E160 Arıza Kodu : Hermetik kombilerde bulunan fan motorunda arıza olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda tüketicinin müdahalesi söz konusu değildir. Baymak servisini çağırmalısınız.

E193 Arıza Kodu : Tesisatta hava olmasına bağlı olarak cihazda aşırı ısınma meydana gelmiş. Bu durumda teknik destek adına brötje servisini arayınız.

Dolcevita

E01 Arıza Kodu : Dolcevita kombinin ekranında E01 uyarısının anlamı, cihazın ateşlemeyi sağlayamamasıdır. Kombi ateşleme yapmadığında verimde alınamaz. Bu durumda dolcevita servisini aramalısınız.

E02 Arıza Kodu : Dolcevita kombi aşırı ısınma ile kendini bloke ettiğinde ekranda bu arıza kodunu verir. Sorun aşırı ısınma termostatının arıza yapmasıdır. Baymak kombi servisini aramalı ve konuyla alakalı olarak yardım istemelisiniz.

E03 Arıza Kodu : Dolcevita kombinin atık gaz sisteminin tam anlamıyla çalışmaması sebebiyle cihazın arızaya geçmesidir. Cihazın baca kontrolü gerekir. Baca çalışmasını sorunsuz gerçekleştiriyorsa, fan motorunda veya hava prosestatında sorun var diyebiliriz. Baymak dolcevita servisi ile görüşmelisiniz.

Dolcevita kombi kodları, Dolcevita hata kodlarının anlamları

Dolcevita arıza kodları

E05 Arıza Kodu : Cihazın kalorifer devresi sensöründe sorun olduğunu bildiren hata kodudur. Bu durumda petekleriniz ile alakalı ısınma sorunu yaşarsınız. Durum kalorifer devresi sensörü ile alakalı olabilir. Arıza tespiti ve müdahalesi için baymak servisini arayınız.

E06 Arıza Kodu : Dolcevita kombinin ekranında beliren E06 hata kodunun açıklaması, sıcak su sensörünün arızalı olduğudur. Bu durumda kombi sıcak su vermez. Kombi eğer sıcak suyu verirse, belli bir süre verir, sonra suyu soğutur. Tüketici müdahalesi gerektirmeyen bir durum olduğundan, baymak kombi servisi aranmalıdır.

E10 Arıza Kodu : Dolcevita kombide su basıncının azaldığını yani 0.3 bar seviyesinin altında olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda tüketici olarak  kombinin içinde bulunan su doldurma vanası yardımıyla cihazın su basıncını 1,5 bar seviyesine ayarlamalısınız. Sonrasında dolcevita kombi çalışacaktır.

E25/E26 Arıza Kodu : Dolcevita kombide her iki hatadan birisi bulunuyor ise muhtemelen pompa hatasıdır. Bu durumda kombide birden fazla sorun olabilir. Mesela petekler ısınmayabilir, kombi ses yapabilir ya da hiç çalışmıyor olabilir. Bu durumda arızanın tespiti ve çözümü için baymak servisini arayarak yardım almalısınız.

E35 Arıza Kodu : Bu uyarı kodu ekranda belirir ise ; cihazın ateşleme yaptığı ancak alev oluşturmadığı anlamına gelir. Bu durumda cihaza 3 kez reset işlemi yapınız. Düzelmez ise baymak dolcevita servisini aramalısınız.

E96 Arıza Kodu : Daireye gelen elektrik voltaj değeri 220 volt değerinden düşük olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda voltaj düzenleyici olarak bilinen regülatör kullanmalısınız.

Baymak Kombi Arıza Kodları

E01 Arıza Kodu : Gaz beslemesi – blokajı arızası

E02 Arıza Kodu : Emniyet termostatı arızası

E03 Arıza Kodu : Baca termostat sensörü – Baca basınç sensörü arızası

E05 Arıza Kodu : Isıtma devresi sensörü arızası

E06 Arıza Kodu : Kullanım sıcak su devresi ntc sensör arızası

E10 Arıza Kodu : Düşük su basıncı uyarısı

E25 Arıza Kodu : Maximum sıcaklık uyarısı

E35 Arıza Kodu : Alev oluşumu arızası

Eco 280 fi Arıza Kodları

Eco 280 fi Arıza Kodları, Eco 280 fi Hata kodları

Eco 280 fi Arıza Kodlarının Anlamları

Neon 1 kapalı,  Neon 2 açıksa ; Kombiye gaz girişinde problem olduğunu belirten hatadır. Kombi ateşleme yapamıyor, ateşleme yapamadığı için verim sağlamıyor. Gaz grubunda, kartta, iyonizasyonda sorun olabilir. Baymak servisini çağırmalısınız.

Neon 1 kapalı, Neon 2 hızlı yanıp sönüyorsa ; Baca sisteminde hata oluştuğunu belirten arızadır. Kombi bacalı ise baca sensöründe, hermetik ise fan motorunda veya hava prosestatında arıza olabilir. Baymak kombi servisi ile görüşünüz.

Neon 1 kapalı, Neon 2 yavaş yanıp sönüyorsa ; Kombinizin kalorifer devresi su basıncının düşük olduğunu belirten hatadır. Cihaza su doldurma vanası yardımıyla 1,5 bar seviyesine kadar su veriniz. Kombi normal çalışmasını sürdürecektir.

Neon 1 ve Neon 2 yavaş yanıp sönüyorsa ; Ntc sensör arızası olarak bilinen hata ışıklarıdır. Bu ışıklar yanıp sönüyorsa ; kombide ya sıcak su arızası meydana gelir, yada petekleriniz ısınmaz. Hangi sensörün arızalı olduğunun tespiti için servis ile görüşünüz.

Neon 1 yavaş yanıp sönüyor, Neon 2 açıksa ; Kombide aşırı ısınma olduğundan dolayı cihaz kendini kullanıma kapamış. Limit termostat sorunu yaşanmaktadır. Baymak servisi ile görüşüp, yardım istemelisiniz.

Energy

E01 Arıza Kodu : Energy kombide bu uyarı varsa bu cihazın ateşleme yapmadığını belirtir. Bu durumda kombiden verim alınması beklenemez. Yani bu durumda kombi ne sıcak su ihtiyacını ne de ısınma ihtiyacını karşılayamaz. Tüketici olarak yapabileceğiniz bir işlem olmadığından energy kombi servisini aramalısınız.

E02 Arıza Kodu : Kombide fazla ısınma söz konusu olduğunda bu uyarı kodu ekranda görünür. Bu durumda tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Energy kombi servisi ile iletişime geçiniz.

E03 Arıza Kodu : Energy kombi ekranında E03 arıza kodu belirdiyse ; atık gaz sisteminde bulunan hava akış anahtarında sorun vardır. Hava soğuk ise sert hava koşulları nedeniyle, rüzgarın bacadan ters üflemesiyle atık gazı kombi aktaramaz ve nedenle ekranda bu arıza kodu belirir. Hava şartları normal ise hava prosestatında yada atık gazı dışarı atmakla görevli olan fan motorunda sorun olabilir. Bu durumda energy kombi servisi ile görüşmelisiniz.

E05 Arıza Kodu : Energy kombi ekranında bu arıza kodu varsa ; kalorifer devresi sensöründe arıza var demektir. Tesisat ısı sensörü arızalı yada hasar görmüş diyebiliriz. Bu durumda sensör değişimi gerekmektedir. Baymak servisi ile iletişime geçiniz.

Energy kombi kodları, Energy hata kodlarının anlamları

Energy  Arıza Kodları Nelerdir

E06 Arıza Kodu : Energy kombide sıcak su alınamadığı durumlarda genellikle kombi ekranında beliren hata kodudur. Bu durumda kombi sıcak su vermez çünkü sıcak su sensörünün değişimi gerekir. Energy kombi servisini arayıp yardım istemelisiniz.

E10 Arıza Kodu : Kombinizin kalorifer devresi su basıncı düşük olduğu durumlarda ekranda beliren arıza kodudur. Kombi ekranında bu hata kodu var ise ; kombinin su basıncı 1 barın altına düşmüş demektir. Kombinizin su basıncını dolum vanası yardımıyla 1,5 bar seviyesine ayarlayınız. Kombiniz çalışmasına kaldığı yerden devam edecektir.

E25/E26 Arıza Kodu : Energy kombide ekranında görünen bu arıza kodlarının anlamları aynıdır. Bu uyarı kodlarından biri ekranda belirdi ise ; pompanız arızalı diyebiliriz. Sorunun pompayla alakalı olup olmadığını öğrenmek için Energy kombi servisi ile görüşmelisiniz.

E35 Arıza Kodu : E35 arıza kodu energy kombinin ateşleme yaptığını fakat alev algılamadığını göstermektedir. Bu durumda kombiye reset atılmalıdır. Reset işleminden sonra energy kombi hala E35 hatası veriyor ise; baymak servisi ile iletişime geçmelisiniz.

E96 Arıza Kodu : Kombiye ulaşan voltajın düşük olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda voltaj düzenleyici regülatör kullanmalısınız. Regülatör kullanımı sonrasında energy kombi ekranındaki E96 uyarısı silinecek ve kombiniz çalışmaya devam edecektir.

Falke Servisi

E01 Arıza Kodu : Falke kombide bu uyarı kodu varsa; cihaza gaz girişi yetersizdir. Yada gaz geliyordur, gaz valfinde sorun olması  nedeniyle cihaz bunu algılamıyordur. Cihazın elektronik kartında sorun olabilir ya da gaz valfi çalışmıyor olabilir. Sorunun bir an önce çözülmesi için falke kombi servisini aramalısınız.

E02 Arıza Kodu : Kombide aşırı ısınma olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda cihaz bloke olmuştur. Bu şekilde kombiyi kullanamazsınız. Problemin ortadan kalkması için, falke servisini aramalısınız.

Falke Arıza Kodlarının Anlamları, Falke Hata Kodları

Falke Arıza Kod Açıklamaları

E03 Arıza Kodu : Gaz sıcaklığını elektronik karta aktaran, yada kombi içinde yer alan su aşırı ısındığında kombiyi bloke eden aşırı ısınma termostatında sorun olduğunu bildiren hata kodudur. Bu durumda tüketici olarak direkt falke kombi servisinden yardım almalısınız.

E05 Arıza Kodu : Falke kombi ekranında E05 arıza kodu görünürse  bu ısınma sensöründe sorun olduğu anlamına gelmektedir. Bu durumda tüketici olarak yapabileceğiniz bir işlem yoktur.

E06 Arıza Kodu : Sıcak su sensörünün arızalı olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda sensör değişimi gerekmektedir. Falke kombi böyle bir hata verdiğinde, cihazdan sıcak su alamazsınız. Baymak falke servisini arayıp, bu konuda yardım almanız gerekmektedir.

E10 Arıza Kodu : Falke kombide E10 arıza kodu, kalorifer devresi su basıncının 0.3 bar seviyesinin altında olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda kombi çalışmaz. Kombinin altında bulunan doldurma musluğunu açmalı ve cihaza  1,5 bar seviyesine kadar su basmanız gerekmektedir. Kombi basıncını bu değere getirdiğinizde, cihaz çalışacaktır.

E25 Arıza Kodu : Falke kombide bu uyarı kodu maksimum sıcaklık anlamındadır. Bu durumda kombiye müdahale etmeniz mümkün olmamaktadır. Sorunun birden çok sebebi olabilmektedir. Mesela kalorifer filitresi tıkalı, pompa sıkışık, eşanjörler kireçli, veya üç yollu vana konum değiştirmiyor olabilir. Falke kombi servisini aramalısınız.

E35 Arıza Kodu : Falke kombide cihazın ateşlemeyi sağladığını, ancak alev oluşturmadığını bildiren hata kodudur. Bu durumda cihazı resetlemeniz gerekmektedir. Falke kombiyi resetlediniz, fakat sorun hala devam ediyor ise

Lambert

E01 Arıza Kodu : Lambert kombide ateşlemeyi başarıyla yapmadığını belirten arıza kodudur. Kombide ateşleme başarısızlığıda diyebiliriz. Kombiniz ateşleme yapmadığında, sıcak su alamadığınız gibi kalorifer peteklerinizde ısınmaz. Bu durumda kombiye reset atmak gerekir. Cihazınıza 3 kez reset işlemi yapınız. Bu işlemlerden sonra lambert kombi yine aynı uyarıyı veriyorsa,

E02 Arıza Kodu : Kombinin aşırı ısınma termostat hatası verdiğini bildiren uyarı kodudur. Kısacası cihazın aşırı ısınma ile bloke olduğunu yani kullanım dışı olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda sizin direkt olarak lambert kombi servisine ulaşmanız gerekmektedir.

Lambert kombi kodları, Lambert arıza kodlarının anlamları

Baymak lambert kombi kodları

E03 Arıza Kodu : Atık gaz sisteminin iyi çalışmaması nedeniyle kombinin arızaya geçtiğini belirtir. Bu durumda cihaz bacalı ise baca yerinden çıkmış demektir. Baymak kombi servisini aramalısınız.

E05 Arıza Kodu : Lambert kombide E05 hatası, kalorifer devresi sensörünün arızalı olduğu anlamına gelmektedir. Lambert kombide genellikle kış mevsiminde bu arıza kodu ekranda  belirebilmektedir. Sorunun çözümlenmesi için lambert kombi servisini aramanız gerekmektedir.

E06 Arıza Kodu : Kombide sıcak su arızasının yaşandığını belirten E06 arıza kodu ekranda olduğu sürece kullanıcı sıcak su alamaz. Öncelikle kombinizin su basıncına bakınız. Düşükse 1,5 bara kadar su basınız. Fakat basınç normal ve kombi hala sıcak su vermiyorsa ; sensör arızalı olabilir. Baymak servisi ile görüşmeniz gereken bir durumdur.

E10 Arıza Kodu : Kombide mevcut olan su basıncının düşük olduğu anlamına gelmektedir. Kombinin iyi şekilde verim sağlaması için ; cihaza 1 ile 2 bar arasına kadar su basmanız gerekmektedir. Su basma işleminden sonra kombi normal çalışmasına devam edecektir.

E25/E26 Arıza Kodu : Pompanın arıza yaptığı anlamına gelen bu hata kodunda, kullanıcının birkaç arıza birden yaşaması söz konusu olabilir. Mesela petekler ısınmayabilir, cihaz ses yapabilir, sıcak su akışında sorun meydana gelebilir. Teknik servis çağırarak yardım istemeniz gerekir.

E35 Arıza Kodu : Kombinin ateşleme denemesi yaptıktan sonra alev alamadığını gösteren arıza kodudur. Bu sorunda cihaz alev almadığı için kombi çalışma sergilemez. Baymak servisini arayarak sorunun çözümü hakkında bilgi almanız gerekir.

E96 Arıza Kodu : Kombiye gelen voltajda düşüklük yaşandığını ve bu sebeple kombinin çalışmadığını belirten hata kodudur. Bu kodda kullanıcı regülatör kullanmalıdır. Çünkü bu sorun sık sık yaşanırsa cihaza kalıcı hasarlar verebilir.

Lambert Attivo

E01 Arıza Kodu : Kombiye olan gaz girişinin yetersiz durumda olduğunu belirten hata kodudur. Yani bu durumda cihaz ateşleme yapamaz ve verim sağlamaz. Ana kartta yahut gaz grubunda sorun olabilir. Baymak servisi ile görüşerek yardım isteyiniz.

E02 Arıza Kodu : Kombi fazla ısınmış kullanım dışı olmuş durumda. Bu şekilde kombi kullanılması mümkün olmamaktadır. Limit termostat hasar görmüş olabilir. Baymak kombi servis ile görüşmeniz gerekir.

Lambert Attivo  kombi kodları, Lambert Attivo Arıza kodlarının Anlamları, Lambert Attivo Hata Kodları

E03 Arıza Kodu : Bacalı tip kombilerde, baca sensörünün hasar gördüğünü belirten hata kodudur. Bu şekilde kombinin ve ortam ısısını ölçmeye yarayan bu aparat, işlevini yerine getiremez ve elektronik karta bilgi yollayamaz. Baymak servisi ile görüşmelisiniz.

E05 Arıza Kodu : Tesisat ısıtma amaçlı kullanılan sensörün hasarlı olduğunu belirten koddur. Bu kod göstergede belirdiği sırada kombinin petekleri ısıtmada zorluk yaşadığını anlayabiliriz. Sensör değişirse problem ortadan kalkacaktır. Servisi ile görüşerek yardım talebinde bulunmalısınız.

E06 Arıza Kodu : Sık yaşanan arıza kodlarından biri olan E06 arıza kodu, cihazın sıcak su vermediğini belirten koddur. Bu kod ekranda belirdiği, zaman kullanıcı sıcak su alamaz.

E10 Arıza Kodu : Cihazın su basıncında düşme yaşandığını gösteren arıza kodudur. Bu arıza koduyla karşılaştığınız zaman, kombinize su basmanız gerektiğini anlayabilirsiniz. Su basıncı 1,5 bara ulaşana kadar su basmanız gerekmektedir. Daha sonrasında arıza kodu devam ederse, cihaza bir defa daha reset atarsanız kombiniz çalışmaya devam edecektir.

E25 Arıza Kodu : Kombide aşırı ısınma oluştuğu zamanlarda, E25 hata kodu belirmektedir. Bu kod filitrelerin tıkandığını, eşanjörlerin kireçlendiğini, pompanın sıkışmaya uğradığını, veya üç yollu vananın konum değiştiremediğini belirtmektedir. Konuyla alakalı olarak servis desteği istemeniz gerekir.

E35 Arıza Kodu : Cihazın alev almadığını belirten arıza kodudur. Bu kod göstergede belirdiği zaman, kombiye gaz girişi mevcut mu, gaz vanaları açık konumda mı bakınız. Eğer vanalar açık konumda ise birkaç kez olmak şartı ile cihazınıza reset işlemi yapınız. Düzelmez ise ; gaz valfinde, iyonizasyonda, elektrotlarda yada ana kartta arıza olabilir. Servis çağırmanız gerekir.

Luna

E01 Arıza Kodu : Kombiye gaz girişinde problem olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda baxi luna kombinin ana kartı veya gaz valfi arızalı diyebiliriz. Bu parçaların ikisinden birinin arızalı olması demek, kombiye gaz girişinin yeterli olmadığı anlamına gelir ve bu durumda kombi çalışmaz. Yapmanız gereken luna kombi servisini aramaktır.

E02 Arıza Kodu : Aşırı ısınma termostatı veya limit termostat arızalı olduğunda luna kombi ekranında bu uyarı kodu belirir. Kombinin içindeki su aşırı ısınır ise, limit termostat direkt olarak cihazı bloke eder. Bu durumda kombinin parçalarında sorun olduğunu söyleyebiliriz. Yalnız, tüketici olarak yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Baymak servisi ile görüşmelisiniz.

Luna Kombi Kodlarının Açıklamaları, Luna Arıza Kodları

Luna Kombi Hata Kodları

E03 Arıza Kodu : Bacalı tip kombilerde, baca sensöründe sorun olduğunda yada kablolarında kopma meydana geldiğinde luna kombi ekranında bu arıza kodu belirir. Baca sensörü ortam ve aynı zamanda kombinin iç sıcaklığını ölçme ve bu durumu elektronik karta aktarma görevindedir. Cihaza müdahele etmemeli, direkt olarak baymak servisini aramalısınız.

E05 Arıza Kodu : Tesisat sensöründe problem olduğunda yada arıza oluştuğunda, luna kombi ekranında E05 uyarı kodu belirir. Bu durumda direkt olarak sensör değişimi gerekeceği için luna kombi servisi ile iletişime geçmelisiniz.

E06 Arıza Kodu : Luna kombide E06 arıza kodu sıcak su sensöründe arıza olduğu anlamındadır. Bu durumda sensör değişimi yapılana kadar kombi sıcak su sağlamaz.

E10 Arıza Kodu : Luna kombide basınç göstergesinin azaldığını yani kombinin su basıncının düştüğünü belirten hata kodudur. Bu durumda kombinin doldurma musluğunu açmalı ve 1,5 bar seviyesine kadar cihaza su basmalısınız. Bu işlem sonrasında kombi ekranında görünen arıza kodu yok olacak ve kombiniz yeniden çalışmaya başlayacaktır.

E25 Arıza Kodu : Cihazın çok fazla ısındığı anlamına gelen hata kodudur. Bu durumda eşanjörler tıkalı, kalorifer filitresi kirli, üç yollu vana konum değiştirmiyor veya pompanız sıkışıyor diyebiliriz.

E35 Arıza Kodu : Luna kombinin alev oluşturmada güçlük çektiğini ve alev oluşturmadığını bildiren arıza kodudur. Bu durumda kombi ateşlemeyi yapar, fakat alev oluşumu engellenir. Arızanın çözümlenmesi ve sorunun giderilmesi için luna servisi ile görüşülmelidir.

E80 Arıza Kodu : Luna kombi ekranında E80 uyarı kodu varsa ; bu kombinin beyninde yani ana kartında sorun olduğu anlamına gelmektedir. Baymak luna kombi servisini arayarak yardım talebinde bulunmalısınız.

E97 Arıza Kodu : Luna kombi ekranında beliren E97 arıza kodu elektrik voltajından kaynaklanmaktadır. Daireye gelen voltaj düşük ise yada kombinin ana kartında sorun varsa bu uyarı kodu kombi ekranında belirir. Bu durumda luna kombi servisi ile görüşmelisiniz.

E98/99 Arıza Kodu : Luna kombi ekranında bu iki hata kodundan biri varsa elektronik kartta sorun olduğunu anlayabiliriz. Bu durumda cihaza müdahele etmek yerine baymak servisi ile görüşmelisiniz.

Star

E10 Arıza Kodu : Dairenin sıcaklığını ana karta aktaran sensörde sorun olduğunda star kombide bu uyarı kodu belirir. Bu durumda sensörün görevini gerçekleştiremediğini söyleyebiliriz. Teknik destek ve yardım için star kombi servisi ile iletişime geçmelisiniz.

E20 Arıza Kodu : Star kombinin kalorifer devresi sensöründe sorun olduğunda göstergede bu uyarı kodu belirir. Bu durumda petekler hiçbir şekilde ısı sağlamaz. Star kombi servisini arayarak bu konuda yardım alınız.

E28 Arıza Kodu : Bacalı kombilerde bulunan baca sensörü arıza yaptığı zaman kombi ekranında bu uyarı kodu belirir. Bu durumda ortamın aynı zamanda kombinin iç sıcaklığını algılayıp sonrasında  elektronik karta bilgisini veren parçada sorun olduğunu söyleyebiliriz. Baymak star servisi ile iletişime geçmelisiniz.

Star Kombi Kodlarının Anlamları, Star Kombi Hata Kodları

Baymak Star Arıza Kodları

E50 Arıza Kodu : Star kombide sıcak su sensöründe sorun olduğunda, göstergede E50 uyarı kodu belirir. Oldukça çok yaşanan bu arızada yapabileceğiniz bir işlem olmamaktadır. Yapacağınız tek şey sensörün değişmesi gerektiği için, star kombi servisinden almaktır.

E110 Arıza Kodu : Aşırı ısınma termostatında sorun olduğunda veya hasar gördüğünde kombi göstergesinde E110 arıza kodu görünmektedir. Kombide aşırı ısınma termostatının görevi ; kombi içindeki su aşırı ısındığında direkt devreye girmek ve cihazı bloke etmektir. Bu durumda sizin direkt baymak kombi servisinden yardım almanız  gerekmektedir.

E119 Arıza Kodu : Star kombideki suyun azaldığını gösteren uyarı kodudur. Bu durumda kombinin alt tarafında bulunan doldurma musluğunu açmalı ve basıncı 1,5 bar değerine ulaştırmalısınız. İşlem sonrası doldurma musluğunu kapatınız kombi çalışmasına devam edecektir.

E125 Arıza Kodu : Star kombi ekranında E125 arıza uyarısı var ise cihaz içinde yer alan pompa kalorifer tesisatındaki suyu çevirme görevini yapamıyor demektir. Bu durumda sorunun tespiti ve çözümü için star kombi servisini aramalısınız.

E130 Arıza Kodu : Ortamdaki sıcaklığı kombiye aktaran baca sensöründe arıza olduğunda kombide bu uyarı kodu mevcut olur. Yani bu durumda sensör fazla ısınmış diyebiliriz. Böyle bir durumda star kombi servisini arayınız.

E133 Arıza Kodu : Star kombide E133 arızası kombinin ateşleme yapmadığını yani alev oluşturmadığını bildirir. Bunun sebebi ise kombinin yanma olayını gerçekleştirmesi için gerekli olan gazı bulamamasıdır. Bu durumda gaz vanaları kontrol edilmeli kapalı ise açık konuma getirilmelidir. Vanalar açık ise gazın kesili olup olmadığına bakılmalıdır. Sorun yok ise star kombi servisinden yardım alınız.

E151 Arıza Kodu : Star kombide elektronik kart arızasının olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda kombiye elektrik girişi olmaz ve dolayısıyla cihaz çalışmaz. Bu durumda kart tamiri yada değişimi gerekmektedir. Baymak star servisini arayarak yardım istemelisiniz.

E156 Arıza Kodu : Bu hata kodu star kombi ekranında belirdiyse cihaz düşük voltaj sebebiyle kapanmaktadır. Bunun sebebi ise voltajı güçsüz bulmasıdır. Voltaj düzelene kadar tüketici olarak yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Voltaj düzenleyici regülatör kullanmanız gerekmektedir. Voltaj düşüklüğü sebebiyle kombide bulunan parçalarda yanma yada arıza oluşma olasılığı yüksektir. Voltaj regülatörü sahibi olmak için baymak kombi servisi ile görüşmelisiniz.

E160 Arıza Kodu : Cihazın yanması için gerekli olan havayı dışarıdan alan, ve yanma sonucu oluşan atık gazı dışarı atmakla görevli olan fan motorunda sorun olduğunu bildiren hata kodudur. Star kombi ekranında bu arıza kodu belirir ise ; cihaz çalışırken ses yapabilir ya da çalışmasını durdurabilir. Kısa sürede star kombi servisinden yardım almanız gerekmektedir.

E193 Arıza Kodu : Kalorifer tesisatında hava oluştuğunda star kombi göstergesinde bu uyarı kodu belirmektedir. Hava oluşumu sebebiyle cihazda aşırı ısınma meydana gelmiş demektir.

Arçelik Kombi Servisi

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber artık evlerimiz de daha modern hale geldi. Kombiler de son yıllarda teknolojiyle birlikte evlerimizin vazgeçilmez eşyalarından biri oldu. Ancak her teknolojik ürün gibi kombiler de çeşitli arızalar baş gösterebilir. Bu nedenle müşterilerin de kombilerin nasıl kullanılacağı ve arıza durumunda neler yapılması gerektiğini bilmeleri gerekmektedir. Bu yazımızda sahip olduğunuz Arçelik kombinizdeki arıza kodunun ne anlama geldiğini sizler için derledik.

Arçelik DGK Serisi Arıza Kodları
E01 Arıza kodları: Başarısız ateşleme / gaz besleme hatası. Kombinize gelen gazın kesilmesi durumunda cihaz kendini emniyete alır ve ekranda E01 kodu okunur. “R” tuşuna 2 saniye basılı tutunuz. 3 defa resetlediğiniz halde arıza kodları sorunu çözmeye işe yaramazsa teknik bilgi alınız.
E02 Arıza kodları: Aşırı ısınma emniyet termostatı hatası.
E03 Arıza kodları: Hava basınç anahtarı arızası.
E04 Arıza kodları: Alev kaybı nedeniyle emniyet hatası. Kombinizin Alev ayarlarının kontrol edilmesi gerekir sorun devam ederse elektrik Voltajınızı kontrol edin.
E05 Arıza kodları: Tesisat suyu sensör arızası. Tesisat suyu sensöründe problem olduğunda ekranda E05 kodu okunur.Kalorifer NTC nizi değiştirin.
E06 Arıza kodları: Kullanım suyu sensör arızası. Kullanım suyu sensöründe problem olduğunda ekranda E06 kodu okunur.Sıcak su NTC nizi değiştirin.
E10 Arıza kodları: Düşük basınç arızası. Sistem basıncınızı kontrol edin.
E25 veya E26 Arıza kodları: Muhtemel pompa blokaj arızası. Genelde kombiniz uzun zaman kapalı kaldığı zamanlarda bu arıza görülür.
E35 Arıza kodları: Alev oluşum arızası.
E96 Arıza kodları: Düşük voltaj hatası.

Altus Kombi Servisi

Altus Kombi Servisi talepleriniz doğrultusunda mobil servis araçlarımızla ve uzman servis personelleriyle hizmet vermektedir. GPS sistemimize bağlı en yakın mobil servis aracımızı sizlere yönlendirerek en hızlı servis hizmetini sunmaktayız.

Hayatımızın her anında yaşamımızdan bir  parça haline gelen kombi ve ıstma sisteminden randıman alabilmenin tek yolu periyodik bakımlarının tam yapılmasından geçmektedir. Kombi sistemleri çalışma özelliklerinden dolayı dış etkenlerle ilişkisi sistemin ağırlaşmasına ve hantallaşmasına yol açmaktadir. Ancak sağlıklı ve düzenli bakım gören bu sistemler de, tam sonuç alınabilir. Kombi sistemleri mantık olarak aynı çalışma düzeneğinde olsalar da, marka farklılıklarından doğan tamamen kendisine özgün bir düzeneğe ve parça yapısına sahiptir. Böyle bir durumda ancak güvenilir, kurumsal servislerle iletişime geçmek gerekir.

ALTUS ARIZA KODLARI

Altus Kombi E01 Arıza kodları: Başarısız ateşleme / gaz besleme hatası:

Kombinize gelen gazın kesilmesi durumunda cihaz kendini emniyete alır ve ekranda E01 kodu okunur. “R” tuşuna 2 saniye basılı tutunuz. 3 defa resetlediğiniz halde sorun devam ederse, teknik bilgi alınız.

Altus Kombi E02 Arıza kodları: Aşırı ısınma emniyet termostatı hatası:

Su sıcaklığının aşırı artması ve cihaz bünyesinde yer alan NTC sensörlerinin de devreye girmemesi durumunda cihaz kendini emniyete alır. Kumanda panelindeki RESET yazısı ve anahtar sembolü yanar, ekranda E02 kodu okunur. Kombinizin petek vanalarını kontrol edin en az 3 tane açık olması gerekir. 20 dakika kombinin elektrigini kapatıp bekleyin daha sonra açın kombinizi ve resetleyin arıza devam ederse, teknik bilgi alınız.

Altus Kombi E03 Arıza kodları: Hava basınç anahtarı arızası:

Kombinize yerleştirilmiş olan hava basınç anahtarı (presostat) sayesinde atıkgaz çıkış veya taze hava girişinde herhangi bir problem (geri tepme, tıkanma vs…) olması durumunda cihazınız kendini emniyete alır ve ekranda E03 kodu okunur. Kombizin baca baglantılarında sorun yok ise Hava presostatında veya fan motorunda arıza vardır, teknik bilgi alınız.

Altus Kombi E04 Arıza kodları: Alev kaybı nedeniyle emniyet hatası:

Kombinizin Alev ayarlarının kontrol edilmesi gerekir sorun devam ederse elektrik Voltajınızı kontrol edin

Altus Kombi E05 Arıza kodları: Tesisat suyu sensör arızası:

Tesisat suyu sensöründe problem olduğunda ekranda E05 kodu okunur. Kalorifer NTC nizi değiştirin.

Altus Kombi E06 Arıza kodları: Kullanım suyu sensör arızası:

Kullanım suyu sensöründe problem olduğunda ekranda E06 kodu okunur. Sıcak su NTC nizi değiştirin.

Altus Kombi E10 Arıza kodları: Düşük basınç arızası:

Sistem basıncınızı kontrol edin. Tavsiye ettiğimiz su barı 1,5 ile 2,0 arasında olması daha sonra “R” tuşuna 2 saniye basılı tutun arızadan çıksın. Sorun devam ederse teknik bilgi alınız.

Altus Kombi E25 veya E26 Arıza kodları: Muhtemel pompa blokaj arızası:

Genelde kombiniz uzun zaman kapalı kaldığı zamanlarda bu arıza görülür. Teknik Bilgi alınız.

Altus Kombi E35 Arıza kodları: Alev oluşum arızası: 

Gaz saatinizin yanında bulunan gaz vananızın açık oldugundan ve Kombinizin yanında bulunan gaz vananızı kontrol edin açık olduğundan emin olun. “R” tuşuna 2 saniye basılı tutunuz. 3 defa bu işlemi tekrarlayın sorun devam ederse, Teknik bilgi alınız.

Altus Kombi E96 Arıza kodları: Düşük voltaj hatası:

Voltajın aşırı düşmesi durumunda cihazınız kendini emniyete alır ve ekranda E96 kodu okunur. Voltaj normal değerine geldiğinde cihaz otomatik olarak resetlenir. Elektrik voltajınızı kontrol ettirin çözüm olarak Regülator taktırarak voltajınızı sabitleyebilirsiniz.

Ariston Kombi Servisi

Ariston Kombi Servisi talepleriniz doğrultusunda mobil servis araçlarımızla ve uzman servis personelleriyle hizmet vermektedir. GPS sistemimize bağlı en yakın mobil servis aracımızı sizlere yönlendirerek en hızlı servis hizmetini sunmaktayız.

Hayatımızın her anında yaşamımızdan bir  parça haline gelen kombi ve ıstma sisteminden randıman alabilmenin tek yolu periyodik bakımlarının tam yapılmasından geçmektedir. Kombi sistemleri çalışma özelliklerinden dolayı dış etkenlerle ilişkisi sistemin ağırlaşmasına ve hantallaşmasına yol açmaktadir. Ancak sağlıklı ve düzenli bakım gören bu sistemler de, tam sonuç alınabilir. Kombi sistemleri mantık olarak aynı çalışma düzeneğinde olsalar da, marka farklılıklarından doğan tamamen kendisine özgün bir düzeneğe ve parça yapısına sahiptir. Böyle bir durumda ancak güvenilir, kurumsal servislerle iletişime geçmek gerekir.

ARİSTON KOMBİ ARIZA KODLARI

 • 101 Kodu: Aşırı Isınma
 • 501 Kodu: Alev Yok
 • 103 Kodu: Yetersiz Dolaşım
 • 104 Kodu: Yetersiz Dolaşım
 • 105 Kodu: Yetersiz Dolaşım
 • 106 Kodu: Yetersiz Dolaşım
 • 107 Kodu: Yetersiz Dolaşım
 • 111 Kodu: Yetersiz Dolaşım “Doldurma Tuşuna Bas”
 • 601 Kodu: Egzoz Dumanı Tahliye Arızası
 • 305 Kodu: P.C.B. Arızası – Elektronik Kart Arızası
 • 306 Kodu: P.C.B. Arızası – Elektronik Kart Arızası
 • 307 Kodu: P.C.B. Arızası – Elektronik Kart Arızası
 • 607 Kodu: Ana Kart Arızası – Hava Sirkülasyonu
 • 677 Kodu: Ana Kart Arızası – Fan Arızası

Ariston Clas Kombi Arıza Kodları

 • 101 Kodu– Aşırı ısınma.
 • 103 – 104 – 105 – 106 – 107 Kodu – Sirkülasyon ya da su durumu.(Resetleyiniz)
 • 110 Kodu – Isıtma çıkış sensoru acık ve ya kısa devre(NTC1)
 • 112 Kodu – Isıtma dönüş sensorunde acık ve ya kısa devre(NTC2)
 • 114 Kodu – Dış sensor acık ve ya kısa devre
 • 116 Kodu – Yerden ısıtma termostatı açık
 • 1P1 – 1P2 – 1P3 Kodu – Sirkülasyon ya da su durumu

Ariston Egis Kombi Arıza Kodları

 • 90 LED’i – Aşırı Isınma Kapanması.
 • 50 – 60 LED’i – Yetersiz su.
 • 60 – 70 LED’i – Isıtma sistemi NTC sensor devresi acık ya da kısa devre yapmış.
 • 50 – 70 LED’i – Kullanım suyu NTC sensor devresi acık ya da kısa devre yapmış.
 • 70 LED’i – Eeprom hatası.
 • 80 LED’i – Elektronik kart hatası.
 • 40 – 50 – 60 – 70 – 80 LED’leri – Çok fazla Resetleme denemesi.
 • 70 LED’i – Damla İşareti – Dahili elektronik kart problemi.
 • Damla İşareti – Brülör alev oluşturma hatası nedeniyle kapanma.
 • 50 – 60 – 70 LED’leri – Gaz valfi kapalıyken alev algılandı.
 • 60 – 70 – 80 LED’leri – Alev Sondu.
 • Baca İşareti – Baca diferansiyel basınç anahtarı hatası!

Ariston Genus Kombi Arıza Kodları

 • 101 Kodu – Aşırı ısınma.
 • 103 Kodu – 104 – 105 – 106 – 107 – Sirkülasyon ya da su durumu.(Resetleyin)
 • 110 Kodu – Isıtma çıkış sensoru acık ve ya kısa devre(NTC1)
 • 112 Kodu – Isıtma dönüş sensorunde acık ve ya kısa devre(NTC2)
 • 114 Kodu – Dış sensor acık ve ya kısa devre
 • 116 Kodu – Yerden ısıtma termostatı acık
 • 1P1 – 1P2 – 1P3 Kodu – Sirkülasyon ya da su durumu

Ariston Matis Kombi Arıza Kodları.

 • 90 LED’i – Aşırı Isınma Kapanması.
 • 50 – 60 LED’i – Yetersiz su.
 • 60 – 70 LED’i – Isıtma sistemi NTC sensor devresi acık ya da kısa devre yapmış.
 • 50 – 70 LED’i – Kullanım suyu NTC sensor devresi acık ya da kısa devre yapmış.
 • 70 LED’i – Eeprom hatası.
 • 80 LED’i – Elektronik kart hatası.
 • 40 – 50 – 60 – 70 – 80 LED’leri – Çok fazla Resetleme denemesi.
 • 70 LED’i – Damla İşareti – Dahili elektronik kart problemi.
 • Damla İşareti – Brülör alev oluşturma hatası nedeniyle kapanma.
 • 50 – 60 – 70 LED’leri – Gaz valfi kapalıyken alev algılandı.
 • 60 – 70 – 80 LED’leri – Alev Sondu.
 • Baca İşareti – Baca diferansiyel basınç anahtarı hatası

 

Alarko Kombi Servisi

Alarko Kombi Servisi talepleriniz doğrultusunda mobil servis araçlarımızla ve uzman servis personelleriyle hizmet vermektedir. GPS sistemimize bağlı en yakın mobil servis aracımızı sizlere yönlendirerek en hızlı servis hizmetini sunmaktayız.

Hayatımızın her anında yaşamımızdan bir  parça haline gelen kombi ve ıstma sisteminden randıman alabilmenin tek yolu periyodik bakımlarının tam yapılmasından geçmektedir. Kombi sistemleri çalışma özelliklerinden dolayı dış etkenlerle ilişkisi sistemin ağırlaşmasına ve hantallaşmasına yol açmaktadir. Ancak sağlıklı ve düzenli bakım gören bu sistemler de, tam sonuç alınabilir. Kombi sistemleri mantık olarak aynı çalışma düzeneğinde olsalar da, marka farklılıklarından doğan tamamen kendisine özgün bir düzeneğe ve parça yapısına sahiptir. Böyle bir durumda ancak güvenilir, kurumsal servislerle iletişime geçmek gerekir.

Alarko Kombi Arıza Kodları

Alarko Serena
E01 Arıza Kodu : Kombinin Ateşleme İşlemini Gerçekleştiremediğini Belirten Koddur. Bu Durumda Cihazdan Verim Alınması Söz Konusu Olamaz. Kombiye Gazın Gelip Gelmediğini Kontrol Ediniz. Eğer Gaz Girişi Var İse Kombiye Birkaç Defa Olmak Şartı İle Reset Atınız. Resetten Sonrada Düzelmez İse Gaz Armatürün De, İyonlarda, Elektrotlarda Veya Kartta Sorun Olabilir. Alarko Serena Servisi Tarafından Müdahale Gerekir.

Alarko Serena Kombi Kodlari, Serena Ariza Kodlarinin Anlamlari

Alarko Serena Kombi Hata Kodlari
E02 Arıza Kodu : Cihazda Limit Termostat Denilen Bir Parça Mevcuttur. Bu Parça Cihaz Aşırı Isındığı Zamanlarda Devreye Girip Kombiye Olası Zararlardan Korumaktadır. Eğer Kombi De Böyle Bir Arıza Kodu Meydana Gelir İse Limit Termostatının Hasar Gördüğünü Anlayabiliriz. Konuyla Alakalı Olarak Servis Çağırmanız Gerekir.
H20 Arıza Kodu : Kombi İçerisinde Ki Su Basıncının Bittiğini Ve Bu Sebeple De Cihazın Çalışmadığını Belirten Arıza Kodudur. Bu Kod Göstergede Belirdiği Anda Kombiye 1 İle 2 Arasına Kadar Su Basmanız Gerekmektedir. Sonrasında Cihaz Eski Verimine Geri Dönecektir.
E05 Arıza Kodu : Tesisat Sensörün De Arıza Oluştuğunu Gösteren Arıza Kodudur. Tüketici Kaloriferleri Isıtmada Problem Yaşayabilir. Servis Tarafından Sensörün Değişimi Gerekir. Bu Sensör Yüzeysel Sensör Olarak Da Bilinmektedir.
E06 Arıza Kodu : Kombi Sıcak Su Sensörün De Arıza Oluştuğunu Gösteren Koddur. Bu Esnada Kullanıcı Sıcak Su Alamaz. Veya Sıcak Su Bir Süre Akar Bir Süre Akmaz. Alarko Servisi’ni Çağırıp Kombiye Müdahale Ettiriniz.
E14 Arıza Kodu : Baca Tıkalı Olabilir Yahut Baca Bağlantılarında Gevşeme Meydana Gelmiş Olabilir. Bu Tip Durumlar Da Kombi Bu Arıza Kodunu Verir. Servis Tarafından Müdahale Gereklidir.
E22 Arıza Kodu : Cihazın Parametre Ayarında Bozukluk Meydana Gelmiş. Bu Sebeple De Cihaz Eski Çalışma Sistemini Sürdüremez. Servis Tarafından Parametre Ayarlarının Yapılması Gerekir.
E35 Arıza Kodu : Kombi Ateşleme İşlemini Yapıyor Ama Alev Almadığından Dolayı Geri Sönüyor Ve Verim Sağlamıyor. Gazla Alakalı Arıza Meydana Gelmiş Olabilir. Alarko Kombi Servisi’ni Çağırınız.
Alarko Trendy
80 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Cihaz Kendini Kullanıma Kapatmış Durumda. Bu Sebeple De Kombi Ateşleme Yaparken Alev Almadığından Dolayı Verim Sağlıyor. Alarko Trendy Servisi’ni Aramanız Gerekir.

Alarko Trendy Kombi Hata Kodlari, Trendy Ariza Kodlarinin Anlamlari

Alarko Trendy Kombi Ariza Kodlari
80 Ve 70 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Kombinin İçinde Mevcut Olan Isı En Yükseğe Ulaştığından Dolayı Kombi İşlevlerini Geçici Olarak Kilitlemiş Demektir. Cihaza Reset Atınız. Bir Süre Müdahale Etmeyiniz. Düzelmesini Bekleyiniz. Düzelmiyor İse Servis Çağırınız.
80 Ve 60 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Cihazın Bacasının Çekimin De Problem Yaşandığını Belirleyen Hata Bildirimleridir. Acil Olarak Kombi Bacasını Kontrol Ettirmeniz Gerekmektedir.
60 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Kombinin Hava Akım Sorunu Mevcut. Fanın Da Arıza Meydana Gelmiş Veya Baca Çekim Gücünü Kaybetmiş Olabilir. Teknik Servis’ten Yardım Almanız Gereken Bir Durumdur.
70 Ve 60 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Kombinin İçerisin De Ki Su Basıncı Düşük. Kombiye Su Basıldığı Takdir De Sorun Çözümlenecektir. Standart Su Bar Ayarı 1,5 Bardır.
50 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Kombinin Sıcak Su Akıtmasın Da Ki Etmen Olan Parçasın Da Hasar Meydana Gelmiş Durumda. Tüketici Sıcak Suyu Almakta Zorluk Çekebilir Veya Sıcak Su Hiç Akmayabilir. Sensör Değişirse Sorun Çözümlenir.
40 Ledi Yanıp Sönüyor İse : Kombinin İçerisin De Petekleri Isıtmaya Yarayan Sensör Bulunmaktadır. Eğer Kombi De Bu 40 Ledi Yanıp Sönüyor İse Bu Sensör De Arıza Var Demektir. Cihazın Derecesi Yükseltilse De Petekler Isınmayabilir. Servis Çağırmanız Gerekir.
Alarko Trendy-D
F5 + İng Anahtarı Arıza Kodu : Hava Akımın Da Arıza Meydana Geldiği Belirten Koddur. Hava Prosestatı Arızalı Veya Baca Çekimi Yetersiz Olabilir. Servis Çağırınız.
F4 + Reset + İng Anahtarı Arıza Kodu : Cihaz Ateşlemeye Geçiyor Fakat Alev Almadığı İçin Çalışmıyor. Gazla İlgili Sorun Meydana Gelmiş Veya Gaz Grubu, İyonizasyon Yahut Kart Arızalı Olabilir. Alarko Servis İle Görüşmeniz Gerekir.
Alarko Trendy-D Kombi Kodlari, Trendy-D Hata Kodlari

Alarko Trendy-D Hata Kodlarinin Anlamlari

F4 + İng Anahtarı Arıza Kodu : Kombi Ateşleme İşleminden Sonra Alevlemesi Sahte Oluyor. Bu Durumda Da Cihazın Verim Sağlaması Mümkün Olamaz. Sorunun Tespit Edilmesi İçin Servis Çağırmanız Gereken Durum Söz Konusudur.
F3 + İng Anahtarı Arıza Kodu : Peteklere Sıcaklık Gitmesini Sağlayan Sensör De Arıza Meydana Gelmiş. Bu Şekilde Kullanıcının Petekleri Isınmayabilir. Sensör Değişir İse Cihaz Da Eski Verimini Sağlayabilir. Alarko Trendy-D Servisi’ni Çağırınız.
F2 + İng Anahtarı Arıza Kodu : Kombiden Sıcak Su Gelmesin De Baş Gösteren Parçalardan Biri Olan Ntc Sensörün De Arıza Meydana Gelmiş. Bu Şekilde Kullanıcı Sıcak Su Alamaz. Servis Tarafından Sensör Değişimi Gerekir.
F1 + Reset + İng Anahtarı Kodu : Kombiler De Aşırı Isınma Sorunu Olduğu Zamanlar Da İçerisin De Bulunan Limit Termostat Devreye Girerek Kombinin Zarar Görmesini Engeller. Eğer Ekranda Böyle Bir Kod Beliriyor İse Bu Sensör Görevini Yapamıyor Demektir. Cihaza Reset Atınız. Şayet Düzelmez İse Servis İle Görüşüp Sorunun Çözümü Hakkında Bilgi Alınız.
F0 + İng Anahtarı Arıza Kodu : Cihazın Suyunun Azaldığını Veya Bittiğini Gösteren Arıza Kodudur. Kombinin Su Basıncı Düştüğü Zamanlar Da Cihaz Bu Arıza Kodunu Verir. Basıncı 1 İle 2 Arasına Getirip Kombinin Eski Çalışmasına Devam Etmesini Sağlayabilirsiniz. Eğer Su Basıncı Standart Seviye De İse Su Dolaşımında Arıza Meydana Gelmiştir. Alarko Kombi Servisi’ni Arayınız.

Airfel Kombi Servisi

Airfel Kombi Servisi talepleriniz doğrultusunda mobil servis araçlarımızla ve uzman servis personelleriyle hizmet vermektedir. GPS sistemimize bağlı en yakın mobil servis aracımızı sizlere yönlendirerek en hızlı servis hizmetini sunmaktayız.

Hayatımızın her anında yaşamımızdan bir  parça haline gelen kombi ve ıstma sisteminden randıman alabilmenin tek yolu periyodik bakımlarının tam yapılmasından geçmektedir. Kombi sistemleri çalışma özelliklerinden dolayı dış etkenlerle ilişkisi sistemin ağırlaşmasına ve hantallaşmasına yol açmaktadir. Ancak sağlıklı ve düzenli bakım gören bu sistemler de, tam sonuç alınabilir. Kombi sistemleri mantık olarak aynı çalışma düzeneğinde olsalar da, marka farklılıklarından doğan tamamen kendisine özgün bir düzeneğe ve parça yapısına sahiptir. Böyle bir durumda ancak güvenilir, kurumsal servislerle iletişime geçmek gerekir.

Airfel Kombi Arıza Kodları

C 20 – Kalorifer gidiş sensörü arıza kodu ne anlama gelir ?

Kalorifer gidiş borusu üzerinde bulunan NTC  sensörünün arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart bu arızayı  verir. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamaya bilir.

 C 40 – Kalorifer dönüş sensörü uyarısı ne anlama gelir ?

Kalorifer dönüş borusu üzerinde bulunan NTC sensörünün arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart bu arızayı verir. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamaya bilir.

C  28 – Baca gazı sensörü arıza kodu  ne anlama gelir ?

Baca gazı sensörünün arızalı olduğunu ve baca gazı sıcaklığını okuyamadığını gösteren hatadır. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamaya bilir.

C 78 – Basınç sensörü hatası ne anlama gelir ?

Basınç sensörünün arızalı olduğunu ve su basıncını okuyamadığını gösteren hatadır. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamayabilir.

C 50 – Kullanım suyu sensörü arıza kodu ne anlama gelir ?

Plakalı eşanjör üzerinde bulunan NTC sensörünün arıza yapması veya kısa devre oluşması sonucu anakart bu arızayı verir. Sıfırlama tuşu bu kodda görev yapamaya bilir.

C1 05 – Hava atma programı aktif ne anlama gelir ?

Hava atma programının çalıştığını gösterir. Bu kodda anahtar işareti belirir ve bir süre sonra kendiliğinden normale döner.

C1 11 – Güvenlik sıcaklık seviyesi aşıldı ne anlama gelir ?

Isı sensörleri üzerinden okunan değer limiti aşmışsa bu hata kodu verilir. Sıfırlama tuşunu kullanınız ve cihazın devreye girmesini bekleyiniz.

C1 10 – Limit termostat devrede ne anlama gelir ?

Kalorifer gidiş suyunun 93°C olduğu veya aştığı durumlarda limit termostat emniyet açısından devreye girerek kombiyi kapatır ve bu arızayı verir. Sıfırlama tuşunu kullanınız ve kombinin devreye girmesini bekleyiniz.

C1 33 – Ateşleme hatası ne anlama gelir ?

Brülörde alev oluşumunda veya kontrolünde sorun olduğunda anakart bu hatayı verir.  Sıfırlama tuşunu kullanınız ve cihazın devreye girmesini bekleyiniz.

C1 17 – Su basıncı yüksek arıza kodu ne anlama gelir ?

Kalorifer devresinde ki su basıncının yüksek olduğunu gösterir (2,5 bar ve yukarısı için). Kombinin suyunu LCD ekranda su basınç değeri 1.5 olana kadar boşaltın.

C1 18 – Su basıncı düşük ne anlama gelir ?

Kalorifer devresinde ki su basıncının düşük olduğunu gösterir. Cihazın suyunu LCD ekranda su basınç değeri 1.5 olana kadar doldurun.

C1 54 – Kalorifer dönüş suyu sıcaklığı kalorifer gidişten yüksek arıza kodu ne anlama gelir ?

Bu hata kodu geçicidir. Bir süre sonra kombi normal çalışmaya devam eder. Ancak hata sık oluşmaya devam ediyorsa tekni servislere başvurunuz.

C1 29 – Fan arızası ne anlama gelir ?

Fan çalışmaya başlamazsa bu hatayı verir. Bu durumda Airfel yetkili servisine başvurunuz.

C1 30 – Baca gazı güvenlik sıcaklığı aşıldı ne anlama gelir ?

Baca gazı sıcaklığının 80-90 °C olduğunu gösterir. Baca tıkandığında veya yoğuşma suyu giderinde bir tıkanma var ise bu hata oluşabilir.

C1 56 – Hatalı besleme voltajı arıza kodu ne anlama gelir ?

Karta giden besleme voltajında bir sorun olduğunda bu hata verilir. Hata sık sık oluşuyorsa yetkili servislere başvurunuz.

Kombi Teknik Servisçisi Airfel Kombi Servisi, uzman teknik servisi ile irtibata geçmeniz durumunda tüm bakım onarım işlerinizi firma güvencesi altında yaptırabilirsiniz. Tüm marka ve modellerde servisimiz vardır. Yedek parça stoklarımızın geniş olmasından dolayı bekletme söz konusu olmayacaktır. İhtiyacınıza anında ve hızlı cevap almak istiyorsanız kombi teknik servisimize bir telefon kadar yakınsınız demektir.

Kombi Teknik Servisçisi Airfel Kombi Servisi kapsamında; kombi tamiri, petek temizleme uygulaması, yedek parça değişimi ve kombi bakımı hizmeti veren şirketimiz; TSE hizmet yeterlilik belgesi taşımaktadır.
Garantili Kombi Teknik Servisçisi Airfel kombi servisi uygulaması ile servis sonrası ücretsiz destek veren şirketimiz; kombide sonradan meydana gelebilecek arızalara ve verim düşüşüne karşı, müşterilerini garantiye almaktadır.
 
Kombideki verimi artırmak ve peteklerin her bölümünün eşit şekilde ısıtmasını sağlamak için petek temizleme uygulamasına ihtiyaç duyulmaktadır. Kombi bakım uygulamaları kapsamında, petek temizliği işlemi de yapan Kombi Teknik Servisçisi Airfel Kombi Servisi, peteklerin düşük ısıda dahi yüksek sıcaklık vermesini sağlamaktadır.
 
Kombi arıza giderme ekibi ile farklı kombi markaları ve türlerinde görülen sorunları etkili bir şekilde çözen Kombi Teknik Servisçisi Airfel Kombi Servisi, kombinin verimini artıracak uygulamalar da yaparak, doğalgaz faturalarının düşmesini ve kombinin yüksek performans göstermesini  sağlayacak uygulamalar yapmaktadır.
 
Düşük ısıda yüksek sıcaklık sağladığı için tercih edilen yoğuşmalı kombiler için fan tamiri hizmeti veren şirketimiz, arızalı fan motorlarını kısa sürede onarmakta ve yoğuşmalı kombi modellerinin yüksek performansta çalışmasını sağlayacak uygulamalar yapmaktadır.
Go to Top